Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: [112] Piaskownica - Alai  (Przeczytany 6150 razy)

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
[112] Piaskownica - Alai
« dnia: Czerwiec 07, 2010, 20:52:27 20:52 »

Witam wszystkich.
Chciałbym pokazać Wam jedno z moich akwariów. Tym razem jest to moja piaskownica mój mały eksperyment z pielęgniczkami kakadu oraz drobnoustkami backforda.

O akwarium:

wymiary: standard 112 litrów
filtracja: filtr kaskadowy hw-701 (największa kaskada tej firmy)
oświetlenie: 1x T5 21W o długości 85cm (pasuje idealnie nad zbiornik)
podłoże: piasek "mułek" do piaskownic (20kg za 10zł bardzo czyściutki i drobniutki)
ogrzewanie: brak, stała temperatura na poziomie 26'
dekoracje: własnoręcznie upolowane korzenie, jeden duży otoczak jako ciężarek dla niepokornych korzeni.
tło: czarne plastikowe "3D"
fauna: pielęgniczki kakadu 1+2, drobnoustek backforda
flora: Limnophila sessiliflora oraz jakieś microsorium







Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Daniel

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 87
Odp: [112] Piaskownica - Alai
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2010, 10:48:53 10:48 »

Niezłe "początki" ;)

co to za tło "3D"? ;>
Zapisane

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: [112] Piaskownica - Alai
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2010, 14:08:25 14:08 »

Ale pięknie :O Bardzo mi się podoba, super akwarium i rybki ! :D
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Odp: [112] Piaskownica - Alai
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2010, 15:10:27 15:10 »

Paweł gdzie nabyłeś ten piasek??? Fajny aranż ale coś te kakadu niemrawe takie  ;D
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Adam30poznan

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 146
    • http://www.corydoras.pl/.
Odp: [112] Piaskownica - Alai
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2010, 16:23:56 16:23 »

Rozumiem, że te kilka ryb to jedynie dodatek do tego akwarium? Ja w 100 litrach mam czasami 12 kakadu(3+9) do hodowli(rozmnażania) i mi się wydaje, że jakoś dają radę a tu ze świecą można szukać ryb.   Przy takim zagęszczeniu roślinnością napewno krzywdy sobie nie są w stanie zrobić(samce). Ale oczywiście to tylko moje zdanie poparte 28 latami spedzonymi przy akwariach.
Zapisane

arturix

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Odp: [112] Piaskownica - Alai
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2010, 20:22:28 20:22 »

trzeba przyznać że piasek ma w sobie to coś , a do tego piękne roślinki i aranżacja to rewelacja - jak zwykle gratulacje  :)
 rewelacja
Zapisane
:Dakwarystycznym faszystom mówię  - nie

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [112] Piaskownica - Alai
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2010, 18:30:03 18:30 »

Niezłe "początki" ;)

co to za tło "3D"? ;>

Jest to takie plastikowe pofalowane czarne tło...:) pierwotnie było do mojego malawi :)

Paweł gdzie nabyłeś ten piasek??? Fajny aranż ale coś te kakadu niemrawe takie  ;D

Piasek kupiłem w Leroy Merlin jako "piasek do piaskownic" 20kg za 10 zł:) tyle własnie piasku dałem do tego akwarium. Co do kakadu to uczę się tych ryb, samiec praktycznie cały czas coś kopie i "poprawia" w akwarium a samice jak jego kury siedzą przy nim i odganiają inne rybki :)

Rozumiem, że te kilka ryb to jedynie dodatek do tego akwarium? Ja w 100 litrach mam czasami 12 kakadu(3+9) do hodowli(rozmnażania) i mi się wydaje, że jakoś dają radę a tu ze świecą można szukać ryb.   Przy takim zagęszczeniu roślinnością napewno krzywdy sobie nie są w stanie zrobić(samce). Ale oczywiście to tylko moje zdanie poparte 28 latami spedzonymi przy akwariach.


Co do ilości to właśnie taka ilość była mi polecona przez Piotrka Apisto i ufam jego ocenie :)
pamiętajmy, że uczę się dopiero tych ryb:) Chciałbym w tym akwarium zostawić te drobnoustki.

trzeba przyznać że piasek ma w sobie to coś , a do tego piękne roślinki i aranżacja to rewelacja - jak zwykle gratulacje  :)
 rewelacja


Długo zwlekałem z powrotem do piasku w akwarium roślinnym:) Ale opłaciło się to:)
Dzięki temu mam już pomysł na aranż w kolejnym akwarium, czy równie udany to się okaże w przyszłym tygodniu jak wymienię stelaż...ah to pechowe nowe akwarium...2 cm za długie...
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [112] Piaskownica - Alai
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2010, 07:02:41 07:02 »

Czy wg. Was warto podawać tu jakiekolwiek nawozy? Oświetlenie jest mizerne (chociaż limophilia i tak się ładnie rozrasta), podłoże ubogie, ryb mało (NO3 0). Czekam na opinie.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Odp: [112] Piaskownica - Alai
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2010, 10:00:47 10:00 »

W sumie sam sobie odpowiedziałeś :P
Rośliny są niewymagające, światełka do takiego aranżu w sam raz... ja bym nic nie lał.

Ciekawie urządziłeś ten zbiornik, możesz się ewentualnie pokusić jeszcze o anubiasy, więcej bym już nic nie dodawał. Akwa ma fajny klimacik ;).
Zapisane

Lordes

  • Gość
Odp: [112] Piaskownica - Alai
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:52:53 19:52 »

Piotrek z Apisto jest raczej zwolennikiem "ubogich" układów. Tak jak wspomniał Adam w tak zarośniętym akwa można pomyśleć o czymś więcej :), ale trzeba by było mieć dodatkowe akwa w razie "W". Poza tym wydaje mi się, ze rybki musiałby być młode aby tak mogly się dostosować.

Czy ten piasek ma jakikolwiek wpływ na parametry wody?

P.S. Jeżeli zależy Ci na odchowaniu młodzieży to z tymi drobnoustkami będzie to bardzo trudne :/ Będą polować stadnie i niestety mamuśki raczej nie poradzą sobie z obroną młodych.

Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [112] Piaskownica - Alai
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2010, 20:07:57 20:07 »

Ani trochę nie zależy mi na młodych, a co do piasku to jak to piasek - parametrów nie zmienia:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord
Strony: 1   Do góry