Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: rybki  (Przeczytany 8350 razy)

renio

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
rybki
« dnia: Marzec 04, 2012, 13:32:13 13:32 »

Witam jest to moje 1 akwarium chciałem się dowiedziec czy dobrze je zagospodarowałem
 jest to akwarium 300l. wymiary 1000/45/75
 na dnie drobne kamyczki.
3 roslinki nie wiem jakie
6xpielegnica papuzia
2xseverum
4xmolinezja
1xkosiarka
5x zbrojnik
2xglonojad syjamski

 powiedzcie mi czy jest dobrze czy moze byc za gesto ? czy moze wogole cos poprawic?
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: rybki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2012, 13:36:20 13:36 »

Kosiarki to ryby stadne.A glonojady syjamskie z kolei jak dorastają są terytorialne i mogą walczyć.Nie znam się na papuzich ale czy one nadają się do aqua wielogatunkowych ?
Zapisane
hakuna matata :)

sadza

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 335
Odp: rybki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2012, 13:38:54 13:38 »

Co to za wymiary ???
Zapisane
GG : 10107569

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: rybki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2012, 13:40:59 13:40 »

he he 1000 dobre
Zapisane
hakuna matata :)

renio

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
Odp: rybki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2012, 13:45:17 13:45 »

wymiary jak dla mnie idealne :D takie chcialem. kupilem tylko 1 kosiarke bo chcialem zeby zjadla mi te czarne glony, bo dostalem 2 roslinki od znajomego i na niej byly czarne glony..
Zapisane

jarussz (Jarek)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 488
    • hobby
Odp: rybki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2012, 13:47:21 13:47 »

Kosiarki to ryby stadne.A glonojady syjamskie z kolei jak dorastają są terytorialne i mogą walczyć.Nie znam się na papuzich ale czy one nadają się do aqua wielogatunkowych ?
Tu jest informacja na temat tych pielęgniczek. Jest to spokojna rybka, tylko czy sie nadaje (pasuje) do tej obsady.
http://www.e-akwarium.com/pielegnica-papuzia-pielegnice-papuzie.html

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: rybki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2012, 14:04:28 14:04 »

więc tak pielęgnica papuzia raczej nie nadaje się do wielogatunkowego akwarium ze względu na temperament. Pielęgnica severum niby jest rybą tolerancyjną, ale bywa różnie spotkałam się niejednokrotnie ze zdaniem że komuś wycięły całą obsadę. Ciężko może być tez parametrami, tak żeby wszyscy byli szczęśliwi. Ja zrobiła bym z tego akwarium albo jednogatunkowe dla papuzich albo severum plus jakieś inne pielęgnice, chyba że wolisz wielogatunkowe wtedy molinezje i reszta. wydaje mi się też, że masz trochę za małe akwarium jak na tyle ryb zakładając że papuzie rosną do około 30 cm, a severum spokojnie osiąga 20cm, glonojad syjamski osiąga około 20cm+, czyli masz 10 naprawdę dużych ryb raptem w 300l akwarium gdzie wody jest około 260l przy dobrym wietrze. No i najmniejszy chyba problem kosiarka jest rybą stadną :). Powinieneś pomyśleć o zmianach, ale to tylko sugestia. Załącz fotki chętnie zobaczę rybki.
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: rybki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2012, 14:09:20 14:09 »

renio, Monika i sadza w niewybredny sposób dają Ci do zrozumienia, że masz błąd w wymiarach - najprawdopodobniej masz o jedno zero za dużo w pierwszym wymiarze, o ile to na pewno centymetry ;) Choć pomierz raz jeszcze bo mi wychodzi, że powinieneś mieć ok. 340 litrów.

Co od pielęgnic papuzich to nadają się do towarzyskiego akwarium, choć nie do karzdej obsady. Na pewno nie powinny pływać z nimi ryby, które przegrają walkę o pożywienie - Papugi maja kosmiczny apetyt i mogą zagłodzić np. paletki. Są to ryby zajmujące norki w skałach lub między korzeniami i o takie potrafią walczyć. Mogą dobrać się w pary, ale z ikry nic nie będzie bo wszystkie samce są bezpłodne - gatunek otrzymywany w laboratoriach, "ubezpłodniony" w celu uniemożliwienia rozrodu w akwarystów. Jeśli parka się dobierze to współczuję jak będziesz musiał coś zrobić z ręką w akwarium :P Optycznie "dzióbki" im się nie domykają, ale w środku paszczy mają czym szczypnąć ;) Obecnie najagresywniejsze moje ryby :P A, parka także wydajnie kopie w podłożu, więc trzeba zabezpieczyć ewentualne konstrukcje z kamieni!!! U mnie mają za towarzystwo polypterusa weeksii, węgorki armatus i gurami - takie też towarzystwo polecam. Swojego czasu pływały z nimi kosiarki i nie było problemu. Molinezjom będą wyjadały młode, ale same molki będą dla nich za szybkie żeby coś im zrobić ;)
Zapisane

renio

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
Odp: rybki
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2012, 16:45:10 16:45 »

100cm na 75 cm wysokie i 40cm szerokie tak dokladniej wczesniej to pomyłka ;P i zapomnialem dzis kupilem 2 sumy drewniaki.  tutaj filmik :  http://w503.wrzuta.pl/film/50jCU0cQPkY/akwarium

i zdjecia  http://w614.wrzuta.pl/obraz/0BZE9EXO7Hq/dsc00310
                         http://w614.wrzuta.pl/obraz/14D8PYdB9VC/dsc00312
      http://w614.wrzuta.pl/obraz/9rm4eSVhEaI/dsc00311
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 17:16:28 17:16 wysłana przez renio »
Zapisane

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: rybki
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2012, 18:20:12 18:20 »

bardzo ładne pielęgnice. Czy to maleństwo u góry to nie jest rasbora klinowa?
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: rybki
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2012, 18:21:48 18:21 »

bardzo ładne pielęgnice. Czy to maleństwo u góry to nie jest rasbora klinowa?

zdecydowanie. Wygląda na przerażoną towarzystwem :) to zdecydowanie stadna rybka i w przyszłości potencjalny posiłek dla papuzich.
Zapisane

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: rybki
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2012, 19:15:32 19:15 »

Też bym była na jej miejscu :) . Sugerowała bym ją oddać/sprzedać/zamienić za nim skończy jako pokarm.
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: rybki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2012, 20:03:24 20:03 »

bidulka.Wiesz co aqua duże z potencjałem.Musisz się jednak WIELE nauczyć
Zapisane
hakuna matata :)

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: rybki
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2012, 20:37:41 20:37 »

Musisz się jednak WIELE nauczyć

jak każdy użytkownik forum ;)
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: rybki
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2012, 20:44:54 20:44 »

Nie oszukujmy się nie wiele osób wiedzących o akwarystyce tyle co nic startuje od pielęgnic i takiego litrażu.Może jestem wredna ale - RYBA TEŻ ZWIERZE i jak dla mnie każdy kto najpierw działa potem myśli powinien być przywracany do pionu.Czy ktoś trzyma doga w piwnicy czy razborę z papuzimi to jest takie samo okrucieństwo.Wstyd i makabra
Zapisane
hakuna matata :)
Strony: 1 2 »   Do góry