Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3   Do dołu

Autor Wątek: AS 2 - pytań kilka...  (Przeczytany 11837 razy)

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: AS 2 - pytań kilka...
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 05, 2010, 20:20:29 20:20 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 15:05:56 15:05 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

marti

  • Gość
Re: AS 2 - pytań kilka...
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 05, 2010, 20:52:25 20:52 »

To samo miałem z fosforem na AS II+ - fosfor znikał praktycznie zaraz po podaniu. Zacząłem dawki EI i nic nie pomogło. Po około pół roku używania tego podłoża zaprzestałem testowania wody i zacząłem swoje nawożenie linią AquaBotanique i od tego czasu zakończyły się moje wszystkie problemy. Macro podawałem raz po podmianie wody tak aby w zbiorniku było 12 ppm azotu. Do tego micro raz tygodniową dawkę także po podmianie i dodatkowo dziennie pełna zalecaną ilość przez producenta. Jedynym zmartwieniem to zielonkawe szyby czyszczone raz na dwa tygodnie.

Przeczekajcie to wszystko a na pewno podłoże odwdzięczy się piękną roślinnością.
Zapisane

markis

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 169
Re: AS 2 - pytań kilka...
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 06, 2010, 09:16:12 09:16 »

Cytat: "Rafal"
Ja też mam problem z poziomem PO4, z wyliczeń wychodzi, że powinien być. A testy pokazują co innego.

Podobno w okresie intensywnego namnażania bakterii w podłożu taki los właśnie może spotykać fosfor.
Nie ma to wiele związku z pobieraniem go przez rośliny.
Jeśli gdzieś odnajdę źródło tych inf. to postaram się je zaprezentować.

pzdr
Zapisane
Strony: « 1 2 3   Do góry