Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Akwarystyka morska

[54] Moja Raffka

(1/3) > >>

Nemoo:
Od pewnego czasu chodziło mi po głowie wejście na wyższy poziom wtajemniczenia w akwarystyce jakim jest dla mnie akwarystyka morska. Mam kilkuletnie doświadczenie w temacie rybek lecz jedynie tych słodkowodnych i z racji posiadania kilku zbiorników, kolejny malutki chciałem założyć właśnie morski, jeżeli się uda i sprawdzę się to może za niedługi czas moje słodkowodne zmienią się w morskie. Troszkę poczytałem ale wiedza osób praktykujących jest nieoceniona i stąd moja prośba o pomoc jeśli takowej będę potrzebował.
Kilka konkretów na początek:

Start zbiornika: 23 wrzesień 2016
Akwarium: 54l 60x30x30 (tył niebieskie tło) przód: opti
Filtracja: kaskada FZN3 (bioceramika kulki 6mm, 500g, chemi pure 5 oz, sera siporax mini 270g)
Falownik:   JVP 101- 3000l/h
Oświtlenie:  belka 2x24w t5  (sylvania marinestar, sylvania coralstar)
Podłoże: żywy piach koralowy 4kg
Skała: żywa skała z obiegu hodowlanego 6kg
Woda: w całości z akwariów hodowlanych
Życie: Discisoma Red, Cladiella, Xenia, Briareum

Inne: odpieniacz Resun SK 300 ( w rezerwie), termometr salimetr

Jeśli ktoś ze Szczecina ma również morskie i ma jakieś szczepki lub inne stworzenia na zbyciu to z chęcią kupię coś na start...






tombo77:
Zdjęcia się nie odpalają.

Nemoo:
zdięcia poprawione:







mario_k3:
Nie jestem oblatany w morszczakach ale odkryte akwarium to duże parowanie wody i tym samym zmiana stężenia zasolenia. Tutaj trzeba pewno co kilka dni dolewać. Tak tylko dywaguję.
Fajnie się zapowiada. Miło popatrzeć.

Nemoo:
Na akwarium są szyby nakrywowe aby ograniczyć parowanie. Dolewkę robię raz na tydzień około litra woda RO/DI.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej