Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: Ratowanie złotej rybki  (Przeczytany 7437 razy)

Krzysiek1976

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Ratowanie złotej rybki
« dnia: Styczeń 05, 2010, 19:14:32 19:14 »

Witam!!

Moja córka - Julia dostałą pod choinkę prezent: Rybkę w kuli. <!-- s:( -->:(<!-- s:( -->  Opisałem to w tym poście.

Na szczęście mój znajomy (a właściwie jego ojciec) zlikwidował kilka dni temu akwarium. Na szczęście (po raz drugi) zdążyłem w ostatniej chwili bo wszystko stało na podwórku gotowe na przyjazd panów z Remondis-a

Dostałem w spadku baniak 75x30x40wys


do tego dwa wiadra żwiru i kamieni - zamarznięte do samego dna


Do baniaczka były jeszcze przypisane filtr i trzy glonojady, które mieszkały w wiaderku i czekały na zlitowanie.

Najpierw było intensywne mycie baniaka odstałą wodą. Julka jako właścicielka ryby - musiała uczestniczyć w przygotowaniu nowego domu


Po ekspresowym przemyciu podłoża i baniaka, naprędce zaaranżowałem układ, wsadziłem roślinkę (jakoś się biedaczyna uchowała  <!-- s:) -->:)<!-- s:) --> ) zalałem wodą (nie nie prosto z kranu - odstała swoje).
I oto efekt końcowy:


I największy mieszkaniec

Zdaje sobie sprawę, że akwarium jest kiepsko zaaranżowane, bez oświetlenia (to jest mój priorytet)  i wymaga sporo wkładu.
Dlatego mam pytania do znawców:
1. Czy razem z dużymi zbrojnikami można trzymać krewetki, lub małe rybki np: neonki?
2. Jakie i ile roślin można dodać?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2010, 22:35:48 22:35 wysłana przez Rafal »
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:21:29 19:21 »

Razem z welonkami nie polecam trzymać krewetek bo  znikną, co do zbrojników i krewetek nie widziałem nigdy przeciwskazań.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Anonymous

  • Gość
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:29:21 19:29 »

Z racji posiadania welonki i zbrojników odradzam wszelkie wrażliwe i delikatne rośliny. Zaopatrz się w twardolistne takie jak anubiasy, kryptocoryny,  mikrozoria, nurzańce, (ja z welonkami mogłem hodować jedynie n. olbrzymie) rośliny.  Krewetki długo też nie pożyją w towarzystwie welonki ;p. Jak chcecie zrobić akwarium roślinno-dekoracyjne z krewetkami to kupcie nowe , mniejsze akwa ;) nic bym już nie dodawał do obecnej obsady . Zadbaj o oświetlenie i chwaściwo ;) Podejrzewam że akwarium nie dojrzało , badaj wodę na związki azotu żeby nie potruć rybek . Powodzenia w hodowli.

Pozdrawiam.
Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2010, 20:04:26 20:04 »

Tak, święta, prezenty a potem co tu z nimi zrobić???
To chyba jakaś nowa moda teraz jest, że na święta dzieci dostają w prezencie rybki. Nie dalej jak 3 dni temu na innym forum udzielaliśmy rad rodzicom jak założyć akwarium bo córka dostała w prezencie parę gupików.
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2010, 09:58:07 09:58 »

Krzysiek może ja coś dodam,potraktój to proszę jako poradę.
Wymiń podłoże na drobniejsze,niewiem czy te kamienie po środku zbiornika mają świecące cząstki?jeśli tak to też je wywal,kamienie z metalicznymi cząstkami mogą szkodzić naszym pupilkom.Co do roślin to mam troszkę inne doświadczenie jak koledzy przy trzymaniu z karasiami złocistymi(welon,rodzaj męski,samica też welon bez względu na odmiany,teleskop, kometa,lwia główka,nie wymyślajmy nowych nazw dla ryb ;) )
Jeśli zabezpieczysz im odpowiedni pokarm to rośliny tak bardzo nie ucierpią.Co do kreweci z karasiami to odradzam,zobaczył byś tylko fajne polowanie na nie i poszukiwania w roślinności nowego papu :? i właśnie wtedy jest niszczenie roślin.Jako że karasie to roślinożercy więc zgodzę się że lepiej posadzić byłoby rośliny twardsze ale jak roślinki już nam się przyjmą to czy nie fajnie jest jak ryby mają naturalny pokarm,który sobie podskubują kiedy chcą :lol: ,takich wielkich zniszczeń to one znów nam nie zrobią.
Oświetlenie i ogrzewanie to jedne z ważniejszych części naszych zbiorników,więc w pierwszym rzędzie powinieneś o to zadbać.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:26:05 11:26 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 15:02:39 15:02 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

Krzysiek1976

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2010, 11:00:24 11:00 »

Witam Ponownie!!
Do baniaka została dołożona belka 2x20W i grzałka z termostatem.
Od Czarnego dostałem paprotnicę. Wielki krzaczor podzieliłem na kilka mniejszych i część wsadziłem w podłoże a kilka swobodnie pływało.

