Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Podłoże

A JEDNAK ZIEMIA

(1/4) > >>

jacky:
Jednak idę za radą i zrobię podłoże na bazie ziemi ogrodowej  ;D ale mam kilka pytań bo jest pełno przepisów na przygotowanie ziemi- dodatków. I tu moje pytania bo często w przepisach jest dodawany węgiel aktywny, kermazyt ale w jakim celu i w jakich ilościach się je stosuje wiem że glina dostarcza żelaza. A i jeszcze jedno po co dodaje się piasek do ziemi? macie jakiś prosty przepis na takie podłoże co i  ile tego podać i w jakim celu jest to dodawane? Planowałem tylko ziemie i w to kulki gliniane ale nie wiem czy to wystarczy?

seba1112:
W moim akwarium mam tylko ziemię ogrodowa około 5cm i na to żwir bazaltowy około 5-7 cm i rośliny rosną jak szalone. Do tego dodaje nawozy w płynie i wszyscy są szczęśliwi

Gawlinho:
Glina z torfem sluzy jako "magazyn" składników odżywczych. Oddają je w czasie posuchy, wiec według mnie warto ja dac dodatkowo. Pamiętaj, zeby dobrze zakryć ziemie i później juz nie mieszać w dnie. Jeżeli ziemia dostanie się do słupa wody to musisz liczyć się z glonem:-)

jacky:
a co z tym węglem aktywnym? i żwirkiem?

Sultan29:
Węgiel pochłania substancje chemiczne i jak każdy substrat zużywa się.
Nie polecam do podłoża. Sam mam ziemię w jednym zbiorniku ok 2-3 cm i na to żwir kwarcowy 5-6  cm (+kulki glinowo-torfowe) a efekty są świetne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej