Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2   Do dołu

Autor Wątek: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!  (Przeczytany 8117 razy)

mirek8

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
    • Hodowla Taiwanów Szczecin
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2013, 19:09:59 19:09 »

Popieram rudego i sam tak sie przejechalem z bimbrownia przy filtrach wewnetrznych wiec z tego to wiem . Z tymi kaskadami jest jednak nie do konca wszystko jasne :)
Zapisane
>> zapraszam na Facebooka << https://m.facebook.com/SpokoMalawi/
>> hobbystyczna hodowla <<
>> Taiwan Bee Blue Bolt Panda Crystal Caridina <<

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2013, 19:10:38 19:10 »

No Robin tu się z Tobą nie zgodzę. Napowietrzanie "bąbelkami" nie jest tylko dla ozdoby. Ja pewnie wiesz bąbelki również wprawiają w ruch wodę co powoduje m.in. wymianę gazową oraz ruch tafli wody- co ją właśnie natlenia :). Dlatego nie jest wskazane używanie napowietrzacza podczas podawania co2.
"Bąbelki" natomiast nie napowietrzają/natleniają wody tak jak się niektórym wydaje- czyli same sobą.
Zapisane

mirek8

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
    • Hodowla Taiwanów Szczecin
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2013, 19:17:44 19:17 »

No Robin tu się z Tobą nie zgodzę. Napowietrzanie "bąbelkami" nie jest tylko dla ozdoby. Ja pewnie wiesz bąbelki również wprawiają w ruch wodę co powoduje m.in. wymianę gazową oraz ruch tafli wody- co ją właśnie natlenia :). Dlatego nie jest wskazane używanie napowietrzacza podczas podawania co2.
"Bąbelki" natomiast nie napowietrzają/natleniają wody tak jak się niektórym wydaje- czyli same sobą.
Gdzieś kiedyś czytałem że w momencie kiedy bąbelek leci podczas podawania co2, to właśnie co 2 jest unoszony za pomocą tlenu do tafli wody poczym gdy babelek tlenu peka jest rowniez czesciowo wyrzucany co2. więc jeśli podczas podawania co2 nie ma podawania babelków co2 zbiera sie pod tafla wody bez mozliwosci wydostania sie w całości nad powierzchnie a co za tym idzie utrzymywanie sie co2 w wodzie. tak to zrozumowalem.
Zapisane
>> zapraszam na Facebooka << https://m.facebook.com/SpokoMalawi/
>> hobbystyczna hodowla <<
>> Taiwan Bee Blue Bolt Panda Crystal Caridina <<

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2013, 19:22:33 19:22 »

kiedy bąbelek leci podczas podawania co2, to właśnie co 2 jest unoszony za pomocą tlenu do tafli wody
"Bąbelek" co2 leci do tafi dzięki temu, że jest w innym stanie skupienia (gaz) niż woda (ciecz). Tak ja to rozumiem :) pzdr
Zapisane

mirek8

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
    • Hodowla Taiwanów Szczecin
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2013, 19:34:08 19:34 »

"Bąbelek" co2 leci do tafi dzięki temu, że jest w innym stanie skupienia (gaz) niż woda (ciecz). Tak ja to rozumiem :) pzdr
ale dzieki tlenowi jest czesciowo wytracany poprzez eksplozje 8) 8) na tafli wody:) naturalnie przy napowietrzaniu brzeczykiem :)
Zapisane
>> zapraszam na Facebooka << https://m.facebook.com/SpokoMalawi/
>> hobbystyczna hodowla <<
>> Taiwan Bee Blue Bolt Panda Crystal Caridina <<

rudy

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 379
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2013, 19:34:36 19:34 »

Wyjaśniając w moich akwariach nie ma zewnętrznego napowietrzania. Te dwa razy było zastosowane doraźnie ponieważ przestawił się zawór w butli i zamiast np. 2 bąble na sekundę leciało 15. Chodziło o jak najszybsze natlenienie wody co by obsada się nie zagazowała. Przy połączeniu kaskada i bimbrownia nigdy takie coś nie miało miejsca.
Zapisane

mirek8

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
    • Hodowla Taiwanów Szczecin
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2013, 19:36:43 19:36 »

Czyli śmiało mogę bimbrownie podłączać przy kaskadzie ? zanurzonej na równo z poziomem wody ?
Zapisane
>> zapraszam na Facebooka << https://m.facebook.com/SpokoMalawi/
>> hobbystyczna hodowla <<
>> Taiwan Bee Blue Bolt Panda Crystal Caridina <<

deviles

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 199
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2013, 20:09:45 20:09 »

