Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu

Autor Wątek: [300L] Początek  (Przeczytany 14357 razy)

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 19, 2010, 20:36:46 20:36 »

Może troszkę rozwine post arkopa,zbrojnik niebieski ma w swym przewodzie pokarmowym nicienie,które pozwalają mu na trawie zjadanego pokarmu,nicienie te są pasożytami,które niestety prędzej czy później atakują palety,lecząc zbrojniki z tych pasożytów doprowadzimy do ich śmierci,trzeba więc sobie zadać pytanie ,czy chcemy mieć zdrowe i ładne palety,czy żywe zbrojniki?
Kingdario nie bierz tego proszę jako chęć pouczania Ciebie ,na forum zawsze chcemy dobrze radzić i pomagać w nabywaniu nowych doświadczeń,jest na forum kilka osób,które z paletami mają mniejsze lub większe doświadczenie i może ,któreś z rad przydadzą się Tobie,pytaj śmiało a raczej pytania nie pozostaną bez odpowiedzi.Co do rybek "małogabarytowych",przyjdzie czas i na nie,poprostu jak już palety posmakują i zorientują się że jast to dla nich naturalny pokarm będzie poprostu po nich,piszę to z naszych doświadczeń nie tylko z neonami ale również z krewetkami Amano,które bardzo szybko stały się ich pokarmemi,dosłownie mieliśmy tę możliwość aby obserwować zbiorowe polowanie palet na stadko Amanek.Cieszy mnie że zrobiłeś według naszych porad i dokupiłeś ryb na małe stadko,napewno odwdzięczą Ci się zachowaniem i pięknem.Jeszcze jedna propozycja,podczas karmienia obserwój kał ryb,powinien on być ciemny i "zwarty",jeśli jest inny to wklej foty,bo mogą to być pierwsze objawy chorobowe.
Pozdrawiam Sławek
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 19, 2010, 21:09:12 21:09 »

Sławek no i oto mi właśnie chodziło kokretna odpowiedź.To mi się podoba powinno być więcej takich forumowiczów jak ty dokładnie na pisałeś czemu co i jak,a nie tak jak inni nie może i już.Bardzo dziękuje za rade i na pewno skorzystam.No paletek jest już 10 :) i czekam na nowa dostawę bo chce mieć około 15.Tylko nie wiem co się dzieje jedna paletka gania wszystkie :( to jakaś dominacja czy co???
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 19, 2010, 21:21:07 21:21 »

Tak jak to jest już w stadzie ,musi być dominant,te wszystkie "przepychanki" to ustalenie samca alfa,choć tak jak już pisałem wcześniej nie zawsze musi to byc samiec.Teraz to tylko małe gonitwy,zobaczysz przed ewentualnym pierwszym tarłem co się z rybami dzieje i jak potrafią(choć znów nie zawsze) poprzestawiać resztę stada po kątach :D.Podglądaj rybcie czy czasem nie ma w stadku ryby ,która nie pobiera pokarmu,może być właśnie odganiana i nazywamy ją wtedu "chłopcem do bicia",można temu zaradzić na kilka sposobów.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 20, 2010, 20:32:05 20:32 »

No właśnie jedna siedzi za korzeniem i w ogóle nie wypływa.Sławek co mam zrobić
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 20:13:49 20:13 wysłana przez Kingdario »
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 20, 2010, 20:46:03 20:46 »

Możesz spróbować karmić ja w tym miejscu gdzie "siedzi",małymi porcjami,w tym czasie co inne ryby,przez ile nie pobiera już pokarmu?jaki kał oddaje,czy jest ciemniejsza od innych ryb,pytań jak zwykle wiele tak samo jak możliwych przyczyn.Popatrz czy wogóle cokolwiek "skubie",zapytaj osoby od ,której ją kupiłeś czym karmiła ryby,jaką masz temp. w zbiorniku?
Napisz, może coś się da zaradzić.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:08:26 21:08 »

Karmione były płatkami,tepm 30c a co do oddawania kału to nie zauważyłem ponieważ rzadko co wypływa .No wiesz coś tam zje ale co wypłynie to inne ją napastują i spowrotem wraca za korzeń.Reszta normalnie je i pływa ganiają się ale tą jedna to straszni meczą.
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:21:33 21:21 »

Popatrz w poddziale pokarmy,tam opisałem mixy paletkowe,może coś zrobisz samemu,my tylko takimi mixami karmimy nasze ryby i jest ok. Płatki? no cóż ja uważam za mało treściwe(ale to moje zdanie).Ryby potrafią wyczuć że jedna z nich jest chora i wtedy też ją odganiają od stada,czego nie życzę nikomu i nie twierdzę że Twoja ryba jest akurat chora.Czy tą rybę kupiłeś razem z innymi? w tym samym czasie? czy była dokupiona sama?Darek jak będziesz miał możliwość to popatrz na kał podczas karmienia ryb,to podstawa,jak będziesz mógł to wklej zdjęcia tej ryby,popatrzymy na nią,może wystarczy na krótki czas podnieść stopniowo temp.do 32 st C ? Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa,jak często mierzysz parametry wody?
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 26, 2010, 16:54:42 16:54 »

Małe zmiany






Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:36:50 18:36 »

Dobre paletki do nauki, ale za dużych cudów z nich niestety nie wyciągniesz.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 26, 2010, 20:06:25 20:06 »

Cytat: "Alai"
Dobre paletki do nauki, ale za dużych cudów z nich niestety nie wyciągniesz.

Ja żadnych cudów nie chce robić te rybki są dla mojego syna.Ja się tylko nimi opiekuje :D
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 26, 2010, 20:07:59 20:07 »

No i właśnie:) Jasna, przejrzysta, czytelna postawa i jest ok:)  Każdy wie o co chodzi:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 26, 2010, 22:53:02 22:53 »

Cytat: "Alai"
Dobre paletki do nauki, ale za dużych cudów z nich niestety nie wyciągniesz.

Ciekawa wypowiedz  :ugeek:   :D taka moja lekka uszczypliwosc oraz niewielki OT
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 27, 2010, 10:55:34 10:55 »

Może warto te paletki podkarmić miksem z serca wołowego? Na płatkach duże nie urosną, a karmione mięsem i owszem, nabierają pokaźnych rozmiarów i można wydobyć piękno tych rybek.
My z Adminem robimy taką mieszankę: serce wołowe, krewetki koktajlowe,filet z mintaja, ośmiorniczki, banan, marchew, szpinak, vibovit. Wszystko zmielić, nałożyć do foremek ( sprawdzają się po tofi fi ), zamrozić.. a potem karmić wg potrzeby :)
Zapisane

Kingdario

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 74
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 27, 2010, 17:09:26 17:09 »




mała aktualizacja
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 10:45:10 10:45 wysłana przez Kingdario »
Zapisane

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Re: [300L] Początek
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 27, 2010, 18:58:24 18:58 »

no jest lepiej, a większe fotki możesz wrzucić ?
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do góry