Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 »   Do dołu

Autor Wątek: 7L początkujący  (Przeczytany 9437 razy)

manyzpolic

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 41
7L początkujący
« dnia: Kwiecień 13, 2011, 19:05:58 19:05 »

* Akwarium : 27*13*20 ~[7L]
* Filtracja : brak
* Oświetlenie : akwarium stoi na parapecie czasem zapalam wieczorami świetlówkę 8W 
* Ogrzewanie : bez ogrzewania 21 stopni
* Podłoże : "podłoże do uprawy roślin wodnych" od kobry
* Dekoracje : kolumna kiedyś kupiona u kobry
* Inny sprzęt : termometr laboratoryjny natleniacz
* Parametry wody : nie mierzone (brak testerów)
* Nawożenie : mimo że z Polic i pracuje na Zakładach Chemicznych Police SA to nie stosuje nawożenia
* Flora : mchy falme moss i jakieś gałązki ale nie wiem jakie, wgłębka, gałęzatka, anubias karłowaty, mikrozorium, zwartka, nużeniec, jedna gałązka pelii, bacopa monnieri, chyba to jest LILAEOPSIS, no i poszukiwany mały heniek z czasem się może dorobię. i kawałek rogatka
* Fauna : około 30 krewetek Babaulti no i jeden głupek najprawdopodobniej samica
* Opis zbiornika : jest to moje pierwsze akwarium zbiorniczek dostałem na komunie czyli z 17lat chyba ma jak nie więcej ostatni restart widoczny na zdjęciach to jest początek kwietnia
moze ma ktos pomysl jak pozbyc sie tego nalotu na szybie nie idzie tego domyć. pomocy!!
więcej zdjęć z czasem postaram się aktualizować pierwszy wątek opisowy akwarium za błędy przepraszam pierwsza zabawa może coś z tego będzie.
Zapisane

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2011, 19:16:06 19:16 »

Spróbuj nalot usunąć jakimś płynem do zakwaszania wody. Najtańszy jest chyba tropical aquacid.  Moim zdaniem powinieneś umieść akwarium na jakiejś szafce. Przez to, że stoi na parapecie będzie za jakiś czas całe w glonach. Nie polecam stosowania takich metod :P
Jak miałem z 11 lat to tak zrobiłem i potem była masakra :P
Zapisane

Mariusz

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 218
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2011, 20:58:36 20:58 »

Ja teraz robiłem restart 126l i  po spuszczeniu prawie całej wody przemyłem od środka szyby ciepłą wodą z dodatkiem kropelki płynu do mycia naczyń ( taki zielony, ale dobry też każdy inny skoncentrowany). Używam do tego takiej gąbki/ścierki do naczyń. Po wytarciu kawałka szyby moczę gąbkę w wiaderku z płynem i mocno wyciskam, żeby zostało jak najmniej chemicznej wody w gąbce. Krewetki żyją a szyby czyste ;-).

W Twoim przypadku łatwo wyjąć wszystko do miski więc możesz dać więcej płynu a potem akwarium porządnie przepłukać czystą wodą..
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2011, 22:27:39 22:27 »

Co do nalotu, to przy restarcie wyparzyłabym akwarium wrzątkiem i wtedy zastosowałabym również mocne szorowanie.
Nie polecam stosowania płynów do naczyń, tak ja zastosował to kolega Mariusz - można nie o końca go wypłukac z akwa i mogą być problemy z żyjątkami.

mam pytanie: nie kiśnie Tobie woda z powodu braku filtracji? Jak często robisz podmiany wody?
Zapisane

manyzpolic

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 41
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2011, 11:51:20 11:51 »

nie woda mi nie kisnie co jakis czas tylko natleniacz wlaczam. a wodny nie podmienialem jeszcze tyle co dolalem kolo litra szorowalem gabka i plynem do mycia szyb.  no i plynem do naczyn (PUR) bez efektu akwarium wyplukane silnym strumieniem z prysznica do gory nogami wiedz wyplukane dobrze bylo zimna woda a akwarium stoi na parapecie bo nie mam miejsca w pokoju
Zapisane

mila7

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2011, 16:53:13 16:53 »

tak z mojego doświadczenia poradze  podmieniaj co 2-3dni ok pół litra wody. różnice zauważysz od razu:)
a też mam takie maleństwo ok 7l i wiem coś o tym :)
Zapisane

manyzpolic

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 41
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:48:03 20:48 »

dzieki za rade dzisja podmienilem litr wody wsadzil bym filtr gabkowy tak jak wczesnij to bylo ale on szpeci akwarium i duzo miejsca zajmuje ;/
Zapisane

mila7

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2011, 08:30:47 08:30 »

jeżeli są regularne podmiany wody to może się obejść bez filtra, jednak potrzebne tu jest zaangażowanie ;)
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2011, 09:03:44 09:03 »

dzieki za rade dzisja podmienilem litr wody wsadzil bym filtr gabkowy tak jak wczesnij to bylo ale on szpeci akwarium i duzo miejsca zajmuje ;/

W takim przypadku konieczne jest zamontowanie czegos co spowoduje ruch wody gdyz to jest najwazniejsze.
Proponuje kupic malutka chinska kaskade co bedzie praktyczne i estetyczne gdyz filtr znajduje sie poza akwarium
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

manyzpolic

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 41
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2011, 15:12:59 15:12 »

zeby woda byla w ruchu za dnia stosuje natleniacz i co 3 dni wode podmieniam i nie jest zle.  do akwarium doszedl zbrojnik niebieski albinos no i wcaiz czekam na malego henka ;/ lecz ciagle go brak :(
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2011, 17:09:37 17:09 »

do akwarium doszedl zbrojnik niebieski albinos

a czy nie jest to przypadkiem za małe akwarium dla zbrojnika? Wymagana  minimalna długość zbiornika dla niego powinna wynosić 80 cm...
info o zalecanej długości akwa  zaczerpnięta z : http://www.fishbase.org/Summary/speciesSummary.php?id=12213
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2011, 17:12:38 17:12 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

manyzpolic

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 41
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2011, 18:47:07 18:47 »

ten zbrojnik jest malutki wielkosci krewetek jak podrosnie zostanie wyexmitowany do wiekszego baniaczka nie bede go meczyl. a po za tym to jest zalecane a nie obowiazkowe tak samo jak niby ze w 100litrowym akwa powinien byc
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:03:10 19:03 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: 7L początkujący
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2011, 20:03:25 20:03 »

Rafał, nie ma co generalizować że dla danej ryby musi być taki a nie inny zbiornik. Jak dla mnie trzeba na bieżąco dostosowywać warunki dla podopiecznych. Dla małej, młodej ryby potrzebujemy innych warunków niż dla dorodnego, dorosłego osobnika - prawda?
Wszystko trzeba robić z głową, a sztywne trzymanie się zasad nie koniecznie wychodzi na dobre dla żadnej ze stron.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord
Strony: 1 2 3 »   Do góry