Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Technika akwarium

Komputer akwariowy AMAZON II

(1/2) > >>

irasus:
Witam

Czy ktoś z forumowiczów miał przyjemność obcowania z tym urządzeniem.
Proszę o opinie.

Pawel:
Ze względu na jego cenę oraz bardzo krótki żywot sądzę, że bardzo mało osób miało w ogóle w reku ten sterownik.

irasus:
Zdobyłem już trochę informacji na jego temat i tak:

- komputer ten nie ma możliwości sterowania świetlówkami ściemnianymi,
- steruje 1 sekcją ściemnianych LED z najdłuższym czasem zapalania/gaśnięcia - około 30min.
- reszta na stronie producenta - http://mirekkon.akwarium.net.pl/amazon2.htm


Komputer ma swoje zalety a jego największą wadą jest cena, tylko jak to się sprawuje u użytkowników informacji brak. Jak dla mnie niemożliwość sterowania statecznikami ściemnianymi dyskwalifikuje ten produkt, tym bardziej że cena nie jest mała. A szkoda bo inne funkcje są rewelacyjne.

Pawel:
Gdybym miał wydać już tyle kasy, to raczej wolałbym zbudować sobie samemu taki mikrokoputerek w oparciu  albo o automatykę przemysłową albo o jakieś board'y do oprogramowania

irasus:
Po przeanalizowaniu jego funkcji rozsądniejszym jak dla mnie jest nabycie Skalara. O wiele tańszy i ma możliwość płynnego ściemniania świetlówek. Ma wszystko co potrzebne do startu, w razie zapotrzebowania na większą moc resztę można zrobić na zwykłych sterownikach.

Myślałem też o takiej automatyce i wszystko ładnie zabudowane na szynie włącznie z gniazdkami. Tylko jak poradzić sobie monitorowaniem PH i oczywiście sterowaniem elektrozaworem, czy jest taka alternatywa na takich sterownikach bo jakoś się jak na razie nie doszukałem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej