Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Akwarystyka morska

Dziewicza solniczka

<< < (2/6) > >>

unknown soldier:
Jeśli masz na zbyciu jakiś filtr po akwarium słodkowodnym, gdzie możnaby wsadzić wkłady, dobrze by było go wykorzystać i włożyć oprócz węgla np też fizelinę, trochę tego pyłku by wyciągnęła, ta skała niestety zawsze będzie tak brudzić.

No i jeszcze jedna uwaga co do skały, trochę jednak za dużo, grunt żeby nie było stromych krawędzi (bo tam koralowce rosnąć nie będą chciały, sam tak zrobiłem i trochę żałuje bo nawet nie mogę tego zmienić) i żeby skała nie leżała aż pod samą taflę wody, bo tam też nic nie urośnie.

Pomyślałbym też o zamienieniu części białego światła na niebieskie, będzie wtedy odrobine mniej glonów i koralowce też nie pogardzą niebieskim.

:>

piotrgpz:
ok. slucham wnikliwie. dzieki.

piotrgpz:
podpowiedzcie ile potrzeba swietlowek t5 na 240l. (120*40*50) i jakiej dlugosci?

unknown soldier:
Najlepsza opcja to lampa 4x54W (115 cm), ewentualnie 6x39W (85 cm), w ostateczności 4x39W jeśli mają być mało wymagające koralowce.

Świetlówki w proporcji mniej więcej 50/50, połowa białych (10 000K, 15 000K lub 17 000K) i połowa niebieskich (aktyniczne też mogą być). Bez większego znaczenia czy będą to drogie firmowe świetlówki czy trochę tańsze. Sugeruję jednak kupić więcej niebieskich niż bialych, lepszy efekt wizualny :>

lukas:

--- Cytat: unknown soldier w Luty 04, 2013, 16:55:20 16:55 ---Najlepsza opcja to lampa 4x54W (115 cm), ewentualnie 6x39W (85 cm), w ostateczności 4x39W jeśli mają być mało wymagające koralowce.

Świetlówki w proporcji mniej więcej 50/50, połowa białych (10 000K, 15 000K lub 17 000K) i połowa niebieskich (aktyniczne też mogą być). Bez większego znaczenia czy będą to drogie firmowe świetlówki czy trochę tańsze. Sugeruję jednak kupić więcej niebieskich niż bialych, lepszy efekt wizualny :>

--- Koniec cytatu ---

Myślę, że w tym przypadku lampa 4x54 najlepiej się sprawdzi. Niebieskie świetlówki są ważne, bo dzięki nim unikniesz glonów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej