Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 »   Do dołu

Autor Wątek: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?  (Przeczytany 10541 razy)

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 26, 2011, 14:26:27 14:26 »

Proszę Cie naprawdę o nie pisanie nieprawdziwych stwierdzeń   ;) Czy wiesz że hodowcy wymieniają się już 2 cm paletkami bez żadnych problemów te ryby dalej żyją  :P

Hodowcy - moze i tak, ale tutaj była mowa o sprzedaży dla "zwykłego akwarysty", nie hodowcy.
Zapisane

mirek8

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
    • Hodowla Taiwanów Szczecin
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 26, 2011, 14:28:29 14:28 »

Ale co jest problemem podchowania maluchów ze 2-3 tygodnie dłużej ?? Brak gotówki ?? Chęci brak ?? Bo nie rozumiem i z przykrością zgadzam się z przedmówcami że jednak mogą nie dać sobie rady w nowych warunkach gdyż u każdego napewno one będą się różnić jak u ciebie.
Za pare tygodni cenę podciągniesz o 10 zł a rybki będą bezpieczniejsze do wszelakich kombinacji :)
Natomiast co do Pana Bogdana sądze że hodował Dyskowce biorąc pod uwagę wiek pana (bez urazy) to napewno ten wiek wnosi dużo do doświadczenia o ile się nie mylę więc odpowiedź kilkunastoletniego hodowcy jest tu całkowicie na miejscu:)Pozdrawiam
Zapisane
>> zapraszam na Facebooka << https://m.facebook.com/SpokoMalawi/
>> hobbystyczna hodowla <<
>> Taiwan Bee Blue Bolt Panda Crystal Caridina <<

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 26, 2011, 14:28:34 14:28 »

Oczywiście że są wyssane z palca jeśli masz na myśli wasze maluchy które padły to zły przykład sobie obrałaś
Młodym dyskowcom trzeba poświęcić uwagę i opiekę A Wy pozostawiliście je same sobie
Zapisane

Maciek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 260
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 26, 2011, 14:32:05 14:32 »

Ważny jest też dystans do siebie.
Zapisane

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 26, 2011, 14:34:31 14:34 »

Ale co jest problemem podchowania maluchów ze 2-3 tygodnie dłużej ?? Brak gotówki ?? Chęci brak ?? B
Gotówki mi nie brak Chyba się kolego zagalapowałeś   Ja ryby sprzedaję I ja za nie odpowiadam
To jaką cenę ustalę  to też tylko maja sprawa Nie na miejscu to są tutaj te pytania i stwierdzenia
A co do lat doświadczenia, znam takich co są 20 lat akwarystami a pojęcie mają że płakać
Zapisane

mirek8

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 263
    • Hodowla Taiwanów Szczecin
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 26, 2011, 14:49:15 14:49 »

Kolego Przemku, masz racje, to jest twoja sprawa, ale po to jest forum i każdy ma prawo się wypowiedzieć jak i przyjąć wypowiedź innych :)
Po za tym nie denerwuj się tylko na spokojnie pisz co myślisz. Każdy po prostu się lekko dziwi ale skoro wiesz swoje i wiesz lepiej a co za tym idzie masz zapewne nielada doświadczenie w sprzedaży takiej wielkości ryb to proszę bardzo tak właśnie rób i trzymaj się tego, ale z czasem można podejść z dystansem do niektórych spraw :) co nagle to po diable .. aby później ktoś się nie zraził do Ciebie jeżeli coś pójdzie nie tak . Pozdrawiam
Zapisane
>> zapraszam na Facebooka << https://m.facebook.com/SpokoMalawi/
>> hobbystyczna hodowla <<
>> Taiwan Bee Blue Bolt Panda Crystal Caridina <<

mynton

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 26, 2011, 14:59:20 14:59 »

Przemku a nie obawiasz się negatywów na Allegro szkoda konta , tym bardziej , że masz wystawione akwaria i szkoda stracić renome ja zawsze patrze na negatywy . Kupią rybki te zdechną i będzie pretekst że to z twojej winy bo rybki były za małe .
Zapisane

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 26, 2011, 15:04:35 15:04 »

Kolego Przemku, masz racje, to jest twoja sprawa, ale po to jest forum i każdy ma prawo się wypowiedzieć jak i przyjąć wypowiedź innych :)

Przede wszystkim nie przypominam sobie abyśmy  byli kolegami A już na pewno nie mam ochoty integrować się z osobą która że nie dość że nie ma pojęcia o czym pisze To jeszcze używa chamski stwierdzeń typu '' brak gotówki''  To nie ten stan świadomości
Każdy ma prawo do swojej opinii Tyle że nie z takim wydzwiękiem i stylem !!!

Może podyskutować z tym że na argumenty A nie na stwierdzenia bo mi się wydaje lub uważam
Powtórzę się TO JA TE RYBY CHCEM SPRZEDAĆ I JA ZA NIE ODPOWIADAM !!!

A cała ta dyskusja jest dla mnie po prostu smieszna

Przemku a nie obawiasz się negatywów na Allegro szkoda konta , tym bardziej , że masz wystawione akwaria i szkoda stracić renome ja zawsze patrze na negatywy . Kupią rybki te zdechną i będzie pretekst że to z twojej winy bo rybki były za małe .
Tak jak pisałem sprzedaję ryby po udzieleniu instrukcji Daję szanse mniej zamożnym i nie tylko  na posiadanie ryby które do najtanszych nie należą

Tak samo można wykończyć i dorosłą paletkę i każdą inną rybę Niew zapewniając jej warunków bytowych Tym bardziej nie rozumiem  tej dyskusji
Zapisane

Kasia

  • Moderatorzy
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1292
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 26, 2011, 15:12:15 15:12 »

Kolego Przemku, masz racje, to jest twoja sprawa, ale po to jest forum i każdy ma prawo się wypowiedzieć jak i przyjąć wypowiedź innych :)

Przede wszystkim nie przypominam sobie abyśmy  byli kolegami A już na pewno nie mam ochoty integrować się z osobą która że nie dość że nie ma pojęcia o czym pisze To jeszcze używa chamski stwierdzeń typu '' brak gotówki''  To nie ten stan świadomości
Każdy ma prawo do swojej opinii Tyle że nie z takim wydzwiękiem i stylem !!!

Może podyskutować z tym że na argumenty A nie na stwierdzenia bo mi się wydaje lub uważam
Powtórzę się TO JA TE RYBY CHCEM SPRZEDAĆ I JA ZA NIE ODPOWIADAM !!!

A cała ta dyskusja jest dla mnie po prostu smieszna

Przemku, jako  że jesteś tu jeden z moderatorów ( w dodatku w dziale, który masz pod opieką) , prosze Cię o stonowane i przemyślane wypowiedzi! Przede wszystkim nie krytykuj od razu, przemyśl to co chcesz napisać.
Dyskusja nie jest śmieszna tak jak napisałes, wręcz przeciwnie - kazdy stara się wyrazić swoją opinię i nie widzę aby robiono to w sposób obraźliwy dla Ciebie.. Powinineś być swiadomy, że wystawiając ryby tej wielkości wywiąże się z tego dyskusja. Ty za to powinieneś poprzeć to konkretnymi argumentami.Na pytanie dlaczego sprzedajesz ryby takiej wielkości użyj logicznej odpowiedzi, a nie stopujesz wszystkich i piszesz z wykrzyknikami.
To tyle ode mnie. Mam nadzieję, że jak ochłoniesz inaczej podejdziesz do tego tematu.
Zapisane

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 26, 2011, 15:15:44 15:15 »

Dyskusja jest śmieszna ewidentnie Czemu to uzasadniłem
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2011, 16:40:01 16:40 »

Prześledziłem całą tą rozmowę od samego początku, bo de facto ja to rozpocząłem ale miałem zupełnie inne intencje niż inni użytkownicy.
Po pierwsze, jeżeli Przemek sprzedaje takie małe ryby to znaczy że jako hodowca i znawca tych ryb wie, że może sobie na to pozwolić bez uszczerbku na swoim imieniu.
Po drugie, po części rozumiem podejście Przemka aby rozmawiać na argumenty a nie jedynie niczym nie potwierdzone stwierdzenia pt "ja wiem lepiej".
Po trzecie, Przemku wszyscy na forum jesteśmy kolegami dlatego Twoje stwierdzenie było nie na miejscu.
Po czwarte, Uprasza się wszystkie osoby zabierające głos w tej (i nie tylko w tej) dyskusji  o zachowanie zasad dobrego wychowania i dobrego smaku. Zamiast kogoś krytykować (atakować personalnie) lepiej pokazać stosując rzeczowe i logiczne argumenty czyjąś (możliwie, że zupełnie nieświadomą) pomyłkę lub rozminięcię się z prawdą.
Dyskusja na poziomie nigdy nie jest śmieszna, dlatego też starajmy się utrzymywać odpowiedni poziom.


Pozdrawiam
Paweł
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2011, 17:30:24 17:30 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2011, 18:44:17 18:44 »

Nie chciałbym sie wypowiadac na temat sprzedazy ryb tej wielkosci lecz chciałbym wyjasnic pewne szczegoły na temat narybku dyskowcow.

Wystarczy wspomniec to ze rodzicow odstawia sie od narybku po około czterech tygodniach wiec ryby 3cm na pewno maja juz ponad miesiac zycia.

Druga sprawa jest to ze po nastepnym miesiacu ryby podwoja swoj rozmiar oraz cene a jeszcze w nastepnym ceny potrafia podchodzic pod 100zł za sztuke wiec osobiscie wolałbym kupic 10 ryb 3cm i je podkarmic oraz przeprowadzic selekcje samemu zamiast kupowac rybe 10cm po 100-150 za sztuke i nie miec gwarancji co z niej tak na prawde warosnie.
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

dzidek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 102
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 27, 2011, 08:02:22 08:02 »

Witam.Z racji,że żaden ze mnie hodowca a na pewno nie od dyskowców,pozwolę tylko sobie na ogólne stwierdzenia.Możliwe,że tylko ja tak uważam,iż młode ryby,krewetki i inne zwierzaki lepiej aklimatyzują się w nowym środowisku(nie biorę pod uwagę jakiś ekstremalnych zmian)ktoś kto nabywa rybę przeważnie zna jej wymagania.Mit rozmiaru najprawdopodobniej wypłynął z materialnych pobudek i jest logicznym,że lepiej zaczekać na te parę centymetrów i skasować więcej...przemyślcie to.
Nie mogę się też oprzeć skomentowaniu przebiegu całego wątku i to nie jako jakiś tam specjalista z gilem w nosie a jako człowiek,amator i miłośnik akwarystyki.Sam wyznaje zasadę,że ma to mi sprawiać frajdę,jeśli tego nie ma po co się męczyć? zbierajmy znaczki.Nerwowe i złośliwe komentarze,jak i odpowiedzi,świadczą o niezbyt poważnym podejściu do tematu jak i jego uczestników.
Proponuję nabrać trochę dystansu,nerwosolu i uśmiechu a cała sprawa nabierze fajnego wymiaru i dzięki wymianie poglądów każdy znajdzie jakąś korzyść dla siebie bo o to tu chodzi?????
Nie ma śmiesznych dyskusji tylko argumenty i jej uczestnicy.
Pozdrawiam,wasz skromny i oddany kolega :D
Zapisane

Użytkownik_usunięty

  • Gość
Odp: Dyskowce 3 cm - czy już dobre na sprzedaż?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 27, 2011, 10:30:50 10:30 »

młode ryby,krewetki i inne zwierzaki lepiej aklimatyzują się w nowym środowisku(nie biorę pod uwagę jakiś ekstremalnych zmian)ktoś kto nabywa rybę przeważnie zna jej wymagania.Mit rozmiaru najprawdopodobniej wypłynął z materialnych pobudek i jest logicznym,że lepiej zaczekać na te parę centymetrów i skasować więcej...przemyślcie to.


Brawo  kolego !!!

Seba ,Paweł,Rafał Dziękuje Wam za merytoryczne wypowiedzi w tym wątku 
Zapisane
Strony: « 1 2 3 »   Do góry