Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne

Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne => Technika akwarium => Filtracja => Wątek zaczęty przez: nano cube w Marzec 06, 2017, 12:49:55 12:49

Tytuł: Denitryfikator
Wiadomość wysłana przez: nano cube w Marzec 06, 2017, 12:49:55 12:49
Witam
kolejne przykre doświadczenie ze zbiornikiem skłoniło mnie do szukania alternatywnego rozwiązania.
Niestety po wpisaniu w naszym forum w dziale szukaj, nie ma istotnych dla mnie wiadomości i temat jakoś nie miał tu zainteresowani, przynajmniej oficjalnego na forum.
Dlatego jeśli ktoś z czytających Kolegów lub Koleżanek ma odczynienia na co dzień z tym dodatkowym sposobem naturalnej walki z NO3 to prosiłbym o kontakt, by móc wspomóc mnie swoim w tym względzie doświadczeniem - bo po co wyważać kolejne otwarte drzwi.
A ja bardzo chętnie skorzystam z pomocy w tym względzie, oczytany jestem ale brak mi doświadczenia, a szkoda powielać błędy kiedy można przeciez prościej -więc proszę o pomoc.
Z góry serdecznie dziękuję za ewentualne wsparcie.
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Denitryfikator
Wiadomość wysłana przez: brightblade w Marzec 06, 2017, 16:53:09 16:53
Temat dość interesujący, wiec będę obserwował. Pytanie jest takie, czy kolega zna powód powstania dużej ilości no3 w swoim zbiorniku(przerybienie?), oraz drugie pytanie co się dzieje, że rosliny/ filtracja biologiczna nie pochłania no3 w ilości wystarczającej(za mała pojemność złoża, zbyt uboga roślinność, brak/nieprawidłowe nawożenie?) pomiędzy podmianami wody? Jeśli można proszę o przedstawienie swojego zbiornika, filtracji oraz roślinności.
Tytuł: Odp: Denitryfikator
Wiadomość wysłana przez: nano cube w Marzec 06, 2017, 21:28:17 21:28
Pytanie jest takie, czy kolega zna powód powstania dużej ilości no3 w swoim zbiorniku(przerybienie?), oraz drugie pytanie co się dzieje, że rosliny/ filtracja biologiczna nie pochłania no3 w ilości wystarczającej(za mała pojemność złoża, zbyt uboga roślinność, brak/nieprawidłowe nawożenie?) pomiędzy podmianami wody? Jeśli można proszę o przedstawienie swojego zbiornika, filtracji oraz roślinności.
aby tematu kolejnego nie zaśmiecać wszystkie aktualne dane są tu :
http://www.akwa.szczecin.pl/ryby/mini-skalary-dziwne-zachowanie/
pozdrawiam