Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Muszlowce  (Przeczytany 4473 razy)

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Muszlowce
« dnia: Maj 15, 2011, 21:21:50 21:21 »

Witam, ma ktoś może z Was doświadczenie z muszlowcami? myślę nad postawieniem 60-100L dla takich rybek, które bardzo mnie fascynują. Głównie myślę o muszlowcu wielopręgim głównie ze względu na jego legendarne zdolności budowlane, ale inne gatunki też ewent. wchodzą w gre- nie jestem jeszcze do końca zdecydowany. Czy można z nimi trzymać jakieś inne rybki szczególnie na górę zbiornika lub jakieś ciekawe ślimaki? No i jak w naszym rejonie z dostępnością tych rybek- bo w stargardzie ogólna kicha pod tym względem... pzdr i licze na wasze rady i osobiste doświadczenia (neta już przejrzałem- ale może jakieś ciekawe stonki podrzucicie) 8) 8)
Zapisane

Czarny87

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 684
Odp: Muszlowce
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2011, 10:02:48 10:02 »

Kiedyś też szukałem, u Piotrka w Apisto na Dąbrowskiego zobacz.
Zapisane
Maszeruj albo giń...
Poprawna polszczyzna drogą do sukcesu, w życiu prywatnym i zawodowym...

Adam30poznan

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 146
    • http://www.corydoras.pl/.
Odp: Muszlowce
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2011, 13:24:09 13:24 »

Bez problemu można dostać kilka gatunków muszlowców-ale ja nie będę sobie robił na forum reklamy(z wiadomych powodów).
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Muszlowce
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2011, 18:30:27 18:30 »

Adam30poznan- no ja tam żadnych powodów nie znam...  ???
A miał ktoś z Was może takie rybki? jak z ich zachowaniami? Jest na co popatrzeć?? Interesują mnie osobiste doświadczenia z tymi rybkami, bo internet to jedno a życie drugie. Pzdr
Zapisane

mynton

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
Odp: Muszlowce
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2011, 04:08:37 04:08 »

Witam miałem te rybki jakiś czas ale okazały się za małe i zostały zaciukane przez Księżniczki , jak masz zamiar chodować je z innymi to proponuje 
Eretmodus , Spathodus i ewentualnie Neolamprologus leleupi.
Jest na co popatrzeć szczególnie na tarlo w muszli , fajnie że jeszcze ktoś na forum zastanawia się nad Tanganiką.
Na góre zbiornika Cyprichromisy ale nie miałem z nimi żadnych doświadczeń i nie jestem pewien czy nie zrobiły by z nimi to co u mnie Księżniczki , wiekszość ryb z Tangi to ryby denne i bardzo terytorialne jak będzie za mało kryjówek to te mniejsze szybko zakończą żywot . Teraz stoi baniak 1050l i a ryb jest naprawde nie wiele i ciągle jest walka o kryjówki  :)

« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2011, 04:20:55 04:20 wysłana przez mynton »
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Muszlowce
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2011, 19:02:11 19:02 »

No jednak... już myślałem, że nikt tu się tym nie interesuje :'( Dzięki mynton za odpowiedź, myślę że i Eretmodus jak i Spathodus będą za duże do planowanego szkiełka--planuję max 100L a to może być dla nich za mało- szczególnie dla Spathodus. Myślę na trzymaniem tylko wielopręgich i ewentualnie jakiś ślimaków jak znajdę jakieś pasujące do warunków. Tanga stanie na pewno (będzie to moja pierwsza-także myślę,że wielopręgie będą dobre na początek)tylko nie wiem jeszcze kiedy-- w planach na wakacje ale możliwe, że dopiero jesienią. Liczę na Twoje doświadczenie i ewentualne rady :) :) pzdr 8)
Zapisane
Strony: 1   Do góry