Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Ogólnie

akwarium 80L obsada??

(1/2) > >>

jona:
witam,
planuje założenie akwarium towarzyskiego w 80L. Bedzie to pierwsze typowo moje akwarium. Pojawia mi się problem z obsadą, ponieważ podovba mi się duuużo ryb, ale nie chce Zrobić zupy rybnej. wymienię gatunki które najbardziej bym chciała i może mi doradzicie czy uda się z tego ułożyć jakąś sensowna obsadę mojego akwarium. starałam się zwracać uwagę na podobne wymagania co do PH i temperatury, ale mogłam coś przegapić więc błagam bnie zjedźcie mnie na starcie ;p ok, to teraz ryby:
neon czerwony bądź innesa
pielęgniczka ramireza
pielęgniczka borelli
otosek przyujściowy
cierniooczek Kuhla ( on musi być w obsadzie :D)
ewentualnie rozbora galaxy bądź bojownik
mojemu partnerowi podoba się jeszcze akarka paskowana

da się coś z tego ułożyć???

jona:
A CO MYŚLICIE O GŁOWACZYKU BARWNYM? OCZYWIŚCIE NIE WSZYSTKIE RYBY KTÓRE WYMIENIŁAM, TYLKO KTÓREŚ Z NICH ;)

Czarny87:
Podaj wymiary dna akwarium, pielęgniczki ( akarki też) są terytorialne więc proponuje wybrać jeden gatunek, para lub harem. Z towarzyszących rybek proponuje neonki jeżeli to ma być coś ala biotop, na dno małe kiryski.

jona:
WRÓCĘ DO DOMU TO ZMIERZĘ DOKŁADNIE DNO AKWARIUM ORAZ WYSOKOSC I SZEROKOŚĆ PONIEWAŻ TERAZ NIE PAMIĘTAM. A CO Z CIERNIOOCZKIEM? MOŻE BYĆ? BARDZO MI ZALEŻY NA TYM GATUNKU. OTOSKI BEZ PROBLEMU MOGĘ WYMIENIĆ NA KIRYSKI JEŚLI LEPIEJ PASUJĄ.

Czarny87:
Otocinclusy pasują jak najbardziej, nie mysisz ich wymieniać na kiryski. Jeżeli to ma być typowo tiwarzyski zbiornik to zostań przy parce/haremie pielęgniczek plus otoski, neonki i ciernioczek

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej