Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3   Do dołu

Autor Wątek: [150l] Ogólne milki  (Przeczytany 10502 razy)

mila7

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
Odp: [150l] Ogólne milki
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:43:44 11:43 »

czas na aktualkę:)
z roślin są nadwódki i microsium, oba gatunki w dużych ilościach. w sumie to są jedyne rośliny które bardzo dobrze radzą sobie w tym zbiorniku.
z ryb:
skalary *6
mieczyki (kilka)
molinezja *2
razbory *10
neony inessa *10
piel. bowlijska *4
danio *4 (było duże stado, lecz skalarki je uwielbiaja- szczególnie mniejsze samce)
kiryski *6
pekolcja *1
opaczki *2

Prawdopodobnie neony, danio i molki bedę likwidować za jakiś czas.

W sumie to zrobił się mały busz, ale mi to sie podoba.Wiem, że brak pierwszego planu, ale to akwa jest wąskie (30cm) i ciężko coś zrobić z tym. Poza tym za mało swiatła przebija się do dolnej części z racji wysokości zbiornika i słabego oświetlenia.

Jeśli chodzi o skalarki, to para (ten z żółtym czołkiem samiec i srebrna samica) składały 3 razy ikrę w ogólnym, lecz zawsze samiec ją zjadał:( chyba jeszcze raz bede musiała przełożyć je do 50-tki na troche dłużej i moze wtedy będzie lepiej, tyle że teraz kotnik zajęty jest.

Co o tym sądzicie?
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: [150l] Ogólne milki
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 29, 2011, 13:04:13 13:04 »

Lubie taki busz, a przy 30 cm szerokości to faktycznie ciężko byłoby mieć podział na 1/2/3 plan.
Fajny kontrast zieleni do czerwonych mieczyków:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

mila7

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 187
Odp: [150l] Ogólne milki
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 29, 2011, 15:57:27 15:57 »

ogólnie to z przodu są microsia na kokosach a 2/3 reszty szerokości nadwódki i cała reszta, co daje z przodu "troszeczkę" przestrzeni dla ryb. Ale w porównaniu do tego co było kiedyś w tym zbiorniku, myślę że idzie w dobrym kierunku

dziękuję:)
Zapisane
Strony: « 1 2 3   Do góry