Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: MA 113 - ZA 25  (Przeczytany 4880 razy)

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
MA 113 - ZA 25
« dnia: Styczeń 03, 2012, 13:34:02 13:34 »



Magazyn Akwarium nr 12/2011 (113)

Ciekawostki
Pocztówka z Egiptu, czyli zanurzyć się w błękicie
Barwniak czerwonobrzuchy - pielęgnica dla każdego
Odkrywamy Nagaland!
Kolorowy biznes
Przepis na (nie)duże akwarium morskie, cz. 3
Channa melasoma w naturze i w akwarium

Do przeczytania tutaj: http://magazynakwarium.pl/index.php?option=com_flippingbook&view=book&id=174&page=1&Itemid=65





Byłam niedawno w wielkim sklepie zoologicznym w jednej z modnych galerii handlowych. Weszłam tam właściwie bez potrzeby, z przyzwyczajenia, ot tak, żeby pogapić się na zwierzaki. Przypomniałam sobie jednak, że warto by kupić coś na ząb dla ryb i stanęłam z wybranym pokarmem w ręku w kolejce do kasy. I wtedy usłyszałam, jak stojący przede mną facet żalił się sprzedawcy, że zakupione w tym samym sklepie przed dwoma tygodniami rośliny posadzone w zakupionym wraz z nimi zestawie akwariowym nie chcą rosnąć i jedna po drugiej gniją i marnieją. Pytał się, co ma robić aby wreszcie się przyjęły i zamieniły puste akwarium w pełen zieleni podwodny gąszcz. A wtedy sprzedawca bez mrugnięcia okiem zdjął z półki zestaw do suplementacji wody w dwutlenek węgla za prawie 2000 zł i kategorycznym tonem stwierdził, że urządzenie to stanowi remedium na wszelkie troski i kłopoty z roślinami, zaś jego zakup jest „bezwzględnie” konieczny. Nie wiem, czy rzeczony klient dał się złapać na to wierutne naciągactwo (wyglądał na takiego, którego stać na wydanie 2000 zł), bo w obliczu takiej bezczelności i ignorancji aż się we mnie zagotowało, czym prędzej odstawiłam pokarm z powrotem na półkę, odwróciłam się na pięcie i wyszłam ze sklepu z solennym postanowieniem, że więcej noga moja w nim nie postanie.
Niestety, kłopoty z roślinami w akwarium są równie częste, a nawet częstsze niż inne typowe akwarystyczne bolączki, takie jak np. problemy z utrzymaniem klarowności wody czy prawidłową pielęgnacją ryb. W zbiornikach tysięcy adeptów akwarystyki rośliny nie rosną tak  szybko, jak by sobie tego życzyli, niedomagają, czy wręcz marnieją i giną. A przecież ich prawidłowa pielęgnacja nie jest aż tak skomplikowana, jak mogłoby się to wydawać. Wystarczy tylko dokładnie poznać ich najważniejsze potrzeby i nauczyć się je umiejętnie zaspokajać. Powstaje tylko pytanie, jakie są owe podstawowe potrzeby roślin?

Do przeczytania tutaj: http://www.magazynakwarium.pl/index.php?option=com_flippingbook&view=book&id=170&page=1&Itemid=93


Więcej informacji na stronie  http://magazynakwarium.pl/
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: MA 113 - ZA 25
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2012, 13:44:08 13:44 »

Mam pytanko :) czy u Was też tekst jest rozmazany ? U mnie tylko pierwsza strona zeszytu akwarystycznego była do przeczytania a reszta jest rozmazana :(
Zapisane

lukaso2504

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 278
Odp: MA 113 - ZA 25
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2012, 14:57:10 14:57 »

Mam pytanko :) czy u Was też tekst jest rozmazany ? U mnie tylko pierwsza strona zeszytu akwarystycznego była do przeczytania a reszta jest rozmazana :(

Nie tylko u Ciebie ???
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: MA 113 - ZA 25
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:28:55 16:28 »

dajcie sobie tam na lupe, wtedy sie powieksza i da sie to czytac :)  chociaz to tylko taka wersja "demo" wiec ma tez swoje mankamenty


chociaz i tak polecam wersje papierowa:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: MA 113 - ZA 25
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:42:21 16:42 »

I tak kupię dwie gazetki bo wolę mieć to na papierze :P Chodzi o to że po powiększeniu napisy się rozmazują Pawle. W ogóle nic nie można przeczytać oprócz nagłówków, które są dużo większe od zwykłego tekstu i są napisane pogrubioną czcionką :(
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: MA 113 - ZA 25
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:49:29 16:49 »

I tak kupię dwie gazetki bo wolę mieć to na papierze :P Chodzi o to że po powiększeniu napisy się rozmazują Pawle. W ogóle nic nie można przeczytać oprócz nagłówków, które są dużo większe od zwykłego tekstu i są napisane pogrubioną czcionką :(

Nie będę się spierał, ale nie masz racji, ponieważ część tekstu jest rozmazana a część nie - i to nie tylko nagłówki. Ale ok, następnym razem nie będę zamieszczał tutaj linku do gazet w wersji elektronicznej skoro jest to problemem:) bo ja i tak to mam w wersji papierowej
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

figo76

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
Odp: MA 113 - ZA 25
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2012, 17:40:05 17:40 »

Ja dobrze widzę i daję radę przeczytać po powiększeniu :)
Zapisane
NieZmarnujTegoCoJestCiDane:)
LubimyRoślinki i NaszeZwierzątka:)

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: MA 113 - ZA 25
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2012, 18:19:54 18:19 »

Nie ma żadnego problemu Pawle. Tylko chciałem się zapytać, bo może nie u Wszystkich występuje taki problem jak u mnie. Tylko raz kiedyś udało się przejrzeć całą gazetkę z normalnymi napisami a tak to zawsze mam rozmazane :( ale chętnie kupię gazetkę w empiku i wszystkich do tego zachęcam, bo szkoda by było żeby tak fajnej gazetki jak Magazyn Akwarium zabrakło za jakiś czas w kioskach. Gazetka trochę kosztuje ale warto wydać te parę gorszy ;)
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: MA 113 - ZA 25
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2012, 19:34:16 19:34 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

fisz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 683
Odp: MA 113 - ZA 25
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2012, 20:38:36 20:38 »

Proszę się nie kłócić bo czuję się winny temu całemu zamieszaniu... Po prostu już wiemy, że niektóre artykuły da radę a niektórych nie da rady przeczytać :)
Zapisane
Strony: 1   Do góry