Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Jak dołożyć oświetlenie do akwarium - T8 15W 45cm, 72L  (Przeczytany 2292 razy)

matusia281

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 227
    • Nasza przygoda z akwarium
Jak dołożyć oświetlenie do akwarium - T8 15W 45cm, 72L
« dnia: Grudzień 29, 2013, 00:11:23 00:11 »

Witam
Bardzo chcę zmienić oświetlenie w mojej pokrywie akwarium - właściwie to chodzi o dołożenie świetlówki lub zamianę na coś mocniejszego.
Czytałam wszystko o statecznikach itd
Informacje, które uzyskałam nie są dla mnie satysfakcjonujące.
Mam akwarium 72L, w którym oświetlenie powinno wynosić co najmniej 36W, a w standardzie jest jedynie 15W >:(
Jedyne co znalazłam w necie to możliwość podłączenie 2x15W T8 co łącznie da jedynie 30W :-\ Wolałabym raczej coś koło 40W.
Czy ktoś ma może jakiś sprawdzony i niedrogi sposób aby osiągnąć pożądany efekt?
Czy da radę zamontować taką świetlówkę w akwa :
http://elektrocave.pl/pl/p/Swietlowka-40W54/4842
?????????????????????????
Z góry dziękuję za odp.
Zapisane
72 L panorama, 1 bojownik (Karolek), 1 zbrojnik L104 (Yumini), 4 Otoski, nie określona ilość krewetek Red Cherry, 2 krewetki Amano, ślimaki (helenki, zatoczki, świderki), narybek bojownika (21 szt) i gupika (3 szt) + korzenie, skałki, roślinki.

tomeksup

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 19
Odp: Jak dołożyć oświetlenie do akwarium - T8 15W 45cm, 72L
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2013, 08:44:44 08:44 »

Niestety produkują takie badziewia, a ludzie nieświadomi to kupują.

Popatrz na allegro za gotowymi zestawami, ale ich nie kupuj. Zerknij co potrzebujesz, a następnie zrób sobie cennik.

Poza tym poszukaj tutoriali tych co robili już w ten sposób.

Pokaż zdjęcie pokrywy od wewnątrz.

Ja swoją wywaliłem na śmietnik z 15W. Mam ze sklejki. W środku 3szt. świetlówek liniowych na ledach - 450szt (36W) + 1x11W - świetlówka kompaktowa.
Zapisane
Strony: 1   Do góry