Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: Przywozimy ryby do domu i...  (Przeczytany 7271 razy)

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Przywozimy ryby do domu i...
« dnia: Sierpień 10, 2011, 18:53:24 18:53 »

I co dalej??? Jak najlepiej postępować? Ja wkładam rybki w woreczku do akwa i po jakiejś 30-45 min wypuszczam z worka. Jak dotąd wszystko było ok. Jutro spodziewam się sporej (jak dla mnie) dostawy rybek i krewetek, które spędzą ponad 5h w pociągu i zastanawiam się jak im zastosować aklimatyzację. Postąpić jakoś inaczej? Czekam na Wasze rady i doświadczenia w tym temacie. pzdr
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2011, 19:20:58 19:20 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2011, 20:26:12 20:26 »

A jak z karmieniem nowych mieszkańców?? Dać im czy poczekać aż się zadomowią? pzdr
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2011, 20:28:23 20:28 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2011, 00:30:28 00:30 »

dodałbym aby zgasić światło w akwarium zaraz przed wpuszczeniem ryby i zapalić jakoś 2h po wpuszczeniu, obniżając poziom stresu
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2011, 09:07:05 09:07 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2011, 09:09:36 09:09 »

niekoniecznie, czyli po co ryzykować;) wiele osób leje ryby z wora, bo przecież niekoniecznie źle to się skończy
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2011, 09:24:53 09:24 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2011, 10:30:02 10:30 wysłana przez Gregor SZC »
Zapisane
-ocenzurowano-

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2011, 11:04:51 11:04 »

hehe, proponuję założenie strony informacyjnej, gdzie będziesz mógłbyć Panem i Władcą informacji przekazanej, a póki co ZFA nie powinno być miejscem leczenia Twoich kampleksów czy innych ukrytych interesów...a co do literatury odsyłam chociażby do Magazynu Akwarium 3/2009, choć to dla reszty forumowiczów, rozumiejących, że w akwarystyce jest jak w nauce - jest wiele różnych, konkurencyjnych teorii, nie można podawać tylko jednej jako jedynej dobrej! Z Tobą nie będę tu dyskutował, widzę jaką postawę prezentujesz na forum, dla mnie jesteś tu szkodnikiem, arogantem nie rozumiejącym, że nie ma monopolu na rację. Niewątpliwie posiadasz ogromną wiedzę z dziedziny naszej pasji, ale liczy się także jak ją przekażesz i czy nie zniechęcisz innych do dzielenia się swoją wiedzą. Nie mniej pozdrawiam i życzę powodzenia!
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2011, 11:09:23 11:09 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2011, 15:53:15 15:53 »

Dzięki wszystkim za rady. Krewetki też przychodzą- pójdą przy zgaszonym świetle podobnie zresztą jak ryby- tak aby było sprawiedliwie ;) 8)
A teraz do Szefostwa Forum: bardzo proszę o stworzenie 2 wątków (mógłbym to zrobić sam ale mi się nie chce ;D) pierwszego pod tytułem: "Tu można dowalić Rafałowi i jego frakcji" oraz drugiego "Tu można dowalić całej reszcie". Bo tak niestety to forum ostatnio wygląda. Większości z Was nie znam i nie mam pojęcia o co tu w ogóle chodzi... Także albo mi wytłumaczcie sytuację albo dajcie se siana bo czuję się jak dziecko we mgle. pzdr
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2011, 17:12:51 17:12 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2011, 17:42:26 17:42 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2011, 20:16:42 20:16 »

bardzo proszę o stworzenie 2 wątków (mógłbym to zrobić sam ale mi się nie chce ;D) pierwszego pod tytułem: "Tu można dowalić Rafałowi i jego frakcji" oraz drugiego "Tu można dowalić całej reszcie".
Świetna myśl, w końcu Jasiu będzie mógł się wyżyć. I może w końcu zdobędzie się na odwagę i wydusi z siebie kilka słów zamiast tylko minusy wciskać.

Rafal martwi cie to  ;D daj komus zrealizowac sie emocjonalnie  ;D
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 15, 2011, 13:23:02 13:23 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Przywozimy ryby do domu i...
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2011, 19:59:11 19:59 »

hehe, proponuję założenie strony informacyjnej, gdzie będziesz mógłbyć Panem i Władcą informacji przekazanej, a póki co ZFA nie powinno być miejscem leczenia Twoich kampleksów czy innych ukrytych interesów...
Masz rację. I między innymi dlatego kończę udzielanie porad na tym forum. Swoją aktywność ograniczę do działu Giełda i Galeria - tylko po to, żeby widoczne były moje banerki.
szanuję, doceniam i szczerze pozdrawiam!
Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry