Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Co zjada moje neony??  (Przeczytany 3708 razy)

Vascom

  • Gość
Co zjada moje neony??
« dnia: Listopad 21, 2014, 11:36:43 11:36 »

Witam.
Akwarium około 140l sporo roślinek, lupek w centralnej części akwarium i kokos. Obsada która pływała to neony 30, skalary 3, otoski 4, kirysy 4, kosiarki 4, teczanki czerwone 3, raki 4 oraz 3 P. kakadu 2+1.
Kiedyś tam jedna kosiarka popełniła samobójstwo po tym jak po pijaku wpadłem na szafę obok akwarium, jeden otosek zaginał w niewyjaśnionych okolicznościach. Następnie zobaczyłem że zaczynają znikać lub są poobgryzane neony ogólnie zaczęło się to w momencie kiedy kakadu się wytarły. Byłem przekonany że samiczka Kakadu pilnując ikry gania neony. Niestety ikra zniknęła neony dalej dostają po dupie. Sprzedałem skalary ale neony dalej poobgryzane, teczanki dostały eksmisje i był spokój do dzisiaj. Dzisiaj zobaczyłem szczątki neona na dnie i znowu pływają tylko w grupie.
Kakadu sobie urządza pokarm z moich neonów ?? Nic innego nie podejrzewam.
Jakie wasze typy??
Zapisane

Marcin8997

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 271
Odp: Co zjada moje neony??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2014, 12:12:13 12:12 »

Kiedyś tam jedna kosiarka popełniła samobójstwo po tym jak po pijaku wpadłem na szafę obok akwarium, jeden otosek zaginał w niewyjaśnionych okolicznościach" To bardzo dużo wnosi do śledztwa
Zapisane
"Nieważne jest w moich oczach, czy człowiek będzie mniej czy więcej posiadał. Ważne jest, czy będzie mniej czy bardziej człowiekiem" Antoine de Saint-Exupéry

wojgalek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 144
Odp: Co zjada moje neony??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2014, 13:52:29 13:52 »

Ja bym tam raki przycisnal. 48 h w izolatce o suchym pokarmie i bez wody.
Zapisane
"Albo rybka albo pipka - jak powiedzial Sofronow"

Vascom

  • Gość
Odp: Co zjada moje neony??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2014, 14:43:11 14:43 »

Cytuj
Marcin8997
Twoja wypowiedz nic nie wnosi do tematu a z mojej można wywnioskować ile ryb jest w zbiorniku,no chyba że ktoś ma problemy z matematyką na poziomie podstawowym to przepraszam.

Panie wojgalek rozumiem że to żart :)
Zapisane

Characidae

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 132
Odp: Co zjada moje neony??
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2014, 18:29:10 18:29 »

Z całą pewnością raki są tutaj winowajcami
Zapisane
Chrońmy Przyrodę

kukis1981

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 51
Odp: Co zjada moje neony??
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2014, 19:04:40 19:04 »

dokładnie raki są winowajcami, dziwne że rośliny Ci nie cierpią, bo raki również potrafią się nimi zająć......
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: Co zjada moje neony??
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2014, 22:19:02 22:19 »

Raki mordują a reszta "kanibali" im kibicuje i pomaga ukrywać zwłoki,mniam  ;D
Zapisane
hakuna matata :)

birdman

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 81
Odp: Co zjada moje neony??
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2014, 06:40:49 06:40 »

Ja też stawiam na raki.Miałem kakadu z neonkami i żaden nie poległ.Samiczka je tylko odgania,ale krzywdy nie robi.To neonki są w stanie pożreć jej małe.A co do raków "Nie zaleca się trzymania raków razem z rybkami. Są to stworzenia wszystkożerne i nie wszystkie raki są pokojowo nastawione do ryb. W przypadku, gdy rak jest bardzo głodny, może upolować nawet dużą rybkę (np. welonka). Mniejsze rybki są natomiast dobrym pokarmem dla tych skorupiaków"
Zapisane
Pozdrawiam,Rafał.

tombo77

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 346
Odp: Co zjada moje neony??
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2014, 09:23:20 09:23 »

A jakiej wielkości są skalary? Bo ja w przeciwieństwie do całej reszty przedmówców obstawiał bym je. Oczywiście jeśli są słusznych rozmiarów.
Zapisane

vtec

  • Gość
Odp: Co zjada moje neony??
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2014, 09:42:37 09:42 »

Raki to padlinożercy :D, żerujący przy dnie rak nie złapie pływającego w toni neona, nawet w nocy przy braku światła neon ma inne narządy zmysłów i wyczuje niebezpieczeństwo. Skalary za to chętnie neony zjadają i są wystarczająco szybkie aby je złapać.Kakadu samiczka może zabić, obgryźć owszem samiec zresztą też szczególnie duży.W tym wypadku stawiałbym na samiczkę. Pielęgniczki charakteryzuje terytorializm i często bronią swojego terytorium.
Zapisane

Vascom

  • Gość
Odp: Co zjada moje neony??
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2014, 20:44:19 20:44 »

Po eksmisji i sprzedaży skalarów oraz teczanek prócz jednego neona żaden nie ucierpiał do tej pory :) Oczywiście pojawił się nowy ale to w innym wątku.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Zapisane
Strony: 1   Do góry