Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Glony w baniaczkach stawianych na produktach ADA - start baniaka, dojrzewanie itp.  (Przeczytany 8747 razy)

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: Glony w baniaczkach stawianych na produktach ADA - start baniaka, dojrzewanie itp.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2011, 19:50:52 19:50 »

Ok. Panie Michale. To mi wszystko wyjaśnia. Nie mam zamiaru polemizować w tym temacie.
Z fotek jednak wynikało, że wylot jest skierowany przy tylnej ściance w kierunku całkowicie innym niż dyfuzorek. Chyba, że aktualnie się coś zmieniło.
Dla lepszego mieszania było by lepiej zamontować go na środku tylnej ścianki. Ale pewno miejsce zostało wybrane przez Pana doświadczalnie.

pozdrawiam



Zapisane

Michał

  • Gość
Odp: Glony w baniaczkach stawianych na produktach ADA - start baniaka, dojrzewanie itp.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2011, 20:04:12 20:04 »

Czy widziałeś kiedyś żeby w zbiornikach naturalnych ktoś umieszczał dyfuzor na środku tylniej ścianki?
Ja wcale tego nie umieściłem doświadczalnie.
Zapisane

Michał

  • Gość
Odp: Glony w baniaczkach stawianych na produktach ADA - start baniaka, dojrzewanie itp.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2011, 20:13:15 20:13 »

Jak tak lubisz komentować coś czego tak naprawdę nie widziałeś to prześlij mi linki do Swoich zbiorników. Z przyjemnością sobie pooglądam i ocenię.
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Glony w baniaczkach stawianych na produktach ADA - start baniaka, dojrzewanie itp.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2011, 21:23:45 21:23 »

Michale nie masz sie co unosic , a naszy dyskushja moze duzo wniesc na forum a dotyczyła ona stosowanmoa EC w zwalczaniu krasnorostow oraz stosowania wegla jako wkładu filtracyjnego o nawozeniu była tylko wzmianka.

Sam z ciekawosci postawiłem zbiornik na Amazoni moze nie pełnej lini i nie mam zamiaru stosowac nawozow ADA-y , co bedzie to zobaczymy.
Pozdrawiam .
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Glony w baniaczkach stawianych na produktach ADA - start baniaka, dojrzewanie itp.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2011, 21:32:06 21:32 »

Adriaco, przypominam że jest to wątek o Iwagumi stawianym przez Michała, dlatego też polemika nt. używania EC powinna zleźć się w innym dziale do czego oczywiście zachęcam.
Sam jestem bardzo ciekaw tego, jak akwarium tupu nature na produktach Adowskich będzie się rozwijało. Dla wielu z nas jest to po prostu marzenie skompletować cały zestaw tych produktów chociażby ze wzgledu na ich cenę. Ja sam pamiętam, jak się "sztachałem" po otwarciu worków z Amazonią II - cudowny zapach, aż nie chciało mi się ich wysypywać do akwarium dlatego też ten watęk tylko podsyca moją ciekawośc "jak to będzie".
Pozdrawiam
Paweł / Alai
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

mario_k3

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 984
Odp: Glony w baniaczkach stawianych na produktach ADA - start baniaka, dojrzewanie itp.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2011, 21:51:00 21:51 »

A pro po dyfuzorka, to jest specjalnie przyklejony na przedniej ściance, ponieważ nad nim jest zamocowany wylot wody z filtra - czyli drobiny gazu dzięki temu rozpraszają się bardziej po zbiorniku Panie mario_k3:)
Bez urazy, ale trochę głupia uwaga:)

Tutaj musisz się wyrażać jasno czy chodzi o walory wizualne pokazania dyfuzora czy najlepsze nasycanie wody w CO2. Bo nie bardzo widzę by był on zamotowany pod wylotem wody, choć walor estetyczny trochę psuje ta przyssawka na przedniej szybie. Dlatego lepiej w/g mnie albo usunąć tę przyssawkę i zamocować dyfuzorek w środku bocznej ścianki albo w rogu przy tylnej.
Nie musisz się od razu tak unosić i denerwować. W końcu po to chyba umieściłeś zbiornik w galerii by wnosić uwagi czy tylko po to by nam go pokazać ?


Czy widziałeś kiedyś żeby w zbiornikach naturalnych ktoś umieszczał dyfuzor na środku tylniej ścianki?
Ja wcale tego nie umieściłem doświadczalnie.

Nie widziałem ale byłoby to najkorzystniejsze dla wymieszania CO2 w zbiorniku.
Widziałem natomisat wiele zbiorników Iwagumi z umieszczonym dyfuzorem przy tylnej ściance, niekoniecznie na środku. (też są widoczne) lub na bocznej ściance w jej środkowej części.
Sam typ aranżacji akwarium nie ma zdefiniowanego (wpisanego) miejsca ulokowania dyfuzora. :)

Moje zbiorniki są w galerii Zapraszam do komentowania :)



« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 10:10:27 10:10 wysłana przez mario_k3 »
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Glony w baniaczkach stawianych na produktach ADA - start baniaka, dojrzewanie itp.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 17, 2011, 21:54:47 21:54 »

Własnie dyskusja na temat EC dotyczyła tego akwarium i krasnorostow w nim sie znajdujacych.

Tak czy owak zycze Michale powodzenia z utrzymaniem tego akwarium , jezeli zaobserwuje cos ciekawego zwiazanego z Amazonia to dam znac.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 05:14:05 05:14 wysłana przez adriaco »
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: « 1 2   Do góry