Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: 10l kotnik  (Przeczytany 3933 razy)

mila7

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
10l kotnik
« dnia: Październik 06, 2010, 19:15:49 19:15 »

Litraż- 10 l
oświetlenie- słoneczko
filtracja-brak
temperatura-25st
woda podmieniana co 2-3dni w ilościach ok. 0,5litra. Codziennie włączany na chwilę napowietrzacz żeby ruszyć powierzchnię, aby nie robił się korzuch.
obsada- ok 30szt molinezji szerokopłetwych
roślinki- glosia, mech jawajski i stringy, blyxa, jakieś nadwódki, bakopa, rotala (z odzysku sprzed restartu (powoli odbija)), jakieś trawki

Zbiornik działa od miesiąca po restarcie. Służy jako kotnik. Obecnie dla molinezji, lecz niedługo molly pójdą do większego a tutaj przyjdą danio-przecinki :)
Wiem, że roślinki niektóre są w średniej kondycji ale powoli odbijają (trawki i rotala). mchy świetnie rosną, glosia od niedawna dopiero ale widać że puszcza nowe listki, więc myślę że będzie dobrze. Wiem że troszke za duży mix roślin, ale co przeżyje to będzie :P ew. przerzuci sie do innego zbiornika ;D
proszę o komentarze szczególnie co zmienić
pewnie zaraz będzie że filtr włożyć, ale akwarium świetnie sobie radzi i bez tego
Zapisane

mila7

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
Odp: 10l kotnik
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2011, 13:27:44 13:27 »

czas na aktualizacje. zbiornik sporo przeszedł i obecnie to jest krewetkarium. Żyją tu sobie popularne red cherry i się mnożą.. ;) jak widać głównie mchy (stringy z lewej, a z prawej chyba jawajski choć pewności nie mam). A zaczęło się od 8kreweci...a teraz jest ich co najmniej dużo, za parę dni, być może pare sztuk będzie mniej.
Zapisane

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: 10l kotnik
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2011, 16:23:40 16:23 »

No, teraz bardzo fajnie to wygląda. Lubie takie zarośnięte mchem, i co najważniejsze krewetki też :D

Pozdrawiam
Bartek
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"
Strony: 1   Do góry