Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu

Autor Wątek: Jak powstał nasz dział  (Przeczytany 17040 razy)

thomas516

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 91
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2012, 11:46:59 11:46 »

nie, tylko zdziwiłem się że ktoś trzyma takie potwory w domu  ;D  ;D  ;D
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 16, 2012, 11:50:28 11:50 »

Potwory takie jak samica gupika zjadająca swoje młode? ;) Drapieżniki to świetne pupile, serio! Często wykazują więcej charakterystycznych zachowań. I w 99% mitem jest, że trzeba je karmić żywcem! :)
Zapisane

thomas516

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 91
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2012, 11:53:10 11:53 »

ja to bym nawet do akwa nie podszedł  ;D ;D mam fobie na punkcie węży i wszystkiego podobnego, na samą myśl ciarki przechodzą  ;D
Zapisane

walteri

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 704
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2012, 11:55:08 11:55 »


Te ze zdjęć to moje stare Murenki, teraz mam jedną młodziutką, koło 20 cm, ale zamawiam niebawem kolejne :)
Chyba nie sugerujesz, że trzymałbym je w słoiku? ;)



 :o  :o  robi wrażenie :o :o
Zapisane
Pokaz mi swoje akwarium a powiem Ci co myślę o Twoich radach

wole być nielubianym za to kim jestem niż kochanym za to kim nie jestem

Kalibabka

  • Moderator
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 195
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2012, 15:06:15 15:06 »

Fajnie wyszło Gymnothorax .. właśnie o to mi chodziło .. jedynie tekst poedytować aby ładniej wyglądało  8)..

wiec dyskusja trwa .. może coś z tego wyjdzie
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2012, 15:34:46 15:34 »

Z takiej inicjatywy musi wyjść. :) Możemy pokusić sie o próbę działów biotopowych. Myślę, że mogłoby to w miarę zafunkcjonować. Wtedy w takim dziale biotopu można by opisywać i ryby, i warunki i wszystko co z biotopem związane. pzdr i działamy 8)
Zapisane

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2012, 16:17:50 16:17 »

Rośliny wydzieliłem bo z mnogości pozycji trudno się szukało a i dopisać nie można było swoich uwag i była "encyklopedia zulixa" a przecież chodzi o to, aby każdy mógł coś napisać. Najlepiej jak każdy może dać swoje przemyślenia na temat danej ryby - wtedy powstanie baza doświadczeń ludzi a nie suchych opisów. Stąd polecam dodanie działu "gatunki" po rybach i po skorupiakach i tam dopisywać w oddzielnych wątkach poszczególne rybki.
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2012, 17:58:20 17:58 »

ja to bym nawet do akwa nie podszedł  ;D ;D mam fobie na punkcie węży i wszystkiego podobnego, na samą myśl ciarki przechodzą  ;D

Mam jeszcze kilka "szkarad", zapraszam do siebie obejrzeć :D

:o  :o  robi wrażenie :o :o

Dzięki w imieniu podopiecznej ;)


Fajnie wyszło Gymnothorax .. właśnie o to mi chodziło .. jedynie tekst poedytować aby ładniej wyglądało  8)..

Cieszę się :) Jasne, to tylko próbny rzut :)


Z takiej inicjatywy musi wyjść. :) Możemy pokusić sie o próbę działów biotopowych. Myślę, że mogłoby to w miarę zafunkcjonować. Wtedy w takim dziale biotopu można by opisywać i ryby, i warunki i wszystko co z biotopem związane. pzdr i działamy 8)
Rośliny wydzieliłem bo z mnogości pozycji trudno się szukało a i dopisać nie można było swoich uwag i była "encyklopedia zulixa" a przecież chodzi o to, aby każdy mógł coś napisać. Najlepiej jak każdy może dać swoje przemyślenia na temat danej ryby - wtedy powstanie baza doświadczeń ludzi a nie suchych opisów. Stąd polecam dodanie działu "gatunki" po rybach i po skorupiakach i tam dopisywać w oddzielnych wątkach poszczególne rybki.

Jeśli o mnie chodzi to podobałby mi się podział na biotypy i tam właśnie gatunki ryb i roślin podpięte pod swoje "ojczyzny" :) I jak najbardziej otwarta dyskusja, pytania i kolejne uwagi poniżej każdego opisu :)
Zapisane

zulix

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 910
  • Chemik japoński ("jako taki")
    • Podkarpackie forum akwarystyczne
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 16, 2012, 18:31:03 18:31 »

Cytuj
Jeśli o mnie chodzi to podobałby mi się podział na biotypy i tam właśnie gatunki ryb i roślin podpięte pod swoje "ojczyzny" :)
Prawdę mówiąc to forum nie jest bardzo specjalistyczne, raczej ogólne i większość ludzi, którzy tu bywają nigdy nie mieli w domu niczego co przypominałoby biotop :(
Stąd dla większości ludzi wyszukiwanie roślin w biotopach byłby dość uciążliwe. Inna sprawa, że jest trochę roślin (jak rogatek czy pelia) międzykontynentalnych.
Zapisane
Podkarpackie Forum Akwarystyczne

Zwykle wiem co mówię więc wiem ....., że mogę się mylić.

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 16, 2012, 18:54:14 18:54 »

Szkoda że forum zachodniopomorskie nie posiada zintegrowanej wyszukiwarki wyrażeń.

Tak samo myślałem, ale zostałem naprowadzony :)

Opcja "Szukaj", trzecia od prawej począwszy od "Strona główna" :)

Cytuj
Jeśli o mnie chodzi to podobałby mi się podział na biotypy i tam właśnie gatunki ryb i roślin podpięte pod swoje "ojczyzny" :)
Prawdę mówiąc to forum nie jest bardzo specjalistyczne, raczej ogólne i większość ludzi, którzy tu bywają nigdy nie mieli w domu niczego co przypominałoby biotop :(
Stąd dla większości ludzi wyszukiwanie roślin w biotopach byłby dość uciążliwe. Inna sprawa, że jest trochę roślin (jak rogatek czy pelia) międzykontynentalnych.

Racja...to jest pewna trudność :P Dając te same informacje w działach istniejących i ewentualnych nowych o biotopach byłby bałagan...
Zapisane

thomas516

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 91
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 16, 2012, 19:51:08 19:51 »

Gymnothorax bardzo chętnie zobaczył bym twoją kolekcje, może coś nowego bym się dowiedział i wpał na pomysł jak zagospodarować maje dwa wolne akwa  ;D  ;D  ;D
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 16, 2012, 20:00:01 20:00 »

Zapraszam, serdecznie zapraszam! :) Ale żeby nie robić OT, skrobnę Ci PW :)
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2012, 20:00:35 20:00 »



Racja...to jest pewna trudność :P Dając te same informacje w działach istniejących i ewentualnych nowych o biotopach byłby bałagan...
Dlaczego trudność? Encyklopedia ryb byłaby na temat ryb bez podziału na biotopy. Były by tu i ryby z azji jak i afryki. Natomiast dział biotopów skupiałby informacje dotyczące tylko danego biotopu np. biotop tanganiki traktowałby o faunie, florze, parametrach, wystroju i wszystkim co dotyczy tego jeziora. Byłyby to dwie różne sprawy oparte jednak na podobnych zasadach.
Wg mnie Kalibabka masz dobry pomysł. W 1 poście wątku można opisać rybkę ogólnie- natomiast każdy kolejny post wątku traktowałby o naszych osobistych doznaniach związanych z rybą.
Zapisane

walteri

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 704
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 16, 2012, 20:03:32 20:03 »


Mam jeszcze kilka "szkarad", zapraszam do siebie obejrzeć :D



gdzie i kiedy i czy można robić zdjęcia??:):):)
Zapisane
Pokaz mi swoje akwarium a powiem Ci co myślę o Twoich radach

wole być nielubianym za to kim jestem niż kochanym za to kim nie jestem

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Nasza encyklopedia ryb
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 16, 2012, 20:06:55 20:06 »

Dlaczego trudność? Encyklopedia ryb byłaby na temat ryb bez podziału na biotopy. Były by tu i ryby z azji jak i afryki. Natomiast dział biotopów skupiałby informacje dotyczące tylko danego biotopu np. biotop tanganiki traktowałby o faunie, florze, parametrach, wystroju i wszystkim co dotyczy tego jeziora. Byłyby to dwie różne sprawy oparte jednak na podobnych zasadach.

W ten sposób jak najbardziej nie ma trudności :) Myślałem o powieleniu informacji np. o Neonie Czerwonym w Encyklopedii i w Biotopie, to byłby bałagan, a tak jest dla mnie gites :) Opis ryby i dyskusja o doświadczeniach z opieki nad nią w Encyklopedii, a w Biotopie informacja jaka ryba w danym miejscu pływa, bez szczegółów na jej temat :)


Mam jeszcze kilka "szkarad", zapraszam do siebie obejrzeć :D



gdzie i kiedy i czy można robić zdjęcia??:):):)

:D chyba dokupię jeszcze kilka i otworzę klub :D zapraszam na PW ;)
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry