Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: 112 - start  (Przeczytany 4033 razy)

Tadeo

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
112 - start
« dnia: Styczeń 10, 2013, 22:47:37 22:47 »

Witam,
Tak zafascynowała mnie akwarystyka że postanowiłem zainwestować w nowy baniaczek.
Tym razem wybór padł na 112l.


  • Akwarium 112l Diversa profil
  • Filtracja Eheim 2224 Professionel
  • Napowietrzanie Eheim Air Pump 400

  Po niezbyt udanym starcie pierwszego akwarium, postanowiliśmy nie poddać się a wręcz przeciwnie powiększyć baniaczek. W tym celu wybraliśmy się na zakupy do Szczecina.
  W pierwszej kolejności sklep "Kakadu" gdzie kupiliśmy zestaw Diversa 112l (20% rabatu  :) ).
  W "Natura ZOO" zestaw roślinek z jedynej świeżej dostawy w całym chyba Szczecinie. Śmiało możemy polecić bardzo miłą panią, która fachowo doradziła jak również miło zaskoczyła cenowo...
  Kolejne zakupy w "Aquael ZOO": korzeń mangrowca, podłoże, napowietrzacz i filtr zewnętrzny. I tu kolejne zaskoczenie. Trafiliśmy akurat na promocję i znowu udało się zaoszczędzić lekko ponad 200zł   ;D.
  W domu aranżacja, woda, roślinki, osprzęt i wygląda to tak:



Godzina po zalaniu:


24 Godziny po zalaniu:


Teraz baniaczek trochę odstoi aż dojrzeje.
Nadal jednak nie mamy pomysłu co do obsady. Bylibyśmy wdzięczni za każdą propozycję z Waszej strony.
Dziękujemy i pozdrawiamy.
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2013, 23:07:14 23:07 »

No to ja sie czepiam pierwsza
Co cie podkusiło z tym piaskiem?Akwrium fajne ale piach jakoś tam nie pasi.Gdy dostanie glona i odchodów bedzie brunatno zielony :-[.
Dobrze że myślisz iż zaoszczędziłeś(sklepy dają fajne tego złudzenie),jednak ja radzę teraz podsumować wydatki i porównać je np z allegro :-D                               
Zapisane
hakuna matata :)

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2013, 01:02:12 01:02 »

Ja miałam przez 2 lata jasny piach w akwarium i nie było z nim żadnego problemu, obawiałabym się za to, że tak będziesz nieostrożnie odmulał dno to Ci się podłoże pomiesza i już nie będzie takie efektu.  Mi akwarium się podoba. Co do obsady to mniej na uwadze, że żeby mieć większe szanse na zachowanie tak fantazyjnego dna musisz unikać rybek typowo dennych i kopiących w dni np welon. Ja ostatnio zakochałam się w Proporczykowcu z Kap Lopez – Aphyosemion australe nie jest to podobno ( jeszcze nie miałam ) łatwa ryba w hodowli, ale za to piękna ( moim zdaniem ). Jeśli byś się zdecydowała musiałbyś lekko zmienić aranż, ale o tym doczytasz się czytając o rybce.
Zapisane

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2013, 12:00:16 12:00 »

Całkiem fajne podstawy, jeszcze z cztery razy tyle roślin i będzie super ;)
Zapisane
Dupoko w głębie.

Tadeo

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2013, 21:44:33 21:44 »

Witam ponownie, po małym przemeblowaniu chciałbym wam pokazać baniaczek już bardziej dojrzały  :), jednak jak to bywa zawsze jest ''coś"  i stąd moja prośba do was o pomoc :

Tak to wygląda :



A teraz to co mnie martwi:






Problem tkwi w tym że pojawił mi się biały nalot na roślinach i podłożu, parametry mam ok, ph 6.8, temp. 24'C, napowietrzenie, węgiel w płynie, zmieniłem jedną z dwóch świetlówek na Juwel Colour Lite + odbłyśnik.
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak to zwalczyć bo dość już mam przeróbek, wymian wody i chciałbym mieć w pełni funkcjonalne akwarium.
Z góry dziękuję za każdą pomoc .
Zapisane

szymarek

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 53
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2013, 18:15:51 18:15 »

A teraz to co mnie martwi:
Problem tkwi w tym że pojawił mi się biały nalot na roślinach i podłożu,

Czy widać to także na korzeniu ? Czy od niego się zaczęło?
  Zbiornik na starcie, więc mogą być to śluzowce.
Zapisane

Monika

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 600
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2013, 22:43:00 22:43 »

Daj tam może ze 2 garści ślimaków świderków,z 3 ampularie. Gdy wkroczy życie może coś się ruszy. O i pokusiła bym sie o jakiś mały filtr wewnętrzny by zwiększyć przepływ wody do okoła roślin.To na bank nie zaszkodzi
Zapisane
hakuna matata :)

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2013, 11:04:15 11:04 »

U mnie taki nalot pojawiał się, gdy akwarium było świeże i trafiały do niego nowe korzenie/rośliny (lub cokolwiek co destabilizowały i tak niewielką równowagę). Po czasie samo znikało, tak więc nie ma się co martwić, dodatkowo tak jak Monika wspomniała - ślimaki są zawsze dobrym rozwiązaniem na tego typu problemy, u mnie szybko się z tym rozprawiły.
Zapisane
Dupoko w głębie.

Tadeo

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 49
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2013, 14:02:36 14:02 »

Zrobiłem całkowitą wymianę wody i dwunastogodzinną kąpiel roślinom w nadmanganianie potasu ( glony ściemniały i odleciały przy płukaniu z roślin ), po zalaniu baniaczka dodałem sól akwarystyczną Sanital aloe vera i zaopatrzyłem się w testy JBL.
Dodałem też dwie łyżki stołowe naparu z zielonej herbaty ( ponoć dobrze likwiduje glony).

 Teraz parametry są takie :

NO3 - 10
NO2 - 0,5
GH - >7'd
KH - 6'd
PH - 6,8
CI - 0

Czy przy takich parametrach mogę wpuścić ryby do baniaczka czy jeszcze jakiś czas odczekać i po ponownym sprawdzeniu parametrów spróbować zarybiać.
Zapisane

krzysiutoja

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2013, 16:44:53 16:44 »

Witam po co ta wymiana wody nie wiem . To co zaczęło się rozwijać zabiłeś . Niemów że filtr też Wyszorowałeś .Widzę że bardzo się   Starasz ale brak Tobie cierpliwości . Pozwól niech zbiornik dojrzeje . Ja wpuszczam rybki startowe od razu . Masz fajny baniaczek fajny sprzęt  aranżacja podoba mi się . Cierpliwości a będzie dobrze pozdrawiam
Zapisane

kazikk

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 456
  • JBP
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2013, 17:11:53 17:11 »

Restart był zbędny, też miałem taki biały nalot. To oznaka czystej wody; po pewnym czasie jak woda się trochę skiepści nalot znika i wszystko jest w porządku. Trzeba zawsze trochę poczekać, w akwarystyce często samo się naprawia ;)
Zapisane
><((((°>  ><((((°>

Adasko

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 57
Odp: 112 - start
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2013, 14:29:42 14:29 »

Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.Masz świeży zbiornik bardzo ładny może co tez jest ważne dość dlugo palisz światło na początek co jest pożywką dla glonow.Tak jak piszą przedmowcy daj troszke życia i czekaj a będzie super.Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: 1   Do góry