Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Wada genetyczna Acei ?  (Przeczytany 2844 razy)

Kosma

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 120
Wada genetyczna Acei ?
« dnia: Grudzień 16, 2012, 16:54:04 16:54 »

Szanowanie wszystkim.

Piszę w delikatnej sprawie ale może ktoś ma podobne doświadczenia i podpowie co nieco.

Około pół roku temu dokupiłem spore stadko Pyszczaków złocistych (Pseudotropheus acei), w tej chwili do dobraniu się mam 4 haremy 3+1 w 450l. Acei'ki kupiłem w Nimfie na Mierzynie. Dodam, iż często kupowałem tam zarówno rybki jak i korzenie, nigdy nie było problemów. Niestety do czasu. W momencie gdy kupowałem rybki (ok. 3 cm.) nie przyglądałem się im zbyt dokładnie, dopiero do kawarantannie w domu zauważyłem iż każdy (!) z nich ma przekrzywiony pyszczek. Głupio mi jakoś było iść do Pana Włodka i reklamować bądź co bądź żywe stworzenia, postanowiłem że zostaną i otoczę je specjalną opieką. Tak też się stało, początkowo były w głównym dużym zbiorniku z innymi Pyszczakami, dostawały pokarm drobniejszy aby przy swojej wadzie móc go pobrać. Rybki podrosły, przeprowadziły się do swojego zbiornika, widzę iż zaczynają się powoli amory. Cieszy mnie to i martwi zarazem. Rybki dają radę z pobieraniem pokarmu ale sprawia im to trudność, muszą być specjalnie traktowane. Mają pyszczki wygięte bardzo mocno w lewą stronę. W stadzie jest 10 sztuk - inwalidzi, reszta moje "stare" Aceiki, jak duże wg Was jest prawdopodobieństwo, iż potomstwo również będzie mieć "grupę inwalidzką ?

Może ktoś z Was w podobnym czasie jak ja nabył wadliwe Acei'ki (8 zł szt.) w Nimfie na Mierzynie i jakoś prostował ten temat ?
Zapisane
Ryby nie są tak mądre jak ci, którzy je zabijają, chociaż są szlachetniejsze i zręczniejsze...

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Odp: Wada genetyczna Acei ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2012, 17:11:49 17:11 »

Mialem ostatnio temat na biologi o dziedziczeniu cech, i jezeli rodzice maja ta wade to jest jakies 75 % na to ze potomstwo odziedziczy ta cehce, inaczej to sie ma co do nastepnych pokolen. Spojrz na to inaczej, nikt takich ryb jak Ty nie posiada :)
Zapisane

Kosma

  • Przyjaciele Forum
  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 120
Odp: Wada genetyczna Acei ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2012, 17:45:14 17:45 »

Heh, no tak, nie pomyślałem o tym ;) Faktycznie unikaty, wyglądają trochę jak Minogi rzeczne a to rzadkie ryby :D
Zapisane
Ryby nie są tak mądre jak ci, którzy je zabijają, chociaż są szlachetniejsze i zręczniejsze...
Strony: 1   Do góry