Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: [450L] Towarzyskie.  (Przeczytany 9983 razy)

ciociababcia

  • Gość
Odp: [450L] Jeszcze bez zdecydowania na obsade.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2010, 11:04:55 11:04 »

Mynton a ja Ci powiem,że jesteś w błędzie,większość "krzykaczy"nie ma takich miksów bo "krzykacze"(do których ja należę) najczęściej mają na względzie dobro ryb,dany biotop to odpowiednie parametry wody,temperatura,wystrój i odpowiednia obsada mu przypisana,taka,w której stworzenia dobrze się czują,rosną,rozmnażają się i ogólnie są "zadowolone"a nie tylko wegetują bo mają środowisko wodne,w którym żyją.
Nie dziwię się,że chciałbyś zostawić wszystkie te ryby bo są piękne a co do bocji(że rozrywkowe) to popieram w 1000% ale.....  ,decyzja należy do Ciebie.Pamiętaj tylko,że dbanie o dobro ryb to "zakichany "obowiązek akwarystów,Twój,mój,nas wszystkich.
Akwarium ładne nie powiem  :D podoba mi się,nie znam tak dokładnie biotopu tanganiki ale mi akurat większa ilość roślin nie przeszkadza  ;) mam w malawi więcej  :-[
Pozdrawiam Iwona
Zapisane

brazylia

  • Gość
Odp: [450L] Jeszcze bez zdecydowania na obsade.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2010, 11:28:02 11:28 »

Mynton a ja Ci powiem,że jesteś w błędzie,większość "krzykaczy"nie ma takich miksów bo "krzykacze"(do których ja należę) najczęściej mają na względzie dobro ryb,dany biotop to odpowiednie parametry wody,temperatura,wystrój i odpowiednia obsada mu przypisana,taka,w której stworzenia dobrze się czują,rosną,rozmnażają się i ogólnie są "zadowolone"a nie tylko wegetują bo mają środowisko wodne,w którym żyją.

Widze ze jest tez ktos, kto sie ze mna zgadza i wie co to znaczy "biotop" i wszystko z tym zwiazane.

Nie dziwię się,że chciałbyś zostawić wszystkie te ryby bo są piękne a co do bocji(że rozrywkowe) to popieram w 1000% ale.....  ,decyzja należy do Ciebie.Pamiętaj tylko,że dbanie o dobro ryb to "zakichany "obowiązek akwarystów,Twój,mój,nas wszystkich.
Akwarium ładne nie powiem  :D podoba mi się,nie znam tak dokładnie biotopu tanganiki ale mi akurat większa ilość roślin nie przeszkadza  ;) mam w malawi więcej  :-[
Pozdrawiam Iwona
mynton
Mam nadzieje ze przemyslisz to co staramy Ci sie powiedziec, wybierzesz "biotop" ktory Ci sie podoba, oczywiscie z rybami z tego i tylko tego biotopu, a pozniej przedstawisz nam super akwa, ktore juz teraz ma duzy potencjal.

Co do roslin to napisalem, ze jak lubi to OK.
Zapisane

mynton

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
Odp: [450L] Jeszcze bez zdecydowania na obsade.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 03, 2010, 11:29:24 11:29 »

Ciociababcia może ty należysz do tego procentu krzykaczy co mają jeden biotop w jednym baniaku. ;D
Przyznałem się już że akwa towarzyskie i narazie takie zostanie , rybki czują się ze sobą dobrze jak bedzie coś nie tak zaczne mysleć  o zmianie. Rośliny występują w każdym biotopie nawet w Tandze i każdy ma swoje upodobania ile ich będzie .
Oczywiście nie napisałem tego żeby zaprzeczeć temu co napisaliście. ;D

Pozdrawiam Tomek ;)
Zapisane

ciociababcia

  • Gość
Odp: [450L] Towarzyskie.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 03, 2010, 12:02:21 12:02 »

Tomku to ja Ci napiszę troszkę na wyrost i mam nadzieję,że nigdy więcej(w przypadku tego akwa.) nie będę musiała tego powtarzać "Jeśli nie uważałeś jak robisz ,to rób jak uważasz"   :P  ;D

Tytuł zmieniony,adekwatnie do stanu faktycznego ,ŚLICZNIE  ;D
A ja ze swej strony(chociaż to nie ja jestem tu modem) też ślicznie proszę o uzupełnienie profilu,który "odszedł bezpowrotnie"po zmianie silnika  :(  :D
Zapisane

brazylia

  • Gość
Odp: [450L] Towarzyskie.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 03, 2010, 13:23:47 13:23 »

Szkoda ze nie dales sie przekonac i nie zrobiles z tego akwa pieknej "tangi".Jak mowilem akwarium ma potencjal, widac ze wlozyles duzo pracy w wykonanie tla, ktore jest naprawde super.
Z jednej strony Cie rozumiem, bo jest tyle pieknych ryb, iz chcialoby sie je miec wszystkie.
Sam kiedy zakladalem moje "malawi" strasznie je "przerybilem", wszystkie ryby mi i mojej zonce sie podobaly, (aczkolwiek nigdy nie mialem w tym akwarium zadnej innej ryby nie wystepujacej w jeziorze.
W tym momencie w moim akwarium plywaja cztery gatunki ryb, w ilosci 12 sztuk (jeszcze sie zastanawiam nad oddaniem jednego gatunku) i teraz dopiero moge podziwiac prawdziwe zachowania ryb, a nie wegetacje jak to nazwala Iwona.
Przemysl to jeszcz raz i caly czas mam nadzieje ze dasz sie przekonac.
Zapisane

mynton

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
Odp: [450L] Towarzyskie.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 03, 2010, 13:51:45 13:51 »

wszystkie ryby mi i mojej zonce sie podobaly
Sam postanowiłem wcześniej że ma być tylko Tanga ale żonka musiała dodać swoje 5gr. oczywiście nie zwalam na nią winy za istniejącą obsade lecz musze się jeszcze liczyć z jej zdaniem.
Rybki są jeszcze małe i było jej za pusto w baniaku , jak podrosną pewnie nie będzie miejsca na wszystkie i będzie czeba coś oddać a narazie jest jak jest.

Tomek.
Zapisane

brazylia

  • Gość
Odp: [450L] Towarzyskie.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 03, 2010, 15:20:20 15:20 »

Jezeli postanowiles ze miala byc"tanga", to powinnienes sie tego trzymac.Wiem ze czasami nie jest latwo przekonac,ale jest wiele pieknych i roznorodnych ryb w tym jeziorze z ktorych napewno i Twoja zona wybralaby ryby ktore jej sie podobaja.
Sprobuj jej moze pokazac (pare zdjec z akwarium z "tanga", kilka gatunkow ryb z jeziora) i wytlumaczyc, co to znaczy akwarium biotopowe i dlaczego nie powinno sie mieszac ryb, szczegolnie z roznych biotopow.
Moja zona sama stwierdzila, ze teraz jest o wiele ladniej gdy jest ryb mniej i tylko ' gatunki, niz wszystkie ryby "jedna na drugiej".
Jak wroce do domu to wrzuce fotke do galerii, jak teraz to wyglada.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2010, 15:50:37 15:50 wysłana przez brazylia »
Zapisane
Strony: « 1 2   Do góry