Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do dołu

Autor Wątek: NASZE AKWARIUM 45l  (Przeczytany 40296 razy)

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 27, 2011, 16:43:33 16:43 »

U mnie z tydzień będzie ich znów sporo, więc napisz na PW i się dogadamy co do odbioru :)
Zapisane

figo76

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 27, 2011, 20:12:35 20:12 »

Ten filtr z tą gąbką jest ruchomy z pokrywą i dla tego go nie zasłoniłem :(
Zapisane
NieZmarnujTegoCoJestCiDane:)
LubimyRoślinki i NaszeZwierzątka:)

Maciek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 260
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 28, 2011, 22:25:04 22:25 »

Ten filtr z tą gąbką jest ruchomy z pokrywą i dla tego go nie zasłoniłem :(
Jak to ruchomy? :D
Zapisane

figo76

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 28, 2011, 22:58:43 22:58 »

Jak podnoszę pokrywę jak w samochodzie klapę z przodu od silnika akwarium to filtr z tą gąbką też się przesuwa do przodu, wielki minus dla osoby która to tak wymyśliła :(
Zapisane
NieZmarnujTegoCoJestCiDane:)
LubimyRoślinki i NaszeZwierzątka:)

ganikus

  • Gość
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:55:26 11:55 »

jak masz trochę zdolności manualnych spróbuj trochę pogrzebać/przebudować? może coś da się z tym zrobić?
pozdro
Zapisane

Kalibabka

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 29, 2011, 12:25:10 12:25 »

po poprawkach zdecydowanie lepiej .. muszelki i zamek - to było straszne :D .. teraz musisz dać się namówić na czarne tło zamiast fototapety .. anubiasa przyczep na korzeń, a nużańce posadź z tyłu .. jest nieład z roślinami .. ale małymi kroczkami i do przodu .. powodzenia
Zapisane

figo76

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 29, 2011, 15:05:10 15:05 »

Zmienię to jak tylko zrobię obudowę i ją uniosę wyżej to roślinki poprzesadzam inaczej, ale potrzebuję więcej czasu :)
Muszę dookoła zrobić jakąś osłonkę która będzie wysoka, chciałem ramkę zdjąć z góry od obudowy, chyba jest przyklejona bo nie dałem rady, a stukać niczym nie chcę bo źle to może się skończyć dla rybek.
Potrzebuję na tą osłonkę pleksi czy coś w tym stylu, wysokość około 10cm x 200cm, a grubość taką żeby się wyginała, nie była za giętka i klej silikonowy i wtedy zrobię :)
Pozdrawiam :)
Zapisane
NieZmarnujTegoCoJestCiDane:)
LubimyRoślinki i NaszeZwierzątka:)

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 29, 2011, 15:53:56 15:53 »

pamiętaj, że roślinki nie zaczną się rozrastać jak będą ciągle przesadzane, dobrze pomyśleć, przemyśleć i potem czekać na efekty :)
Zapisane

figo76

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:16:35 18:16 »

Na razie zostanie tak jak jest a jak podniosę obudowę wyżej to inaczej przesadzę :)
Zapisane
NieZmarnujTegoCoJestCiDane:)
LubimyRoślinki i NaszeZwierzątka:)

Kalibabka

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 29, 2011, 20:15:38 20:15 »

szkoda kombinować z pokrywą ..
moja rada .. zostaw sprzet tak jak jest .. zasadź mniej wymagające roślinki, jakiś łatwy w hodowli mech i podszkol się z akwarystyki przez pierwsze miesiące .. później jak liźniesz trochę hobby, sam będziesz wiedział co możesz a czego nie i co będzie najlepsze itd ...
Zapisane

figo76

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 29, 2011, 20:26:39 20:26 »

