Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: wszystkie padłu w ciągu nocy  (Przeczytany 6329 razy)

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
wszystkie padłu w ciągu nocy
« dnia: Styczeń 12, 2012, 11:41:32 11:41 »

W 15l akwa miałam 20sztuk White Pearl po 2 nocach wszystkie padły.Wieczorem nim zgasiłam światło normalnie żerowały.Chusteczka wie co się stało.W tym samym akwarium pływa  5 malutkich platek,zachowują się normalnie.Parametry też są ok.Czy to możliwe że winny był transport albo coś takiego



Zapisane
hakuna matata :)

ganikus

  • Gość
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:50:23 11:50 »

a skąd wzięłaś te zwierzaki?
Zapisane

Maras

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 608
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2012, 12:15:50 12:15 »

Jeżeli mowa o transporcie, to albo się podziębiły, albo zestresowały(ale to by chyba wszystkie nie padły), albo zatruły Azotem(brak świeżej wody). Kwestia jaki to transport i ile trwał.
Zapisane

bojownik20

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 21
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2012, 13:01:51 13:01 »

Lub zła aklimatyzacja.
Zapisane

Maras

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 608
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2012, 13:06:08 13:06 »

Racja, jednak tak samo jak w przypadku stresu, może na 20 sztuk jakaś by przeżyła. Musiały zadziałać bardziej demoniczne czynniki :)
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2012, 13:12:20 13:12 »

Krewcie zakupione od jednego z forumowiczów,transport do domu zajął jakieś 10minut,były w worku.Potem ponad godzinę wraz z workiem pływały (poszłam na zakupy) by się zrównała temperatura.Wodę z akwa dolewałam po troszy co jakiś czas.Ogólnie wpuszczenie ich zajęło mi ponad 2,5 godziny
Zapisane
hakuna matata :)

bojownik20

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 21
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2012, 13:17:11 13:17 »

Stres związany z gnębieniem krewetek przez ryby i brak wystarczających kryjówek może być także przyczyną zgonu.
Zapisane

ganikus

  • Gość
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2012, 14:12:55 14:12 »

stres mógł spowodować śmierć ale nie wszystkich (IMO)
bardziej zmiana parametrów wody
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 18:08:32 18:08 wysłana przez ganikus »
Zapisane

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2012, 17:04:18 17:04 »

Co to za podłoże na zdjęciu ? Najprawdopodobniej parametry były całkiem inne. Jeżeli to co jest na zdjęciu to drobny bazalt, zalany wodą kranową to miałaś pH ok.7,5-8(taka mniej więcej jest wartość pH wody w kranie w Szczecinie). Jeżeli ktoś trzymał white'y na  granulacie to miał zapewne parametry 6-6,5 pH. Mogło to mieć wpływ na ich śmierć - szok wywołany zmianą parametrów wody. Również wartości KH i GH są inne dla wody kranowej a wody na granulacie. Powiedz czym karmiłaś. Może karmiłaś świeżymi warzywami/owocami ? Np. sałatą, ogórkiem, bananem ?
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:02:43 22:02 »

podłoże to piasek kwarcowy,woda pochodziła z 200l plus ta która była w woreczku z krewciami a karmiłam je tym


sorry za jakość zdjęcia
Zapisane
hakuna matata :)

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2012, 23:15:29 23:15 »

A pokarm ma datę ważności czy jest już po terminie ? Krewetki są bardzo wrażliwe na przeterminowane pokarmy. Czytałem kiedyś na jednym z forów, że padły gościowi wszystkie krewetki, ponieważ chciał skończyć pokarm, który był już kilka miesięcy po terminie i go wsypał swoim  krewetkom. Zatruły się wszystkie i zdechły... A był to pokarm firmy Mosura czy BWS więc pokarm z wyższej półki.
Zapisane

Maras

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 608
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2012, 04:18:44 04:18 »

Poza wiedzą ogólną wypowiedzieć się nie mogę. Szczerze przyznam! Pojęcia o krewetkach bladego nie mam.

Muszę przyznać, iż zaskoczyłeś mnie wielce z tym pokarmem. Na tyle, iż wydaje mi się to mało prawdopodobne. Suche pokarmy nie mogą się ot tak "zepsuć" na bank brała w tym udział wilgoć lub inne czynniki. To tylko moja zdrowo rozsądkowa opinia. Szczelnie zamknięte zasuszone rzeczy mogą leżeć wieki. Chyby, że w jakiś sposób następuje samoistne pogarszanie się jakości tego poduktu na tyle, iż staje się on zagrożeniem.
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2012, 13:12:41 13:12 »

karma jest ważna do 11,12,2012r. Nie wiem co było przyczyną,ale na bank to mój błąd.Za 2 miesiące spróbuję wpuścić krewcie do 200l najpierw jednak dodam światła by rośliny były ładniejsze i dawały schronienie i kupię kubełek  :)
Zapisane
hakuna matata :)

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:44:08 16:44 »

Nie mowie zo to mialo cos wspolnego z padnieciem robali ale po groma karmilas swierzo wpuszczone krewetki zawsze nawet z rybami prowadzi sie dwu trzy dniowy okres glodowki aby zwierzaki sie dostosowaly.
Wedlug mnie to roznica w parametrach wody chos ciekawe ze padly dopiero po 48 godzinach ,jezeli nic nie dodawalas do wody to jest ciekawe  ???
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: wszystkie padłu w ciągu nocy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2012, 21:21:25 21:21 »

Tutaj wklejam wątek w którym jest napisane o śmierci krewetek po podaniu przeterminowanego pokarmu -> http://www.redbee.pl/viewtopic.php?t=4092
Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry