Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Keramzyt  (Przeczytany 10877 razy)

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Keramzyt
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2011, 22:45:17 22:45 »

Ogólny zbiornik z ładnymi roślinami :)

A mozesz dokładniej opisac technike jaka masz zamiar zastosowac ? i dla czego uparłes sie akurat na keramzyt ?
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

md

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 29
Odp: Keramzyt
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 18, 2011, 09:27:18 09:27 »

Nikt nie powiedział że się uparłem na keramzyt :P. Jeśli masz inny pomysł na podłoże to słucham jakie? Dodam od razu że ma być to w miarę tanim kosztem więc Amazonia, AS2 odpada myślę nad Manado co o tym sądzisz??
Zapisane

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Keramzyt
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 18, 2011, 14:23:30 14:23 »

Chyba nie ma nic tańszego z bogatych podłoży jak ziemia pod żwirem czy bazaltem. Postawiłem już kilkanaście baniaków na ziemi (zarówno LT jak i HT) cel osiągnięcia "ładnych roślinek" został osiągnięty. Ostatnio bawię się Amazonią i poza wrażeniami estetycznymi (granulat Ady ładnie wygląda) i wygody (nic się nie brudzi) nie zaobserwowałem znaczących różnic we wzroście roślin wobec dobrych ziemianek.
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: Keramzyt
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2011, 16:39:02 16:39 »

Nikt nie powiedział że się uparłem na keramzyt :P. Jeśli masz inny pomysł na podłoże to słucham jakie? Dodam od razu że ma być to w miarę tanim kosztem więc Amazonia, AS2 odpada myślę nad Manado co o tym sądzisz??

jesli chcesz na prawdę tanie podłoże, polecam zwykły piach zna jeziora :)
Swojego czasu miałam w domu akwarium postawione na piachu znad Zalewu Szczecińskiego - super sprawa :)
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Keramzyt
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 18, 2011, 16:54:52 16:54 »

Manado jest dobre lecz bez nawozenia kapsulkami i słupa wody nie obejdzie sie .
Koci zwirek wychodzi tanio tylko ze lekkie dziadostwo i sadzic w tym to porazka.
Jezeli masz zamiar wpuscic tam kiryski to nie pozostaje nic poza zwirkiem , Michał w Aquariumsklep miewa ładny zwirek granulacja 1-3mm i wyglada jak zwirki rodem ADA a cena ok 35zł za 25kg - chyba , nie jestem pewien.
Jezeli bys opisał akwarium pod wzgledem technicznym oraz obsady łatwiej byłoby w czymkolwiek pomoc, wiec..... ;)
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: « 1 2   Do góry