Obudowę chciałem podnieść bo ta obudowa filtra u góry z tyłu jest w wodzie i mi się to nie podoba :(
Zapisane
NieZmarnujTegoCoJestCiDane:)
LubimyRoślinki i NaszeZwierzątka:)

ganikus

  • Gość
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 29, 2011, 21:23:06 21:23 »

szkoda kombinować z pokrywą ..
moja rada .. zostaw sprzet tak jak jest .. zasadź mniej wymagające roślinki, jakiś łatwy w hodowli mech i podszkol się z akwarystyki przez pierwsze miesiące .. później jak liźniesz trochę hobby, sam będziesz wiedział co możesz a czego nie i co będzie najlepsze itd ...
i tu mam troszkę odmienne zdanie : Właśnie zmieniając kombinując się uczymy metodą prób i błędó dojdzie to tego że rośliny często przesadzane nie rosną albo umierają, ryby często oglądające nasze łapki w baniaku są zestresowane nie podchodzą do tarłą i uciekają itd itp jak on ma się tego dowiedzieć?
to moje zdanie nikomu nic nie każe ani wiecie hehehe bynajmniej ja tak podchodzę do sprawy
Zapisane

figo76

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 284
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 29, 2011, 22:03:42 22:03 »

To znaczy że muszę się na czymś sparzyć żeby załapać i się nauczyć :)
Nie wiem czy moje rybik się stresują ale jak widzą moją rękę w akwarium to podpływają i próbują spróbować jak smakuje, a ja ie nie ganiam i nie łapie w ręce :) Tylko sobie pływają przy niej :)
Moim zdaniem jak ryba się stresuje to ucieka, chyba że to działa odwrotnie :)
Zapisane
NieZmarnujTegoCoJestCiDane:)
LubimyRoślinki i NaszeZwierzątka:)

ganikus

  • Gość
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 30, 2011, 06:23:41 06:23 »

no nie:P właśnie tak działa tylko zależy jakie masz rybole:P pyszczaki uciekają jeśli wykonam gwałtowny ruch ale jak grzebałem często w baniaku to jak tylko podnosiłem klape i wsadziłem lekko łape to odrazu wszystko siedziało pod kamulcami. Później już nic nie robiłem w akwa i ryby inaczej sie zachowują. Karmienie... już wiedzą wszystkie o co kaman i są przy tafli wody :P jak ręką dotkne przedniej szyby duzo ryb pływa za nią. a co do nauki na błędach często jest tak w akwarystyce że zmiany "na gorsze" można zaobserworać stosunkowo wcześnie co zza tym idzie zareagować np na zmiane parametrów wody, przejzystosć, itd o roslinach ci nie powiem bo poprostu nie przykładam do nich wagi mam ich mało i nic z nimi nie robie jak zostały wsadzone to tak rosna nic nie przycinam nie wyciagam lisci ryby się tym zajmuja hehehehe
pozdro
Zapisane

Kalibabka

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
Odp: NASZE AKWARIUM 45l
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 30, 2011, 06:28:15 06:28 »

szkoda kombinować z pokrywą ..
moja rada .. zostaw sprzet tak jak jest .. zasadź mniej wymagające roślinki, jakiś łatwy w hodowli mech i podszkol się z akwarystyki przez pierwsze miesiące .. później jak liźniesz trochę hobby, sam będziesz wiedział co możesz a czego nie i co będzie najlepsze itd ...
i tu mam troszkę odmienne zdanie :
to moje zdanie nikomu nic nie każe ani wiecie hehehe bynajmniej ja tak podchodzę do sprawy
ok .. mi by było szkoda tego akwa .. poprostu inaczej bym je zagospodarował :p .. aha .. i nikomu nic nie narzucam .. przeciez karzdy robi jak chce i co chce ..
ryby często oglądające nasze łapki w baniaku są zestresowane nie podchodzą do tarłą i uciekają itd
moim zdaniem nie masz racji .. uważam że ryba musi byćprzyzwyczajona do ręki .. jak mialem swoje akwaria (przeważnie odkryte) to ciągle łąpka szła do wody .. rybki żywy pobierały z ręki nie stresowały się wcale

moża z pyszczakami jest inaczej .. nie wiem . .nie znam ryb
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do góry