Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: [25l] Stancja  (Przeczytany 2908 razy)

Tapczan

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
[25l] Stancja
« dnia: Marzec 28, 2013, 23:23:24 23:23 »

* Akwarium : 40x25x25
* Filtracja : Aquael FAN-1
* Oświetlenie : prowizorka
* Ogrzewanie : Elite Mini 25W
* Podłoże : bazalt czarny
* Dekoracje : korzenie
* Nawożenie : ślimoki
* Flora : Anubiasy nana, microsoria, gałęzatka, mech niewiadomego pochodzenia i gatunku :D
* Fauna : Bojownik x1, Tylomelania x1, zatoczki i świdry w liczbie nieznanej
* Opis zbiornika :

Skromny, 25-litrowy baniaczek założony bardzo spontanicznie dzięki uprzejmości pewnej pani :D Z dnia na dzień pojawiło się szkło, żwirek i rośliny, nieco później grzałka i filtr. A do tego zmienił się mieszkaniec...



Kiedyś akwarium było miejscem zamieszkania dwóch karlików szponiastych, jednak ponieważ nie zaakceptowały one nowego lokatora - bojownika Doriada, byłam zmuszona się z nimi pożegnać.
Doriad nie jest krytycznie nastawiony do swych licznych współlokatorów. Bardzo dobrze dogaduje się z tylomelanią oraz wszelkiej maści zatoczkami i świdrami. Ulubioną rozrywką ślimaków jest pływanie z prądem po tafli wody, Doriad jest zaś urodzonym tancerzem (przy przedniej szybie).







"Jestem taki piękny, spójrz na mnie!"


Mistrz parkietu


Pomimo wielu napotkanych trudności, mieszkanko zaczyna wreszcie przybierać zamierzony kształt. Jedyne, czego wciąż mu brakuje, to profesjonalnego oświetlenia (którego brak jest winowajcą słabej jakości zdjęć) i roślinek na tył. Moją ulubioną częścią akwarium jest korzeń, który obrasta mech niewiadomego pochodzenia i gatunku - możliwe, że pochodzi z jeziora :D Lokatorzy preferują jednak chyba ukrywanie się wśród liści microsorium i anubiasów.

Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: [25l] Stancja
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2013, 23:41:16 23:41 »

Kogo ja tu widze...
Zeby nie bylo, ze chwale baniak ktorego jestem matka chrzestna - masz pieknie brudne szybki kolezanko ;D A poza tym fajno jest, no i witamy na pokladzie.
Zapisane
Dupoko w głębie.
Strony: 1   Do góry