Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Oświetlenie  (Przeczytany 3568 razy)

Metallgen

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 55
Oświetlenie
« dnia: Styczeń 15, 2011, 23:20:41 23:20 »

Kiedyś mi że mówiono o małej ilości oświetlenia.Właśnie tego dokonałam do mojego 250l akwa dokupiłam dodatkową belke  więc mam 4x 38 watt. Troche pomerdało mi sie z świetówkami. No to w pokrywie od przodu 1 to Dennerle special- plant  co ma 3000 k i 3200 l 2 to Sylvania Aquastar co ma 10000 k i iles l ;p 3 to Dennerle Amazon-Day 6000 k i 3000 l wtem zaś 4 JBL Marin Day co ma 15000 k.
Mam chec speciala wywalić i na jego miejsce dac amazon day i dokupić jeszcze Aquastar.
Co sądzicie? chce miec roślinne akwa ;) tak mam co2 i nawozy ... i chyba przesadzilam z Marinem  ;D nie rzuca sie w oczy niebieski bo stylu jest ale czy stymuluje roślinki to nie wiem.
 ::)
Zapisane

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: Oświetlenie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2011, 23:35:01 23:35 »

Moim zdaniem zamiast Aquastar kup Philip Aquarelle (ma lepsze widmo).
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

Metallgen

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 55
Odp: Oświetlenie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2011, 12:23:53 12:23 »

chcialabym ale tylko można na necie zamówić (jeśli znajde)... do tego słyszałam że philipsa z akwarystyki wycofuja u mnie ;p
a chociaż dobre połączenie do baniaczka?
Zapisane

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: Oświetlenie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2011, 15:22:00 15:22 »

Jak chcesz mieć rosliny to osram fluora A swietlówki o niebieskim widmie to są dobre na porost glonów
Zapisane

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Oświetlenie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2011, 15:36:26 15:36 »

Niestety sporo świetlówek jest u nas mniej znanych więc i opinii pewnie od nas nie usłyszysz. Kwestia temperatury barwowej jest ważna, ale nie mówi wszystkiego o świetle. Stąd na razie bym, się nie przejmował i próbował tak prowadzić roślinki jak się da. Jak zaczną ci wypadać, nie będą się wybarwiać, czy też będziesz miał nieuzasadnione wysypy glonów to trzeba będzie zmienić. A jak świetlówki będą dogorywać to tym chętniej będzie można zmienić światełka.
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Oświetlenie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2011, 19:57:40 19:57 »

Moim zdaniem zamiast Aquastar kup Philip Aquarelle (ma lepsze widmo).
Adek te swietlowki maja podobne widmo a odnosnie lumenow z przewaga dla Aquastar ktore zreszta stosuje w połaczeniu z 6500 , 9500 , Plant Grow i Aquastar.

Metallgen
Odnosnie tematu to nie za bardzo wiem o co ci własciwie chodzi  ??? rosliny kiepsko rosna ? masz glony ? efekt wizualny jest niedostatecznie dobry?
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Metallgen

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 55
Odp: Oświetlenie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2011, 22:12:13 22:12 »

przemek taa uwielbiam glony ;)
zulix to nie takie tanie o tak wymieniać swietlówki Dennerle Amazon-Day kosztuje 35 euro ... 
adriaco aj nie chce sobie powiedzieć ze źle dopasowałam świetlówki  :-[... nawet nie bąbelkuja mi roślinki ! :'( glony mam ale pod kontrolą. a 4x 39w wystarczająco na moje akwa?  nie jestem narazie zadowolona   >:(
Zapisane

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Oświetlenie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2011, 09:30:12 09:30 »

zulix to nie takie tanie o tak wymieniać swietlówki Dennerle Amazon-Day kosztuje 35 euro ... 
A czy ja pisałem, że tanie? Pisałem, chyba jako nieliczny, aby nie zmieniać świetlówek dopóki nie będą na wykończeniu. Jeżeli brak jest zadowolenia to warto sprawdzić inne czynniki wpływające na stan roślin: ilość podawanego CO2, podłoże, nawożenie, obsada roślinna itp.
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.

Metallgen

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 55
Odp: Oświetlenie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2011, 17:52:49 17:52 »

A już jestem zadowolona mam na przodzie  Dennerle Amazon-day wtem Den. Special-plant(chyba je zamienie na Day albo grolux) wtem zaś Sylvania Aquastar a wtem Syl. Grolux... sama se poradziłam phi 8)
Zapisane
Strony: 1   Do góry