Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: 112l w ścianie  (Przeczytany 4162 razy)

Anonymous

  • Gość
112l w ścianie
« dnia: Sierpień 16, 2009, 11:12:22 11:12 »

Oto moje standardowe akwarium 112l

Założenie: ma ładnie wyglądać z każdej strony - obsadzenie w ścianie pomiędzy kuchnią a salonem.

Sprzęt:
Akwarium:         112l - 80x35x40 + pokrywa
Oświetlenie:      standard - 2x18W T8
Filtr:                Aquael FAN 2
Napowietrzanie: Aquael AP-100 + kurtyna 60cm owinięta wokół korzenia
Nawożenie:       brak

Flora:
Rogatek
Java moss
Hateranthera zosterifolia
Tojeć rozesłana
Pelia
Microsorum "Narrow"
Glossostigma elantenoides
Bacopa Monieri

Fauna:
5x krewetka Red Cherry
20x świderek
7x molinezja ostrousta
1x zbrojnik
25x gupik

Cała obsada tylko do wtorku <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->

Zbiornik po 1 tyg. wygląda tak:
Od strony salonu:


Od strony kuchni:


Założenie było takie (ale mój glonek postanowił je zmienić - czyli wyrwał wszystkie rogatki i trochę poburzył kamienie):
Od strony salonu:


Od strony kuchni:


Lewy bok:


Prawy bok:


Jak widać rogatek miał być po prawej stronie (no i był <!-- s:) -->:)<!-- s:) --> ) Po przesadzeni uporządkowaniu itp. ładnie zakrywał z każdej strony filtr oraz wężyk od napowietrzania.

Teraz od środy powracam z tematem aranżacji akwarium i proszę o pomoc w tym temacie. Postawione kamienie domyślnie mają być porośnięte mchem. Układ chyba zostanie jak jest. No ale mam problem z obsadą na nowo. Musi się podobać mi i żonie o co nie jest łatwo :/ Był plan na sumy rekinie ale dla nich to pewnie będzie za małe akwarium <!-- s:( -->:(<!-- s:( -->

Ogólnie wszystkie błędy, chaos itp. spowodowany był tym, że rodzice przyspieszyli termin rozpoczęcia remontu i musiałem bardzo szybko przenosić akwarium do siebie.

Całość w wersji jeszcze nieskończonej (całość tam gdzie jest nieskończone będzie obłożona białymi płytkami gipsowymi ala cegłówki) prezentuje się tak:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2011, 21:05:56 21:05 wysłana przez mario_k3 »
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: 112l w ścianie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:33:03 14:33 »

Nawet ładne tylko ze musisz wpuscic tam pare otoskow ok 10 no i wiecej krewetek bo wszystko bedziesz miał zielone chodzi mi o te jasne kamienie
Molinezje nie poluja na krewetki?
Co do osady to moim zdaniem przy zachowaniu jasnych elemetow ryby powinny byc drobne i bardzo kolorowe np.neon czerwony
Wybor nalerzy do ciebie bo toty wiesz co ci sie podoba
Sum rekini tez zrobi ci sajgon w baniaku a te skałki powinienes pozklejac silikonem akwarystycznym zeby nie spadały
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Anonymous

  • Gość
Re: 112l w ścianie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2009, 15:46:03 15:46 »

Dziękuję za opinię.

Jeżeli chodzi o molinezje to nie mają jak się dostać do krewetek bo te się pochowały w ragatku.

Jeżeli chodzi o otoski to pewnie kupię ale nie aż tyle może ze 4 szt.

Jeżeli chodzi o obsadę to mam problem bo nie tylko mi a też żonie ma się podobać. Jej siępodobają danio te zielone, czerwone i pomarańczowe co sprzedaje kobri1 na allegro. No mi nie bardzo bo są sztuczne :( No i tak już od tygodnia mamy problem z obsadą. Tym bardziej, że żona nie chce mieć "pospolitych ryb" więc neonki odpadły. Molinezje oddaję z przykrością bo je bardzo lubię ale jej się czarne ryby nie podobają

Kamienie są sklejone silikonem akwarystycznym (niestety czarnym - na gwałt musiałem kupić i tylko taki był w Policach). Ale to nie przeszkodziło glonkowi, że skoro się tam nie mieści to sobie przestawi kilka tak by się zmieścił - ma 16cm i siłę więc daje radę. W domyśle te białe kamienie mają być porośnięte mchem tak by krewecie sobie tam biegały.

Ze względu na to, że mamy roczną córkę chcemy aby rybki były dobrze widoczne by sobie je obserwowała tak więc szukamy czegoś co zadowoli całą 3.

Jeżeli chodzi o wystrój akwarium to rogatka po prostu przeplotłem pod korzeniem (nie wiem czemu wcześniej na to nie wpadłem) więc filtra od salonu już prawie nie widać.

Mam problem też z oświetleniem bo uważam, że świetlówki standardowe GE dają za mało efektowne i jasne światło. Ogólnie mam mieszkanie z oknami od strony zachodniej i wtedy kiedy przebywam w domu jest największe nzasłonecznienie i prawie nie widać by coś się w akwarium świeciło.  Ponieważ zabudowa drewniana kryje akwarium z normalną tradycyjną zabudową tak więc o większej ilości świetlówek nie ma mowy. Natomiast na pewno pokryje ją taśmą odblaskową o taką:
http://www.allegro.pl/item714129958_odb ... grati.html
Do tego chcę kupić u tego samego sprzedawcy nawozy, czyli FE, K2SO4 oraz ten ich nawóz aqua ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Czekam na porady.
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: 112l w ścianie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2009, 16:14:38 16:14 »

Oklejac folia ne ma sesu bo za tydzien i tak zciemnieje i juz nie bedzie odbijac swiatła wiem to z autopsji jedynie odbłysniki sie nadaja
Przy tym oswietleniu nawozenie nie ma raczej najmniejszego sesu bo tylko glony bedziesz karmił a nie rosliny
Musisz dobrac rosliny do niskich wymagan swietlnych
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Anonymous

  • Gość
Re: 112l w ścianie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2009, 16:33:44 16:33 »

No to chyba widzę, że udało się zaoszczędzić trochę pieniędzy.

No jeszcze mi chodzi pomysł na zmianę żarówek na jakieś lepsze, tylko jakie?

Ogólnie to akwarium powstało z tego co miałem. Nie mogę sobie pozwolić na razie na jakieś szaleństwa w wydatkach i tak powoli chcę by to akwarium dojrzewało razem ze mną i mam nadzieję wiedzą na temat akwarystyki.

Ogólnie po prawej stronie to kamienie są ale tylko przy szybie i tam gdzie nie ma roślin, a tak to zakrywają grubszą niż po lewej stronie warstwę żwiru, który mi się strasznie nie podoba i stąd taki pomysł się w mojej głowie urodził.
Zapisane

lukaso2504

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 278
Re: 112l w ścianie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2009, 18:25:48 18:25 »

Dorzuć dwie świetlówki 18W do pokrywy tej co masz i tyle...
Zapisane
Strony: 1   Do góry