Czyli śmiało mogę bimbrownie podłączać przy kaskadzie ? zanurzonej na równo z poziomem wody ?
No ja się z tym nie zgadzam. Z doświadczonych akwarystów (nie zawodowych hodowców) to raczej nikt nie stosuje napowietrzania tylko ma ustawiony odpowiednio ruch wody. Ja mam brzęczyk podłączony ale włączam go tylko w awaryjnych sytuacjach. Wejdź na wyspecjalizowane fora "bojownik", "apisto", "cichlidae" i tam poczytaj. Im więcej urządzeń podłączasz tym łatwiej o jakąś awarię (vide współczesne samochody) i trudniej Ci będzie odpowiednio ustawić parametry. No ale to Twoja kostka.
Zapisane

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 03, 2013, 20:43:47 20:43 »

Mam prośbę: czytajcie ze zrozumieniem...
Zapisane

mirek8

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
    • Hodowla Taiwanów Szczecin
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 03, 2013, 20:45:43 20:45 »

Może inaczej:
Kaskada filtruje , ruch wody jest duży  bo ryby trochę znosi , odlałem troszkę wody żeby był prześwit miedzy wylewem z filtra a wodą jakieś pół cm i ruch wody jest. bąbelki też daje ten strumień wody . brzęczyka nie ma już cały dzieńnawet ogrzewanie wyłączyłem dzisiaj bo wode mam koło 25 stopni więc w akwa jest tylko filtr i nic więcej podłączonego.
Zapisane
>> zapraszam na Facebooka << https://m.facebook.com/SpokoMalawi/
>> hobbystyczna hodowla <<
>> Taiwan Bee Blue Bolt Panda Crystal Caridina <<

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2013, 21:56:47 21:56 »

Najważniejsze to znaleźć harmonię. Akwarystyka, to wspaniałe hobby: uczy wytrwałości  :D.
Dużo obserwuj swój zbiornik...
Zapisane

mirek8

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
    • Hodowla Taiwanów Szczecin
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2013, 23:53:49 23:53 »

Dzięki wielkie i wychodzi na to że kilkanaście lat poznawania akwarystyki i nadal człowiek głupi jak pół buta:) hehe Niektóre rzeczy już nie są takie same ale i Dobrze wkońcu mamy XXI wiek :)
Zapisane
>> zapraszam na Facebooka << https://m.facebook.com/SpokoMalawi/
>> hobbystyczna hodowla <<
>> Taiwan Bee Blue Bolt Panda Crystal Caridina <<

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 04, 2013, 19:55:24 19:55 »

Jeśli nie dajecie napowietrzania to napiszcie mi proszę co dzieje się w nocy kiedy to rośliny pobierają tlen a oddają Co2?  ;D ;D ;D
Sama praca wirnika .czy to w filtrze zewnętrznym,wewnętrznym czy kaskadzie już swoje robi.

Swojego czasu w 240l podawałem Co2 od momentu zaświecenia się pierwszej świetlówki,do wyłączenia się ostatniej ,w sumie jakieś 15h , ilość Co2 to 18 b /s (ciężko było policzyć  ;)) ale nad zbiornikiem było 240W świetlówek.
Filtr zewnętrzny (FLUVAL 305 ) chodził na okrągło a dodatkowo zbiornik był napowietrzany,również 24h.
Tak naprawdę moim zdaniem wszystko zależy od dojrzałości zbiornika ,od tego co i ile mamy w nim posadzone no i najważniejsze od prawidłowej asymilacji.
Czym więcej roślin tym większe zapotrzebowanie tak na światło jak minerały ( nawozy ) również Co2 i tlen.
Zapraszam na wystawę,będzie Sergiusz Kowalew  ;D jest zawsze otwarty na rozmowę i pomoc ,jak by nie była , jak by nie było raczej się na tym zna  ;D ;D ;)

Pozdrawiam Sławek

Ps.
Mirek a co mają powiedzieć ludzie ,którzy wracają do akwarystyki po 10-15 latach  ;D ;D tyle nowych gadżetów toż to szok ;D
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

mirek8

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
    • Hodowla Taiwanów Szczecin
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 04, 2013, 20:30:42 20:30 »

Zgadzam sie Sławku heh taki właśnie jest ten Sport :):) Ale o to chodzi ,bo jak coś nowego wychodzi to sie człowiek zaczyna pytać :) wymiana doświadczeniami jest najważniejsza a forum właśnie po to jest:)
Zapisane
>> zapraszam na Facebooka << https://m.facebook.com/SpokoMalawi/
>> hobbystyczna hodowla <<
>> Taiwan Bee Blue Bolt Panda Crystal Caridina <<

Ramonnis

  • Gość
Odp: Bimbrownia Co2 + kaskada + napowietrzacz pomocy!
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 24, 2013, 06:44:18 06:44 »

trochę to skomplikowane, ale do zrobienia :'(
Zapisane
Strony: « 1 2   Do góry