Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Karlikarium  (Przeczytany 4198 razy)

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Karlikarium
« dnia: Grudzień 18, 2011, 15:58:47 15:58 »

akwa 17L  34x19x27

OŚWIETLENIE
resun 11W

FILTRACJA
wewnętrzny heilea

OGRZEWANIE
15W

PODŁOŻE
Filtus FLORAN

NAWOŻENIE
brak

DEKORACJA
Korzeń

WODA


FLORA
nurzaniec niski
Moczarka
coś pływającego :)


FAUNA
karlik szponiasty x6

Akwarium powstało ponieważ dwustu litrowy zbiornik okazał się za duży i wysoki dla karlików.Żaby miały problem by zaczerpnąć powietrza a zanim znalazły pokarm ryby zjadały ponad 90%. Ich brzuszki zrobiły się płaskie jak diabli więc dostały swoje lokum.Póki co trafiają tam też gupiki przeznaczone do oddania jednak są na bieżąco wydawane i żabole wkrótce będą miały dom tylko dla siebie.





Zapisane
hakuna matata :)

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Karlikarium
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2011, 16:01:32 16:01 »

Akwarium powstało ponieważ dwustu litrowy zbiornik okazał się za duży i wysoki dla karlików.Żaby miały problem by zaczerpnąć powietrza a zanim znalazły pokarm ryby zjadały ponad 90%. Ich brzuszki zrobiły się płaskie jak diabli więc dostały swoje lokum.Póki co trafiają tam też gupiki przeznaczone do oddania jednak są na bieżąco wydawane i żabole wkrótce będą miały dom tylko dla siebie.

W tan właśnie sposób dorobiłem się wszystkich swoich zbiorników :P A Twój zbiorniczek ratunkowy to prawdziwa ozdoba! :)
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Karlikarium
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2011, 16:06:12 16:06 »

Ja tam jeszcze czekam na foty żabsk z bliska. Nie wiem jak z ich aktywnością? Przybliżysz mi trochę? :) Ampularie albo inne ślimoki bym puścił-- zawsze będzie ciekawiej. pzdr
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: Karlikarium
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2011, 16:13:35 16:13 »

Troszkę woda jest mętna ale jak osad opadnie będą zbliżenia.Muszę też dodać trochę moczarki i nurzańca albo poczekać aż podrosną.przy tej lampce rośliny rosną dość wolno jednak mają ładny soczysty kolor.A ślimaki będą chyba helenki :) ale to po wypłacie
Zapisane
hakuna matata :)

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: Karlikarium
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2011, 09:56:16 09:56 »

Zielsko dodane,fotki zrobione.Nawet krótki filmik z karmienia.













film

http://monikaibanda.wrzuta.pl/film/0KgjqWk0Gqv/karlik_szponiasty

Może teraz troszkę o nich napiszę.Karliki to małe żabki które zadomowią się w większości akwarji.U mnie przebywały z różnymi rybami gupiki,molinezje,bojowniki,skalary,gurami,neonki,tetry,razbory,fantomy ogólnie wszelkimi nie agresywnymi.Swojego czasu trzymałam je też z krewetkami babaulti.karliki mają dość słaby wzrok więc stanowią nikłe zagrożenie.U mnie obecnie dla towarzystwa mają narybek gupika i moli.Optymalne akwarium jak na mój gust to 54l większe są za wysokie i żaby,szczególnie młode nie mają siły zaczerpnąć powietrza oddychają atmosferycznym). Temperatura jak dla większości ryb,parametry podobnie.Żywią się larwami żywymi i mrożonymi.Czasem można podać wołowinę jednak przed podaniem musi się ona namoczyć przynajmniej godzinę by nie napuchła potem w żołądkach żab bo to może je zabić.Ja podaję karmę raz dziennie.Na 6 żab połowę kostki.Lubią gęstą roślinność,korzenie,kokosy,groty,mchy.Żabki dość żywe,widać je żerujące przez cały dzień.Jakieś 4 lata temu udało mi się je przypadkiem rozmnożyć.Zepsuł się termostat w grzałce,woda miała blisko 29 stopni,po jej podmiance i ochłodzeniu do do rośliny był przyczepiony skrzek.Odłowiłam żabki skrzek zostawiłam w spokoju.Dochowałam się 13 żabek :)

A tak wyglądało moje dawne karlikarium.Widać w nim karmnik,przyklejone sylikonem  szkło w rogu akwa.Zapobiegao to nadmiernemu zanieczyszczeniu dna w akwarium.



« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2011, 10:18:51 10:18 wysłana przez Monika »
Zapisane
hakuna matata :)

marcin83

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 239
Odp: Karlikarium
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2011, 10:15:37 10:15 »

fajne :)
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Karlikarium
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2011, 10:55:50 10:55 »

cholibka, mają urok Twoje żabki! :)
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Karlikarium
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2011, 12:57:32 12:57 »

Żabencje rewelka, bardzo mi się podobają. Jeszcze nie teraz ale jestem przekonany, że w końcu zagoszczą i u mnie, pzdr 8)
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Karlikarium
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:32:46 18:32 »

No i mam te karliki!! :D Kalibabka odstąpił mi 3szt. Pływają w 25L. Tak jak pisałaś- towarzyskie i raczej szybko aklimatyzujące się stworzenia. Karmiłaś je mrożonkami czy czymś jeszcze? pzdr
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: Karlikarium
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:04:04 22:04 »

mrożona i żywa ochotka,czasem wołowina ale dłygo wcześniej namoczona by nie napuchła i nie zabiła żab
Zapisane
hakuna matata :)
Strony: 1   Do góry