Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: filtr słabnie  (Przeczytany 7383 razy)

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: filtr słabnie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2010, 18:32:19 18:32 »

Też mi się wydaje, że uszkodzenie magnesu wirnika jest mało prawdopodobne. Miełem już z 10 różnych filtrów z takim napędem, Nie miałem przypadku z uszkodzonym wirnikiem, czyżby magnes się rozmagnesował? Prędzej w głowicy mogą ulec zwarciu uzwojenia elektromagnesu. Najczęściej padają w filtrach tego typu ośki lub wyrabiają się otwory w wirnikach, co skutkuje większą hałaśliwością filtra, bo wirnik bije na boki. Może jakiś przypadkiem ocierają łopatki wirnika o elementy stałe głowicy. Takie gdybanie. Porostu trzeba to zbadać organoleptycznie.

pozdr
Zapisane

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Odp: filtr słabnie
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2010, 02:48:35 02:48 »

... czyżby magnes się rozmagnesował?

Używane są magnesy stałe i nie tak łatwo je rozmagnesować... prawie jest to niemożliwe, szczególnie przy normalnym użytkowaniu.
A swoją drogą co z filtrem? - że pozwolę sobie temat odświerzyć...
Zapisane

Monia.kl

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
Odp: filtr słabnie
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2010, 18:05:11 18:05 »

gąbkę założyłam tak by przy wlocie  na tym koszyczku była tak nisko żeby prawie dziurki było widać żeby zwiększyć przepływ wody. Nie rozwiązuje to problemu niższej wydajności ale zwiększyło ruch i natlenianie wody. Po prostu filtr nie daje rady nawet z czystą oryginalną gąbką. Bez gąbki działa dość mocno co mario_k3 może poświadczyć, u niego dawał jak szalony. już się zastanawiałam czy ja może nie mam jakiegoś spadku napięcia na przedłużaczu ale to chyba raczej nie możliwe. nie wysyłam go na gwarancje bo nie mam nic na zastępstwo. zastanawiam się nad filtrem kubełkowym tym takim chińskim jakie opisywaliście na forum. Jaki byście polecili do akwarium 240l?? tylko bez lampy uv.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: filtr słabnie
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2010, 18:07:56 18:07 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

Monia.kl

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
Odp: filtr słabnie
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2010, 18:12:57 18:12 »

kurcze szkoda że nie 302 bo jest ciekawa oferte:
http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-hw-302-wklady-gwarancja-szczecin-i1306749300.html

edit.:
pisze jak byk że do 200l...
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: filtr słabnie
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2010, 18:15:23 18:15 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-
Strony: « 1 2   Do góry