Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Rośliny

Akwaria Low tech (LT) - podstawy funkcjonowania.

<< < (2/3) > >>

Robin Hood:
Widzisz barren, tak hodowano ryby 30lat temu, jak pamiętam. I ja też tak zaczynałem. Ale że lubiłem zawsze grzebać w akwa, nigdy to dobrze nie wychodziło. Dopiero po latach doszedłem do tego, jak prowadzić akwa. Jednak wtedy zaczęły wchodzić ht.

Lindhas, nie robilbym restartu. Powód prozaiczny: zawsze będziesz dochodził do tego samego miejsca i odnowa. Spróbuj zwalczyć o ten zbiornik. Jeśli się uda, będziesz dumny, że coś więcej osiągnąłeś w akwarystce. Zawsze możesz zrobić restar.
Nie napisałeś nic o co2 i nawozeniu. Pewnie tego nie ma. Spróbuj pomanipulowac światłem. Zmniejsz lub zwiększ czas oświetlenia akwa. Dodaj lub odejmij świetlówki, a nawet wymień te roślinne na zwykle. Jak długo jest to akwa na tej ziemi? To też ma wpływ. Glony szybciej wyciągają składniki pokarmowe od roślin wyższych. Możesz dodać rosliny szybko rosnące, np rogatek...

Lindhas:
Ziemia ma już ponad rok. Nie nawożę ani nie daję CO2, w końcu to ma być LT :).

Pójdę za twoją radą, postaram się dodać więcej roślin, wyczyszczę z glonów. Dorzucę korzenie z mchem lub wątrobowcem. Dam znać jak potoczyły się losy mojego zbiornika.

Robin Hood:
Czekam z niecierpliwością. U mnie glony nie występują. Jedyne to te na szybie przedniej - zielenice. Mam zbiornik niedoswietlony, ale co2 pracuje. Codziennie nawożę i raz w tygodniu podmieniam ok 10 - 20% wody. Część roślin rośnie, inne padły :-(

Lindhas:
Wyczyściłem szyby z glonów, kupiłem dwa ancitrusy i dwa glonojady czerwone (w sklepie dowiedziałem się że jest to inna odmiana ancitrusów). Co do oświetlania mam ustawiony timer na 10h, miałem wcześniej na 11h.

Ponieważ będę trochę pisał o tym swoim akwarium, zastanawiam się czy nie założyć oddzielnego wątku :-\

Lindhas:
Udało się :)

Akwarium znowu cieszy oko swoim wyglądem, wymaga jeszcze pracy ale jest już bardzo widoczna poprawa. Glonojady wzięły się do pracy zaraz po wpuszczeniu, trzy dni później glony zaczęły znikać z kamieni i roślin. Kupienie rybek żyworodnych (3 molinezje, 4 platynki) znowu spowodowało zmniejszanie ilości glonów. Zostało jeszcze sporo zieleniny na dnie ale nowe rybki ochoczo je sobie podjadają. Akwarium docelowo miało być roślinnym więc niedługo dokupię trochę cienolubnych roślin i zobaczymy. Jak będę miał czas to wrzucę fotki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej