Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Rozmnażanie

Pielęgniczki Boliwijskie zjadają ikrę

(1/2) > >>

matusia281:
Witam
Może ktoś z was wie coś o pielęgniczkach Boliwijskich?
Mam parkę, która już po raz 4 miała tarło. Ikra jednak nigdy nie przetrwała do trzeciego dnia;/
Zauważyłam, że rybki zjadają ikrę;/
Macie jakieś doświadczenia w tej sprawie?

krzysiutoja:
Witam czy na pewno zjadają ? czy tylko czyszczą gniazdo z spleśniałej ikry ? po 3 dniach wylęgają się młode rybki które jeszcze nie pływają często rodzice je przenoszą w inne miejsce i tam podejmują dalszą opiekę , czy w zbiorniku są inne ryby ?   

aquahobby1:
Być może, że cała ikra pleśnieje z powodu nieodpowiednich parametrów wody, i jest stopniowo zjadana. Może też być tak, że w akwarium są wypławki, które uszkadzają ikrę. Jeżeli jest ich niewiele, to trudno je zlokalizować, siedzą w podłożu.

Adam30poznan:
zanik instynktu opieki i tyle w temacie-jak dla mnie proces nieodwracalny

tombo77:

--- Cytat: Adam30poznan w Luty 13, 2016, 14:39:27 14:39 ---zanik instynktu opieki i tyle w temacie-jak dla mnie proces nieodwracalny

--- Koniec cytatu ---

Od kilku lat mam te fajnie pielęgniczki i kilka innych i nigdy nie zauważyłem czegoś takiego jak zanik instynktu u apistogram-y.
No ale kolega może ma inne doświadczenie.

Co do ikry to albo pleśnieje lub stresuje je obecność innych ryb i zjadają ikrę.  Zastanawia mnie też jedno-u mnie po 2-3 dniach są już młode w dołku przygotowanym przez rodziców. Tak więc jeśli ty po 3 dnach nadal widzisz ikrę to zapewne jest coś z nią nie tak-nie zapłodniana, złe parametry itp.
Może też młode się wylęgają ale są zjadane przez inne ryby, choć boliwijki to naprawdę odważni rodzice. U mnie atakują dorosłe skalary i moją rękę :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej