Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3   Do dołu

Autor Wątek: padają neony!!! pomocy  (Przeczytany 11907 razy)

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2013, 13:28:31 13:28 »

Krzysztofie, jeśli Cię uraziłem to przepraszam. Zażartowałem sobie, jakbyś łaskawie raczył zauważyć. Ale tak na przyszłość proszę, jeśli ktokolwiek podaje jakiś sposób niech to robi do końca :-D . Jeśli chodzi o szacunek to jestem pierwszy, który tego wymaga od siebie wobec innych... Trzeba też znać się na żartach ;)
Zapisane

allegrosek1

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 411
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 18, 2013, 06:29:34 06:29 »

hej, co do likwidacji stada neonow... hmmm... czy zrobilem dobrze... nie wiem i juz nigdy sie nie dowiem...
 
okazalo się ze jakims cudem w akwa pozostał jeden neon inessa i jeden czerwonobrzuchy... wygladają na zdrowe, woda w dalszym ciagu zielonkawa od podanego srodka... reszta ryb w dalszym ciagu wyglada na zdrowe i w dalszym ciagu zachowuja sie normalnie.

zaprzestalem karmic ochotka mrozona (choc zaluje bo widok wszystkich ryb rzucajacych sie na ochotke jak piranie byl fascynujacy ;) ). No ale ochotka to nie jedyny miesny pokarm na tym swiecie... wiec z czasem napewno dojdzie do diety moich malych podopiecznych cos miesnego.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 18, 2013, 07:41:48 07:41 »

No dobra, dawno tego nie robiłem ale:




Proszę o zachowanie kultury, akwarystyka to piękne hobby więc nie psujmy tego niepotrzebnymi pyskówkami.


Jak widzicie Grupa-Trzymająca-Władze zwana powszechnie Moderatorami daje dość dużo swobody ale proszę nie przeginać.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

walteri

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 704
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 18, 2013, 13:34:44 13:34 »

Spróbuj chrzan na pewno nie zaszkodzi

Krzysiu możesz to rozwinąć, pierwszy raz słyszę o zastosowaniu chrzanu i chętnie się coś o tym dowiem, człowiek uczy się całe życie:)

PS. ten kolor ach, jak ja się za nim stęskniłem
Zapisane
Pokaz mi swoje akwarium a powiem Ci co myślę o Twoich radach

wole być nielubianym za to kim jestem niż kochanym za to kim nie jestem

krzysiutoja

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 18, 2013, 14:19:32 14:19 »

Witaj Pawle wrzucasz chrzan i gitara bez buraka  ;D a na poważnie wbij w wyszukiwarkę leczenie ryb chrzanem  Będziesz miał opis pozdrawiam
Zapisane

jurekmol

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 43
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 18, 2013, 16:47:55 16:47 »

Czyżby powrót do dawnych form leczenia ???  :)
Zapisane

krzysiutoja

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 422
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 18, 2013, 17:02:40 17:02 »

Jurku jakoś do chemii nie mam zaufania może się nie znam , stare sposoby są skuteczne puki co ja przy nich zostaje z drugiej strony dobrze ze akwarystyka się tak rozwinęła teraz jest łatwiej pozdrawiam
Zapisane

Hadrian

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 17
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 18, 2013, 19:07:31 19:07 »

tak trochę nie w temacie ale
allegrosek1 nie rozumiem twoich obaw co do ochotki ale ok każdy ma do tego prawo
jeśli chodzi o pokarmy mięsne dla ryb nie tylko neonów jest kilka
proponował bym (patrząc na swoje  stadko 100 szt) podobne zachowanie i rzucanie się jak "piranie" jest
serce wołowe ze szpinakiem mniejsze nie wiele mniejsze zainteresowanie ma solowiec i szklarka
ale wracając  do ocalałych ryb. W zasadzie powinno się usunąć wszystkie rośliny ze zbiornika, piasek wygotować a akwarium zdezynfekować.
Przenieś wszystkie rybki ze zbiornika ogólnego tak jest najbezpieczniej jeśli planujesz znów wpuścić neony do zbiornika bo nikt nie da ci gwarancji że choroba nie powróci
Ps.  jaką masz temperaturę w zbiorniku ??
Zapisane
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

allegrosek1

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 411
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 19, 2013, 06:00:38 06:00 »

25 +/- 0,5
Zapisane

allegrosek1

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 411
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 05, 2013, 11:51:26 11:51 »

minęło trochę czasu... i sprawa wygląda tak... wszystko jest OK, jakimś cudem pozostały dwa neony i mają się dobrze. W między czasie udane tarło glonojada, tym razem pozostawiłem mu małe do odchowu... kilkukrotnie byłem światkiem jak skalary połykały 2cm maluchy... kakadu też ich nie oszczędzaja... czy są jeszcze... hmmmm zielonego pojęcia nie mam. Ale pan glonek za wszelką cenę próbuje zagonić pania glonek do kokosa... wiec przypuszczam ze zaraz po co sobotniej podmianie wody znów będzie tarło. Tym razem Pan glonek wraz z maluchami i kokosem pójdzie do innego akwa.

a co do leczenia.... wszystko OK, tylko trochę rośliny ucierpiały (zbrązowiały), ale chyba powoli wracają do normy.

wiem wiem, neony to stadne rybki, na dniach zakupie około 30 szt i będzie im raźniej.

Zapisane

Robin Hood

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 436
Odp: padają neony!!! pomocy
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:24:49 09:24 »

Nie zapomnij o kwarantannie. Przygotuj najpierw sobie zbiornik, a po kilku dniach dopiero wprowadź neony
Zapisane
Strony: « 1 2 3   Do góry