Zdjęcia zrobione nocą przy włączonej belce

Po kilku dniach welkonka zrobiła znaczną redukcję zieleniny  :D Sporą część pływającego zielska  i trochę rosnącego w podłożu.
Musiałem poprzycinać bo łodygi i liście były poprzegryzane - nie wiem jak ta mała rybka mogła dokonać takiej dewastacji? :shock:

Zdjęcie zrobione w dzień przy świetle naturalnym + włączona belka

Chce jeszcze dołożyć więcej zielonego, bo nadal akwarium wygląda ubogo, a poza tym mam zamiar w przyszłości zwiększyć obsadę o małe stadko neonów lub danio.

Cytat: "Sławek"
Wymiń podłoże na drobniejsze,niewiem czy te kamienie po środku zbiornika mają świecące cząstki?jeśli tak to też je wywal,kamienie z metalicznymi cząstkami mogą szkodzić naszym pupilkom
Z moich informacji metale bardzo rzadko występują w postaci rodzimej (takiej jak znamy np. żelazo, miedź itp.). Te świecące cząstki to najprawdopodobniej jasne skalenie, lub mika - minerały powszechnie występujące w skałach metamorficznych, a składające się głównie z glinokrzemianów.

Mam również pytanie czy dobrze zidentyfikowałem mojego mieszkańca jako Parancistrus auranticus

Kilka dni na googlach dały taki wynik - nie wiem czy dobry.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 12:11:11 12:11 wysłana przez Krzysiek1976 »
Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2010, 11:22:53 11:22 »

Krzysiek pogadaj z masterem on ma ciekawą cryptocorynkę której nie ruszy twoja welonka prawdopodobnie. Bo widzę, że już dobiera się do paprotki :D
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Krzysiek1976

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2010, 16:42:37 16:42 »

Witam znowu!!

Złota rybka z kolegami przeprowadziła się do nowego baniaczka. Stary rozkleił się pewnej nocy :cry: i trzeba było na gwałt znaleźć nowy.
Znalazł się dość szybko i oczywiście wszystko zakładałem od nowa. Podłoże zmieniłem na drobniejsze, od Mastera i TDC dostałem roślinki (dzięki chłopaki  :mrgreen:  ), filtr na bardziej wydajny i od razu widać wyniki.
Zapisane

arturix

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2010, 16:46:04 16:46 »

polepszyło się złotej rybce :D
ładnie :D
Zapisane
:Dakwarystycznym faszystom mówię  - nie

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2010, 18:18:17 18:18 »

O proszę, jestem pozytywnie zaskoczony :) Wszystko idzie w dobrym kierunku! Oczywiście jeszcze trochę przed Tobą ale... :)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Anonymous

  • Gość
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2010, 18:24:13 18:24 »

Cytat: "Krzysiek1976"
Witam znowu!!

Złota rybka z kolegami przeprowadziła się do nowego baniaczka. Stary rozkleił się pewnej nocy :cry: i trzeba było na gwałt znaleźć nowy.
Znalazł się dość szybko i oczywiście wszystko zakładałem od nowa. Podłoże zmieniłem na drobniejsze, od Mastera i TDC dostałem roślinki (dzięki chłopaki  :mrgreen:  ), filtr na bardziej wydajny i od razu widać wyniki.

Nie ma sprawy ;), ale chyba trochę poleżakowały w wiaderku , bo z kondycji co nieco wypadły ;p , Żwirek pod rybkę wybrałeś dobry, ja bym tylko między roślinkami dał kamyczki jakieś, żeby rybka przeczesując żwirek nie doprowadziła do wypłynięcia ich. Ten kto miał karasie wie o czym mówię ;) Z resztą sam ocenisz. ;) Powodzenia i pozdrawiam.
Zapisane

Krzysiek1976

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 65
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2010, 11:13:40 11:13 »

Witam ponownie!!

Do już istniejącej rybki dołączyły trzy kolejne karasie - czarny teleskop, oranda i welon kaliko.
Niespecjalnie jestem zadowolony :evil: , ale córka jest wniebowzięta. Jakby mogła toby przytuliła i zagłaskała rybcie.

Koniecznością było zwiększenie filtra. Teraz mam AquaSzut 750 - prawie 7,5-krotny przepływ objętości baniaka na godzinę (według producenta). Żeby uniknąć pralki dołożyłem podwójną deszczownię na całej tylnej i bocznej ściance. Ale jak trochę podrosną to konieczny będzie większy baniak.

Rośliny trochę odżyły, co prawda nie nawożę, ale od tego tygodnia zaczynam stosować Aldesan - o wynikach będę informował w miarę bieżąco.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2010, 19:00:10 19:00 »

Aldesan? Uważaj, łatwo przedawkować i wysterylizować sobie baniak z żyjątek.

PS. skąd masz Aldesan?:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Marcin

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 294
Re: Ratowanie złotej rybki
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2010, 19:22:34 19:22 »

Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry