Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Czyścik magnetyczny Aqua Szut 12mm  (Przeczytany 11553 razy)

kotem

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
Czyścik magnetyczny Aqua Szut 12mm
« dnia: Luty 09, 2010, 22:04:18 22:04 »

Czyścik magnetyczny wygoda dla leniwych - czy aby na pewno?

Dzisiaj coś mnie podkusiło na zakup czyścika magnetycznego. Padło na Aqua Szut. Mam filtr wewnętrzny tej firmy jestem z niego zadowolony więc myślałem, że z czyścikiem nie będzie inaczej - myliłem się.

Na dzień dobry trzeba zaznaczyć, że przy zakupie czyścika nie warto kierować się tym co napisał producent tzn jak piszą że jest do szyby 6-8mm to znaczy że maksymalna grubość szyby jaką bez zbędnego wzrostu ciśnienia możemy wyczyścić to 6mm a 8 to współczynnik ilości "odklejeń" przy próbie wyczyszczenia szyby 8mm, dla tego do szyby 8mm zakupiłem czyścik przeznaczony do szyb 10-12mm.

Pierwsza wątpliwość ogarnęła mnie kiedy na odwrocie opakowania bądź co bądź produktu rdzennie polskiej firmy przeczytałem made by żółte rączki.Jakość zastosowanego plastiku jest akceptowalna. Jako że czyścik jest tonący producent wykombinował że wywierci dwie dziurki i przewlecze przez nie nitkę w prosty sposób łącząc ze sobą dwa elementy i w razie oderwania nie trzeba będzie dłubać rękoma w baniaku. Pomysł może i dobry ale wykonanie makabra. Nitka jest badziewna, cieniutka i sztywna przez co już pierwsze moczenie skończyło się wielkim bum i uszkodzeniem roślin bo nitka nie dała rady pod ciężkim magnesem i puściła. Powierzchnia czyścika na pierwszy rzut oka wydawała mi się zdecydowanie za twarda no i niestety miałem rację, "kolce" nie uginają się ani odrobinę, a że żółtki słabo się starały to zrobiły czyścik krzywo i łapał tylko na dwóch krawędziach delikatnie rzecz ujmując nie spełniając moich wymogów. Natomiast część chwytna czyścika ma welurowy podkład, który bardzo ładnie zachowuje się na szybie

Podsumowując makabra jakich mało, 33zł w plecy. Zerwałem standardowe igiełki czyszczące naklejając bardziej elastyczny rzep który spisuje się o wiele lepiej, bez tej modyfikacji czyścik nadawał by się jedynie do samoobrony z racji swojej dużej wagi. Gdyby nie to, że posiałem gdzieś jeden magnesik z mojego czyścika DIY, a nie miałem żadnego spalonego dysku pod ręką w życiu bym tego szajsu nie kupił.

ODRADZAM!!!

Na plus:
+ Dość mocny magnes
+ Dobry materiał zastosowany na spodzie chwytaka
+ Można zastosować jako cegłę do samoobrony


Na minus:
- Cena nie adekwatna do jakości
- Kiepskie wykonanie
- Zbyt twarda okładzina czyszcząca
- Krzywa powierzchnia uniemożliwiająca równomierny nacisk, a co za tym idzie czyszczenie
- Brak informacji na opakowaniu że produkt nadaje się jedynie do powieszenia na stojaku w sklepie i do pozostania tam do całkowitego rozkładu
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: Czyścik magnetyczny Aqua Szut 12mm
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2010, 22:25:52 22:25 »

Polecam czysciki magnetyczne Firmy Hailea .Rzep czyszczacy jest dosc miekki a magnesy bardzo mocne , czysciki te sa pływajace  :!:
Jedynie na co trzeba uwazac to aby zwir nie dostał sie w rzep poniewaz mozna zarysowac szkło , czego zreszta dokonał moj synek
Tak jak pisał Tomek warto kupic "rozmiar" wiekszy
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

sanders

  • Gość
Re: Czyścik magnetyczny Aqua Szut 12mm
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2010, 09:43:11 09:43 »

A ja korzystam z takiego przy szybie 8mm

http://www.mag-flip.com/

i reaguje nawet jak oddale jedną część od drugiej na 10cm.
Zapisane

vtec

  • Gość
Re: Czyścik magnetyczny Aqua Szut 12mm
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2010, 09:50:22 09:50 »

genialny ten czyścik, gdzie go kupowałeś??
Zapisane

sanders

  • Gość
Re: Czyścik magnetyczny Aqua Szut 12mm
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2010, 09:54:14 09:54 »

http://www.um-um.pl/mag-flip-skrobak-do-akwarium.html

Mają też wiele innych tanich produktów, m. in. testy JBL'a, ale przed zakupem warto zapytać co mogą zrealizować, bo nie wszystko jest na magazynie. Ogólnie polecam firmę.
Zapisane

Jacek F.

  • Gość
Re: Czyścik magnetyczny Aqua Szut 12mm
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2010, 20:57:26 20:57 »

Mam również czyścik Aqua Szut. Mam go 3-4 lata. I moje spostrzeżenia: działa niezawodnie, nie odpada od szyby, jest Made in Poland :D
Nie ma zadnych sznureczków i linek( nitek) I nie widzę potrzeby żebt takowe montować.
Zapisane
Strony: 1   Do góry