Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Akwarystyka morska

112 morski profil Czarnego87

<< < (3/3)

mario_k3:
Szkoda zamykać wątku. Może warto by było coś napisać o doświadczeniach z prowadzenia tego zbiornika.
Takie ogólne podsumowanie.
Rozumiem, że przeskakuje kolega na większy zbiornik z posoloną wodą :D

Pozdrawiam

Czarny87:
Doświadczenia... hm... Na początku to były tylko tematy czytane na forum nanoreef. Później zaczęły się własne przemyślenia, odnośnie karmienia zbiornika, korali, ryby karmione były solowcem, krylem. Po paru miesiącach przyszła niestety katastrofa w postaci upałów i prawie wszystko poszło do kibelka. PO "drugim starcie" już było trochę prościej, zakup korali i odpowiedniejsze moim zdaniem karmienie baniaka, raz na dzień 3 razy kostka mrożonki tj. zielony plankton, czerwony plankton, solowiec tudzież inne papu dla ryb ukwiałów. Codziennie też 1 ml buforu, plus 1ml wapna i magnezu firmy Azoo, raz na tydzień też po 5 ml jodu i strontu również Azoo, 2-3 razy w tygodniu Aquabiovit 1 ml, no i mleko UHT w ilościach od 1 ml na początku dwa razy w tygodniu do 3 ml 3 razy w tygodniu. Po jakimś czasie padł mi odpieniacz z którego zrezygnowałem na rzecz częściej podmienianej wody w ilości 10% na tydzień. Do baniaka lałem też plancto firmy nie pamiętam jakiej. W akwarium przez te półtora roku od początku do końca przetrwała krewetka boksująca ( niech nowy pan ma z niej pociechę), ślimaki. Skała była w połowie sucha w połowie żywa, baniak stał na filtrze kubełkowym HW302 wypełnionym gruzem skały. Falownik był JVP 102 i jeśli ktoś ma zamiar stawiać lub inwestować w falowniki to polecam tylko te na magnes, przyssawki się nie sprawdzają. Jeśli chodzi o koszty to wiadomo, że jak wszędzie najgorzej jest postawić baniak, przesiadka ze słodkiego na morskie to u mnie było koło 1500 zł. Najwięcej wydaje się na życie w akwa czyli skała plus korale, zwierzaki. Co do światła moim zdaniem przy tej wielkości akwarium nie ma co szaleć, miałem standardowe 2x18W T8 plus do tego 2x24W T5, rosły mi i twardziele i miękasy.
Co do przesiadki na nowy baniaczek to muszę rozczarować... owszem będzie większy ale słodki... i tu przyznaję rację koledze walteri z naszego forum, w morskim owszem rosną korale, robiłem szczepki itd ale to nie to samo co mnożenie się ryb... Paweł miałeś rację  ;)  :) nie mniej jednak nie żałuję przygody z morszczyzną, była to jakaś odmiana po nastu latach słodkiego, ciekawe doświadczenie...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej