Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: HQI  (Przeczytany 5308 razy)

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
HQI
« dnia: Październik 12, 2012, 19:34:31 19:34 »

Witam, mam problem z moja lampa metahalogenowa. Pare dni temu gdy wrocilem do szkoly zarnik poprostu strzelil, jest teraz w ~150 kawałkach. Troche mnie to zdziwilo poniewaz nie byl dlugo uzywany. A wiec tak problem polega na tym ze z lampy wydobywa sie lekki swad spalenizny/przepalenia. Nie wiem teraz jak sprawdzic czy lampa jest sprawna i czy poprostu trzeba kupic nowy zarnik czy lampe tez szlak trafil. Moge powiedziec ze bardziej czuc to z obudowy niz z roznych kabelkow czy podzespolow samej lampy- co tez jest dziwne> Sprawa dosc pilna bo troche roslin sie juz uhodowalo i szkoda bybylo teraz wszystko wywalic. Jakies propozycje? Moze macie jakies sprawdzone zarniki? Prosze o szybka odpowiedz, z gory dziekuje :)
Zapisane

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: HQI
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2012, 20:26:47 20:26 »

Czy ta lampa ma srubki w obudowie? Jeśli tak,to wykręć je i delikatnie odchyl obudowę. Jeśli da się ściągnąć bez problemu to odłóż na bok. Zobacz czy środek nie jest spalony. Może jakieś przewody się przepalily. Dla mnie wygląda to na zwarcie, które spowodowało eksplozję.
Zapisane

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Odp: HQI
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2012, 20:42:08 20:42 »

No własnie juz tak robilem, i wszystko WYDAJE sie byc ok, pozatym zapachem z klapki/pokrywy ;/ 4 troche grubsze kable posiadaja takie materialowe obszycie i to zmienilo kolor na lekko brazowy, ale to mzoe od temperatury bo ani nic nie jest spalone ani nic sie nie przyklielo/stopilo na stale.
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: HQI
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2012, 20:44:12 20:44 »

Tak jak Ci pisałem na SB, używam dość często takich halogenów budowlanych. Z dwa razy zdarzyło się, że żarnik strzelił- raz nawet po 2-3 dniach od założenia. Teraz żarnik jest już dobry rok i wsio gra. Także może też wada żarnika być. Specem w temacie nie jestem, także więcej nie pomogę :P pzdr
Zapisane

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Odp: HQI
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2012, 20:47:42 20:47 »

No wlasnie zarnik to raczej byla tania tandeta ktora dostalem razem z zakupem lampy. Nie bylo nawet napisane temp barwy itp.
Zapisane

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: HQI
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2012, 20:52:02 20:52 »

Sprawdź połączenia i je podokręcaj. Jak zakładałeś zarnik, to golymi palcami go czasem nie brałeś? To też powód
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: HQI
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2012, 20:57:18 20:57 »

Fakt- żarniki są w takich piankach i powinno się je zdjąć już po założeniu.pzdr
Zapisane

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: HQI
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2012, 21:02:49 21:02 »

Na palcach jest tłuszcz i łuszczący się naskórek i to zostaje na żarniku, wypala się. Temperatura szkła jest wyższa i żarniku pęka :-(
Zapisane

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Odp: HQI
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2012, 21:21:15 21:21 »

Pianka? o czym mowisz bo u mnie chyba tego nie bylo?

Tak masz racje zakladalem golymi rekoma.
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: HQI
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2012, 21:32:35 21:32 »

Cos w stylu jak pod panele. Bywają też w foli a i nieowinięte niczym też nie są rzadkością. Ja ostatnio jak kupowałem był w piance  :)
Zapisane

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Odp: HQI
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2013, 08:18:50 08:18 »

Niestety muszę trochę odkopac temat... Spalił mi się kolejny zarnik. Tym razem była to firmowa sylwania, jak doradzali koledzy zakladalem przez rekawiczke coby nie dotkac naskorkiem zarnika... Lapma święci jakby na 30% mocy, czyli nie zgasła do końca ale też nie święci tak jak powinna. w środku zarnika widać skruszone elementy szklane, lecz nadal się zapala. Ktoś wie jaaka może być przyczyną tych spalen??? ten zarnik miall może około 2 mies, i święcił po 10. h dziennie ustawiony pod zegarek. Nie mam już siły do tego hqi, chyba sprzedam rośliny, zamontuje jedną zarowke i zrobię BW... :(
Zapisane

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: HQI
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2013, 08:59:06 08:59 »

Zareklamuj ten źarnik. Ja zbieram jednak na naświetlacze ledowe.
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: HQI
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2013, 18:16:45 18:16 »

Radek a czasem u Ciebie nie ma skoków napięcia w sieci?
Skoki napięcia często palą żarówki, halogeny no i HQI też się to tyczy,tym bardziej że temperatura podczas świecenia HQI jest znaczna a takie skoki nie służą żarnikom.
Przez ponad 3 lata oświetlanie zbiorników przez HQI tylko jeden żarnik nam się spalił i raczej było to przez zużycie materiału ,mieliśmy 3 lampy, żarniki 150W świeciły one po 12 godzin na dobę.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Oskar

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 81
Odp: HQI
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2013, 20:10:06 20:10 »

Jak znasz jakiegoś elektryka to podrzuć mu lampe niech zmierzy miernikiem czy wszystko wpożądku z przewodzeniem napięcia w całym układzie jeśli wszystko ok wtedy można szukać przyczyn dalej.
Zapisane

Radzimierz

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 424
Odp: HQI
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2013, 21:01:41 21:01 »

No właśnie zdarzają sie skoki napiecia, nie wielkie ale są, np głowne swiatlo mrugnie, ale np komputer juz sie nie wylaczy bo jest to doslownie na ulamek sekundy :/ Co do rejklamacji, jak mam to zrobic jak kupowalem przez alledrogo ?
Zapisane
Strony: 1 2 »   Do góry