Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: kiryśnik czarnoplamy  (Przeczytany 5961 razy)

sadza

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 335
kiryśnik czarnoplamy
« dnia: Maj 31, 2011, 21:53:12 21:53 »

Witam , potrzebuje Fotke Samca i samicy kiryśnika czarnoplamego :) (Ewentualnie zaznaczone miejsca gdzie sie to rozpoznaje i jak)

z góry dzięki :)

p.s. nie wiedziałem gdzie to umieścić :)
Zapisane
GG : 10107569

Kaef

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 286
Odp: kiryśnik czarnoplamy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2011, 22:11:40 22:11 »

Samiec ma długie i grube pierwsze zewnętrzne promienie w płetwach piersiowych, samica ma krótkie i ostro zakończone. Samica jest szersza w partii brzusznej. Samiec posiada podłużną brodawkę przy otworze urogenitalnym, widoczną już u narybku.
Zapisane

sadza

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 335
Odp: kiryśnik czarnoplamy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2011, 18:13:27 18:13 »

sorry ze temat wykopałem , ale po co zakładać nowy ?? mam pytanie posiadam 2 kiryśniki Czarnoplame około 5-8 cm , w akwa posiadam także Narybek Molinezji żaglopłetwej (2tyg) oraz narybek gupika (6dni) i nic się z nimi nie dzieje ze strony Kiryśników i tu tkwi mój problem planuje zakupić około 10 Krewetek tylko nie wiem jakiej rasy ... odrazu mówię że z chęcią odkupie od kogoś z forum jeżeli będzie takie posiadał :)


aa i jeszcze jedno 1 raz spotykam się od 3 lat ze moje kiryśniki nie mają wąsów  ??? emmm wiecie o co chodzi ??
Zapisane
GG : 10107569

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: kiryśnik czarnoplamy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2011, 18:31:48 18:31 »

Jak zaczynasz przygodę z krewetkami  to ja polecam Ci krewetki Red Cherry. Nie są problematyczne, szybko się mnożą, tylko musiałbys dla nich zdobyć trochę mchu do akwarium bo lubią na nim żerować.
Zapisane

sadza

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 335
Odp: kiryśnik czarnoplamy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2011, 18:44:34 18:44 »

jak narazie posiadam tylko 1 kępkę mchu , ależ niestety zarezerwowały go małe Gupole ;) w weekend dostane kieszonkowe to postaram się od kogoś odkupić w Hurtowej cenie :)
Zapisane
GG : 10107569

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: kiryśnik czarnoplamy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2011, 19:39:33 19:39 »

Mogą nie mieć wąsów, ponieważ mogły sobie uszkodzić, jeśli masz ostrokrawędziasty żwir w akwa. Ja mam do sprzedania dorosłe krewetki jak coś, ale moim zdaniem kiryśniki je pożrą więc raczej bym odradzał.
Zapisane

sadza

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 335
Odp: kiryśnik czarnoplamy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2011, 19:52:18 19:52 »

Mogą nie mieć wąsów, ponieważ mogły sobie uszkodzić, jeśli masz ostrokrawędziasty żwir w akwa. Ja mam do sprzedania dorosłe krewetki jak coś, ale moim zdaniem kiryśniki je pożrą więc raczej bym odradzał.


gdzieś kiedyś czytałem że odpadają i potem znowu wyrastają :) od kilku dni mam ten narybek który śmiało pływa po akwa i do tej pory nic takiego sie nie zdarzyło ... jednak coś wezmę na próbę :) myślę narazie o kundelkach ;p
Zapisane
GG : 10107569

jarussz (Jarek)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 488
    • hobby
Odp: kiryśnik czarnoplamy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2011, 20:10:35 20:10 »

U mnie w jednym zbiorniku mam kiryśnika i krewetki. Fakt, że dno jest mocno zarośnięte.

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: kiryśnik czarnoplamy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2011, 21:05:23 21:05 »

aha to już się wyjaśnił problem z wąsami ;) widocznie na lato je golą, bo im w nich za gorąco :P
Zapisane
Strony: 1   Do góry