Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 »   Do dołu

Autor Wątek: Afryka Środkowa  (Przeczytany 12777 razy)

cerevelo

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
Afryka Środkowa
« dnia: Luty 19, 2012, 10:32:41 10:32 »

Witam,

pragnę przedstawić na łamach forum swój zbiornik, a więc posiadam:

Akwarium 124,5x50x50 310l szyba 10mm

Filtr zewnętrzny kubełkowy HW 303B z lampą UV 9W (włączaną profilaktycznie regularnie na weekend)

Oświetlenie tył - Sylvania Gro-Lux F38W T8

Oświetlenie przód - Sylvania Aquastar F38W T8

Oświetlenie włączone - 10 h od 12 do 22

Akwarium zostało ustawione tak by rano przez 2-3 h było oświetlone bezpośrednio promieniami słonecznymi

Ogrzewanie brak - temp. 26 rano i 28 wieczorem

Nawożenie: brak

Zestaw Co2 6kg - włączany 16-21

Raz w tygodniu: podmiana wody ok. 75 l odstanej kranówki, usuwanie nadmiaru roślin pływających
Raz na 2 tygodnie: usuwanie starych i zniszczonych liści lotosów, odmulanie podłoża, czyszczenie przedniej szyby, kontrola parametrów wody

Parametry wody:
ph 6,8
gh 12
kh 6
reszty nie mierzę

Podłoże gr. 10-12 cm - żwirek o granulacji 0,2-0,5cm ok. 50kg a pod nim ziemia do roślin doniczkowych + stare półroczne nieprzepłukiwane podłoże z kulkami gliniasto-torfowymi.

Karmienie rotacyjne:
- larwa wodzienia
- larwa komara
- larwa solowca
- mix planktonowy
- suszony kiełż
- suszona krewetka
- wątróbka surowa
- serca drobiowe
- mięso drobiowe
- mięso wołowe
- mięso wieprzowe
- krewetka konsumpcyjna
- wszelakie żywe owady
- płatki Ichtio-vit Tropicala
- sporadycznie sparzona sałata

Nie karmię ryb larwami ochotki.


Elementy dekoracyjne - 2 duże korzenie

Tło strukturalne 3d

Flora:
Lotosy zielony i czerwony
Nurzaniec olbrzymi
Rzęsa drobna
Spirodela
Różdżyca rutewkowata

Fauna:
2 motylowce - para
4 trzcinniaki
2 barwniaki czerwonobrzuche - para
3 barwniaki szmaragdowe - 1 samiec i 2 samice
2 barwniaki Thomasa - para
2 buszowce ostropyskie - prawdopodobnie samiec i samica
14 świecików kongolańskich - 6 samców i 8 samic
3 bystrzyki długopłetwe - 2 samce i 1 samica
2 proporczykowce gardnera - para
2 proporczykowce z kap lopez - para
4 giętkozęby
................................
Turkus Brown:)


Pozdrawiam

Film z tego akwarium
http://www.youtube.com/watch?v=0ALoCUh6LXo&feature=youtu.be





































jarussz (Jarek)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 488
    • hobby
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2012, 11:13:51 11:13 »

Nic dodać nic ująć, normalnie dech zapiera :o

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2012, 11:56:28 11:56 »

Klimatycznie i sympatycznie. Jak dla mnie za ciemno masz po bokach, szczególnie prawa strona. Porób trochę fotek rybom jeżeli możesz- chętnie pooglądam więcej co tam topisz  8) pzdr
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2012, 13:27:21 13:27 »

Napisałeś, że masz trzciniaki a ja widzę polypterusy senegalskie, że tak zauważę ;) Akwarium uważam za kompletne, bardzo klimatyczne i przyjemne do oglądania! :) Czy Twoja parka motylowców robiła już jakieś amory? :)
Zapisane

Kania

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 21
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2012, 14:11:00 14:11 »

Ładny zbiorniczek. Fotki super, naturalne kolorki.
Zapisane

Grzechu72

  • Gość
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2012, 14:40:18 14:40 »

Żądam, aby zdjęcia akwariów użytkowników, były przed wstawieniem, zatwierdzane przez administratora i moderatorów!
Jak się patrzy na takie akwaria, jak Twoje, można popaść w kompleksy i popełnić harakiri.
Bardzo ładnie. Zwłaszcza motylowce i ta ryba z płetwą grzbietową jak piła tarczowa.  ;)  :D
Zapisane

Maras

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 608
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2012, 17:16:57 17:16 »

Klimacik jest :-)
Zapisane

Mrok

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 33
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2012, 17:52:30 17:52 »

Po obejrzeniu zdjęć takich akwariów nie mam śmiałości robić zdjęcia swojego.
Chyba poczekam jeszcze z pół roku
Zapisane

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2012, 18:23:00 18:23 »

Rozumiem, ale nie polecam!:) Wiadomo? Może jesteś zbyt krytyczny wobec siebie?;) Poza tym mam zaraz skojarzenie z koleżankami ze studiów - "O Boże nic nie umiem!", co kończyło się 5 w ich przypadku ;)
Zapisane

cerevelo

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2012, 20:23:16 20:23 »

Klimatycznie i sympatycznie. Jak dla mnie za ciemno masz po bokach, szczególnie prawa strona. Porób trochę fotek rybom jeżeli możesz- chętnie pooglądam więcej co tam topisz  8) pzdr

Takie było zamierzenie. Ustawiłem tak korzeń by leżał jak najbardziej płasko (przy swoich pokaźnych rozmiarach) a nad nim przy samej powierzchni wody, płożyły się liście nurzańca olbrzymiego. Niewiele światła przez to się przebija a dodatkowo ciemny korzeń, tworzą taki półmrok w tym miejscu. Celem było stworzenie takiego miejsca odpoczynku dla rybek.

cerevelo

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2012, 20:28:54 20:28 »

Napisałeś, że masz trzciniaki a ja widzę polypterusy senegalskie, że tak zauważę ;) Akwarium uważam za kompletne, bardzo klimatyczne i przyjemne do oglądania! :) Czy Twoja parka motylowców robiła już jakieś amory? :)

Tak teraz mam trzciniaki. Zdjęcia wielopłetwca senegalskiego były wykonywane jak i filmu na 2 dni przed jego eksmisją. Super rybka ale za szybko rosła. W ciągu 1,5 miesiąca z 6 cm 18 się zrobiło i bałem się o własne palce. Po jego eksmisji wprowadziłem trzciniaki takie 15 cm, wybierałem specjalnie najmniejsze oraz proporczykowce. Motylowce wcześniej tańczyły ze sobą, teraz niestety tego jakoś mniej można zaobserwować, może nie za bardzo sobie przypadły do gustu?

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2012, 20:55:44 20:55 »

Napisałeś, że masz trzciniaki a ja widzę polypterusy senegalskie, że tak zauważę ;) Akwarium uważam za kompletne, bardzo klimatyczne i przyjemne do oglądania! :) Czy Twoja parka motylowców robiła już jakieś amory? :)

Tak teraz mam trzciniaki. Zdjęcia wielopłetwca senegalskiego były wykonywane jak i filmu na 2 dni przed jego eksmisją. Super rybka ale za szybko rosła. W ciągu 1,5 miesiąca z 6 cm 18 się zrobiło i bałem się o własne palce. Po jego eksmisji wprowadziłem trzciniaki takie 15 cm, wybierałem specjalnie najmniejsze oraz proporczykowce. Motylowce wcześniej tańczyły ze sobą, teraz niestety tego jakoś mniej można zaobserwować, może nie za bardzo sobie przypadły do gustu?

6 cm na 1,5 to bardzo szybko! U mnie 1 cm na miesiąc i to był max! Pogratulować! A czym karmiłeś? Czy nie przypadły sobie do gustu? Ciężko mi powiedzieć, bo miałem jednego na stałe, dwa na krótko i u mnie to były walki. Pytałem z ciekawości bo zamierzam wrócić do tych pięknych "małych arowan" :)
Zapisane

cerevelo

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2012, 21:48:34 21:48 »

Napisałeś, że masz trzciniaki a ja widzę polypterusy senegalskie, że tak zauważę ;) Akwarium uważam za kompletne, bardzo klimatyczne i przyjemne do oglądania! :) Czy Twoja parka motylowców robiła już jakieś amory? :)

Tak teraz mam trzciniaki. Zdjęcia wielopłetwca senegalskiego były wykonywane jak i filmu na 2 dni przed jego eksmisją. Super rybka ale za szybko rosła. W ciągu 1,5 miesiąca z 6 cm 18 się zrobiło i bałem się o własne palce. Po jego eksmisji wprowadziłem trzciniaki takie 15 cm, wybierałem specjalnie najmniejsze oraz proporczykowce. Motylowce wcześniej tańczyły ze sobą, teraz niestety tego jakoś mniej można zaobserwować, może nie za bardzo sobie przypadły do gustu?



6 cm na 1,5 to bardzo szybko! U mnie 1 cm na miesiąc i to był max! Pogratulować! A czym karmiłeś? Czy nie przypadły sobie do gustu? Ciężko mi powiedzieć, bo miałem jednego na stałe, dwa na krótko i u mnie to były walki. Pytałem z ciekawości bo zamierzam wrócić do tych pięknych "małych arowan" :)

12 cm w ciągu 1,5 miesiąca urósł, z 6 cm zrobiło się 18. Dostawał codziennie mięso, rotacyjnie, codziennie inne, tak jak na górze wymieniłem. najlepsze to, że pobierał je z ręki znad powierzchni wody.Wysuwał 1/3 -1/4 powierzchni ciała i w ten sposób wyrywał mi mięso z rąk. Dodatkowo opychał się (czasem wyglądał niczym wielopłetwiec w formie balonowej, z takim ogromnym brzuchem) suszonymi kiełżami i krewetkami, które rzucałem na powierzchnię wody motylowcom i świecikom. Ja miałem tylko 1 szt. Obecnie też się zastanawiam nad powrotem jego do akwarium, ale to musiałoby się wiązać z dużymi zmianami w obecnej obsadzie i trochę mam za gęsta roślinność jak na takie duże ryby, ale to temat do rozważań.

Radecki (Gymnothorax)

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1301
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2012, 22:09:36 22:09 »

U mnie żadziej dostawał pełnowartościowe białko, ale szybkość wzrostu u Ciebie i tak jest imponująca! Musiałeś trafić w warunki wodne i dietę oraz mieć odpowiedniego, w pełni zdrowego genetycznie osobnika - super! :) Szkoda, że już sprzedałeś, chętnie bym takiego kupił! :) U Kobry widziałem maluchy, może będą do Ciebie odpowiednie ;)
Zapisane

cerevelo

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
Odp: Afryka Środkowa
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2012, 22:13:16 22:13 »

U mnie żadziej dostawał pełnowartościowe białko, ale szybkość wzrostu u Ciebie i tak jest imponująca! Musiałeś trafić w warunki wodne i dietę oraz mieć odpowiedniego, w pełni zdrowego genetycznie osobnika - super! :) Szkoda, że już sprzedałeś, chętnie bym takiego kupił! :) U Kobry widziałem maluchy, może będą do Ciebie odpowiednie ;)

Trochę spora droga ze Szczecina do Lublina:)
Strony: 1 2 3 »   Do góry