Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Malawi 200L po delikatnych zmianach.  (Przeczytany 4648 razy)

Kosma

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 120
Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« dnia: Październik 09, 2011, 22:57:37 22:57 »

Obiecałem również wkleić zmiany w Malawi - oto one:

* Akwarium : 100x40x50h 200l proste Aquael
* Filtracja : Fluval 305
* Oświetlenie : 1 x 40 W T5 Power Glo, 1x 40 W Sera Plant Color
* Ogrzewanie : 200 W Fluval
* Podłoże : Gres bazaltowy, wapień filipiński, lawa wulkaniczna, piaskowce
* Nawożenie : Brak
* Flora : Brak
* Fauna : Red-red, Yellow, Arturasy, Maingano

Zmiany w sumie kosmetyczne, dotyczyły głównie aranżacji. Po prostu tak mi się podoba więc niewiele zmieniłem :)
Zapisane
Ryby nie są tak mądre jak ci, którzy je zabijają, chociaż są szlachetniejsze i zręczniejsze...

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2011, 08:48:24 08:48 »

No kontrast ładny, skałki ok, wygląda nieźle ale to podłoże... bazalt?
z tego co wiem do malawi nadaje się tylko piasek, borybki wyciągają pokarm z dna razem z kawałkami podłoża,
które później spowrotem wypuszczają. z bazaltem będą miały chyba problem ...

Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2011, 09:01:27 09:01 »

Może rozwiązaniem, bo czarne podłoże świetnie kontrastuje, będzie czarny piasek? Widziałem jakiś czas temu ofertę na allegro.pl :)
Zapisane

Kosma

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 120
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2011, 12:17:32 12:17 »

Miałem piasek, był też pył i oba się nie sprawdziły. Zauważcie że bazalt jest bardzo drobny, 1-3 mm a rybki nie należą do młokosów i gdy budują gniazdo doskonale sobie radzą z przenoszeniem podłoża. Nie ma również mowy o kaleczeniu się ryb itp.
Zapisane
Ryby nie są tak mądre jak ci, którzy je zabijają, chociaż są szlachetniejsze i zręczniejsze...

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2011, 15:56:39 15:56 »

No to "nie ma problemu" ;) Jak dla mnie kontrast pomiędzy podłożem a dekoracjami jest jak najbardziej in plus! :)
Zapisane

Andrzej454

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 60
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2011, 17:36:52 17:36 »

Powiem tak. Każdy ma swój gust. Ale tak naprawdę to, lepiej by było gdyby był jeden gatunek kamienia. Druga sprawa to chyba za dużo światła, chyba że lubisz prześwietlone akwarium. Co do obsady, dobrałeś je dobrze pod względem żywieniowym, ale widzę na zdjęciu jeszcze jeden gatunek ryby, a nawet dwa gatunki których nie wymieniłeś.
Zapisane

bartolo

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 213
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2011, 18:48:45 18:48 »

No to jak sobie radzą to już się nie czepiam ;)
Zapisane
"Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie"

brazylia

  • Gość
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2011, 01:30:06 01:30 »

Co do wystroju, jak sie Tobie podoba to OK, jak dla mnie to jestem na nie.IMHO to juz lepiej bylo porzednio bo ryby mialy wiecej miejsca do plywania.Teraz zabrales im to miejsce ,poprzez sterte "gruzu" i tlo, w i tak malym akwarium.
Swiatlo nie jest problemem i to juz pozostawiam kazdemu co kto lubi.
Natomias obsada ryby to juz jest jakas "masakra".
Tak jak powiedzial juz Andrzej zywieniowo OK, ale jezeli chodzi o wielkosc ryb to juz nie.
Do takiego akwa z ryb ktore widze to tylko L.caeruleus i M. cyaneorhabdos. Nie nadaje sie tam P.crabro (dosrasta do 20cm) to samo tyczy sie M.estherae jak i M.auratus ktory moze nie rosnie najwiekszy ale jest za to najbardziej z nich wszystkich agresywny i do tak malego zbiornika sie nie nadaje.
Zapisane

Kosma

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 120
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2011, 22:26:25 22:26 »

Arturze po raz któryś czytam Twoje wypowiedzi odnośnie nie tylko moich zbiorników i przyznam, iż irytujące zaczęło być częste używanie przez Twoją osobę słowa masakra.

Masakrą w moim mniemaniu jest zaniedbanie zbiorników, działanie ewidentnie na szkodę mieszkańców akwariów a nie błędy wynikające z braku doświadczenia.
Swoimi komentarzami nie powodujesz popularyzacji naszej pasji a raczej ludzie czytając takie komentarze boją się umieszczać zdjęcia swoich baniaków sądząc, iż zostaną zmieszani z błotem.

Swoją drogą mam nadzieję, iż poświęcasz swoim zbiornikom tyle pasji i czasu ile niektórzy z Nas. Może kiedyś też osiągniemy poziom wiedzy stawiający nas w roli pouczających, osobiście nie zdecyduję się jednak na nazwanie czyjegoś zbiornika masakrą a raczej życzliwe podpowiem zmiany...

Także reasumując - konstruktywna krytyka i polemika, rady jak najbardziej na miejscu ale deprecjonowanie czyichś zbiorników na zasadzie "na nie" już pozostawia wiele do życzenia.
Zapisane
Ryby nie są tak mądre jak ci, którzy je zabijają, chociaż są szlachetniejsze i zręczniejsze...

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2011, 22:38:25 22:38 »

Arturze po raz któryś czytam Twoje wypowiedzi odnośnie nie tylko moich zbiorników i przyznam, iż irytujące zaczęło być częste używanie przez Twoją osobę słowa masakra.

Masakrą w moim mniemaniu jest zaniedbanie zbiorników, działanie ewidentnie na szkodę mieszkańców akwariów a nie błędy wynikające z braku doświadczenia.
Swoimi komentarzami nie powodujesz popularyzacji naszej pasji a raczej ludzie czytając takie komentarze boją się umieszczać zdjęcia swoich baniaków sądząc, iż zostaną zmieszani z błotem.

Swoją drogą mam nadzieję, iż poświęcasz swoim zbiornikom tyle pasji i czasu ile niektórzy z Nas. Może kiedyś też osiągniemy poziom wiedzy stawiający nas w roli pouczających, osobiście nie zdecyduję się jednak na nazwanie czyjegoś zbiornika masakrą a raczej życzliwe podpowiem zmiany...

Także reasumując - konstruktywna krytyka i polemika, rady jak najbardziej na miejscu ale deprecjonowanie czyichś zbiorników na zasadzie "na nie" już pozostawia wiele do życzenia.

podpisuję się pod tym! Ale uznajmy, że ta "masakra" to z rozpędu ;)
Zapisane

ganikus

  • Gość
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2011, 11:20:55 11:20 »

dodam od siebie z autopsji że malawiści z clubu malawi nie tolerują odstępstw od utartych stereotypów i każdy kto pokusi się o nie standardowe obsady wystroje i rozmiary baniaków na pograniczu jest skreślany i nie może mieć własnego zdania narzucają coś komuś z góry odradzają bądź nawet zakazują hahahhaa mnie to śmieszy i ludzi mi poznanych przez właśnie biotop malawi również wielu ludzi nawet nie uważa tego clubu za coś normalnego! nie możesz mieć własnego zdania na temat trzymania/hodowania ryb.
to jest masakra!!!
masakrą jest to że logicznie wytłumaczone rzeczy nie są przyswajane przez niektórych ludzi z malawi club dla nich wyznacznikiem jest prosta linia ustalona nie wiadomo przez kogo gdzie i kiedy poprostu zgraja ludzi narzucających nurt w tworzeniu, utrzymaniu, hodowli ryb afrykańskich.
tudzież przykład :
ryby xxx żywią się planktonem/skorupiakami, a ryby xxx tylko roślinnością NIE MOŻESZ ICH TRZYMAĆ RAZEM ZE SOBĄ i większość ludzików "pucuje" się do ich zdania tylko po to żeby nie wiem podlizać się
a trzymam ryby już sporo czasu i nic im się nie dzieje wręcz przeciwnie, dodam na koniec że ryby w naszych akwariach są pokolenia Fxxx? i na oczy nie widziały naturalnego pokarmu z jeziora Niasa zresztą w jeziorze żyją obok siebie i nie narzekają
idąc tym tropem każda z ryb jeziora malawi musiała by mieć osobne jeziorko i tam sobie pływać baaaaaaa lepeij dla każdego gatunku założyć jeziorko i tak je trzymać bo one co iinnego jedza hahahahahahha      TO JEST MASAKRA
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2011, 12:55:50 12:55 »

dodam od siebie z autopsji że malawiści z clubu malawi nie tolerują odstępstw od utartych stereotypów i każdy kto pokusi się o nie standardowe obsady wystroje i rozmiary baniaków na pograniczu jest skreślany i nie może mieć własnego zdania narzucają coś komuś z góry odradzają bądź nawet zakazują hahahhaa mnie to śmieszy i ludzi mi poznanych przez właśnie biotop malawi również wielu ludzi nawet nie uważa tego clubu za coś normalnego! nie możesz mieć własnego zdania na temat trzymania/hodowania ryb.
to jest masakra!!!
masakrą jest to że logicznie wytłumaczone rzeczy nie są przyswajane przez niektórych ludzi z malawi club dla nich wyznacznikiem jest prosta linia ustalona nie wiadomo przez kogo gdzie i kiedy poprostu zgraja ludzi narzucających nurt w tworzeniu, utrzymaniu, hodowli ryb afrykańskich.
tudzież przykład :
ryby xxx żywią się planktonem/skorupiakami, a ryby xxx tylko roślinnością NIE MOŻESZ ICH TRZYMAĆ RAZEM ZE SOBĄ i większość ludzików "pucuje" się do ich zdania tylko po to żeby nie wiem podlizać się
a trzymam ryby już sporo czasu i nic im się nie dzieje wręcz przeciwnie, dodam na koniec że ryby w naszych akwariach są pokolenia Fxxx? i na oczy nie widziały naturalnego pokarmu z jeziora Niasa zresztą w jeziorze żyją obok siebie i nie narzekają
idąc tym tropem każda z ryb jeziora malawi musiała by mieć osobne jeziorko i tam sobie pływać baaaaaaa lepeij dla każdego gatunku założyć jeziorko i tak je trzymać bo one co iinnego jedza hahahahahahha      TO JEST MASAKRA

no to już jest masakra! nie rozumiem zatem po co organizować się w klub, skoro można ograniczyć się wydania zbiorowej publikacji...
Zapisane

ganikus

  • Gość
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2011, 08:11:12 08:11 »

chodzi o to że nie można tam mieć własnego zdania . masz robić tak jak ktoś tam sobie wymyślił a jak nie to biada ci...
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Malawi 200L po delikatnych zmianach.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 24, 2011, 09:08:11 09:08 »

no tak i to właśnie miałem na myśli, że to antyteza dla prawdziwego klubu, miejsca wymiany doświadczeń i ostoi różnorodności
Zapisane
Strony: 1   Do góry