Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne > Ogólnie

Wzmocnienie szafki pod akwarium czy wymiana?

(1/2) > >>

jona:
Witam,
Mam pytanie, kupiłam akwarium 100 L z osprzętem i ustawiłam je na komodzie na której miało docelowo stać, ale już przy wadze akwarium z osprzętem bez wody komoda trochę osiadla że czuję lekki opór przy wysuwaniu szuflad. Boję się, że po zalaniu woda akwarium komoda siadzie na tyle, że nie wysune szuflad albo co gorsza zalamie się i komoda i akwarium pójdą w czorty. Da się ją jakoś wzmocnić i czy warto ryzykować czy lepiej jednak poszukać xzegos typowo pod akwarium? Problem w tym że mam dość mało miejsca i wolałabym kolejnego mebla specjalnie pod akwa nie wstawiać, a druga kwestia to że mam kręte schody i sama napewno nic nie wtargam po nich na górę a tam ma stać akwa :(((( pomocy.... Doradzicie coś?

Czarny87:
Kup szafkę pid akwarium

k3vin:
Pokaż zdjecie komody. Jak nie masz miejsca na nowy "mebel" to spróbował bym ją jakoś odpowiednio wzmocnić.

jona:
Po dokladniejszym przyjrzeniu się doszłam do wniosku, że to jednak ilość ubrań mojego syna wypchnela dno szuflad i dlatego było czuć opór. Pozbijalam szuflady na nowo i już jest ok. Nie mogę dodać zdjęcia z telefonu bo za duże jest.  Zaleje akwarium na próbę sama woda i zobaczymy jak bęfzie wtedy. A co myślicie o założeniu pierwszego akwarium na ziemi ogrodowej? Czy jednak sobie darować ja no słyszałam że może być walka z glonami przy niej. Jestem totalnym amatorem i nie wiem czy ryzykować i się w nią pakować

k3vin:
Pamiętaj że jak dno akwarium dostanie naprężeń to może pęknąć i nagle okazuje sie że 100 litrów to sporo wody.

Co do ziemi ogrodowej - powinno być ok o ile nie pozwolisz tej ziemi dostać się do wody (a więc musi być zasypana do okoła piaskiem kwarcowym).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej