Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 »   Do dołu

Autor Wątek: danio różowe  (Przeczytany 11709 razy)

ZlotaKasienka

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
danio różowe
« dnia: Kwiecień 02, 2013, 14:02:36 14:02 »

Witam,
Chciałabym się  dowiedzieć czy moje danio jest ciężarne, wygląda  dość grubo. Akwarium mam od grudnia więc nie znam się na tych wszystkich sprawach z związanych z hodowla ryb więc, byłabym wdzięczna za wszelką pomoc oraz za każdą informację.

Przepraszam za jakoś zdjęć, ale sami wiecie,że one nie chcą się fotografować  ;D

Chciałabym się jeszcze spytać jakie ryby mogę jeszcze hodować razem z danio? Obecnie mam 2 dania różowe i jedno pręgowate oraz glonojada.






Dziękuję i pozdrawiam
ZłotaKasieńka
Zapisane
Pozdrawiam Kasia

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2013, 17:28:15 17:28 »

Mi wygląda bardziej na przekarmioną. Danio to ryba stadna minimum 8 sztuk, zbiornik 30l to zdecydowanie za mało dla danio. Oddaj/sprzedaj to danio żeby się nie męczyło i pomyśl o czymś co pasuje do Twojego zbiornika. Co do glonojada to już totalny sadyzm minimum jakie osiągają to 15 cm ( a bywają znacznie większe )!!! Również oddaj/sprzedaj.
Zapisane

ZlotaKasienka

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2013, 17:57:11 17:57 »

Miałam 10 szt, 5 szt dania różowego i 5 szt dania pręgowatego. 3 mi się zakleszczyły w filtrze a 4 padły.
Nie mam w w ogóle pojęcia jak się tym wszystkim zajmować, akwarium dostałam od chłopaka pod choinkę.
Proszę o jakiekolwiek porady! Jakie mam hodować rybki, aby moje akwarium istniało, bo nie chce aby wylądowało puste w piwnicy. :-[
Zapisane
Pozdrawiam Kasia

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2013, 18:05:56 18:05 »

Zaczynam myśleć, że to prowokacja, ale ok. Na początek oddaj danio i glonka. Z rybek możesz trzymać np bojownika syjamskiego ta rybka lubi ciepło więc pamiętaj, żeby woda miała 27 stopni i żeby zbiornik był nakryty, ale zostaw miedzy taflą wody na szybka nakrywkową najmniej 1 cm pusty, bo rybka pobiera tlen z tafli. Filtr w akwarium musi być włączmy całą dobę bez względu na to jakie rybki trzymasz. Napisz jakie masz roślinki lub wrzuć ich zdjęcia, jakie masz podłoże, to tak na dobry początek.
Zapisane

ZlotaKasienka

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2013, 18:24:24 18:24 »

Jeśli chodzi o roślinki to mam :   
Alternanthera lilacina ,Acorus decor , Kryptokoryna Wendta i jeszcze 2 inne których nazw nie znalazłam.
Podłoże to piasek kwarcowy.

Zapisane
Pozdrawiam Kasia

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2013, 18:37:36 18:37 »

No i wielki kamień który możne zwiększać twardość wody ( pewna nie jestem, bo na kamieniach nie znam się za dobrze ). Moje propozycje na początek oddaj to co masz z rybek. Kup testy i zbadaj twardość wody lub wywal kamień jeśli nie jesteś go pewna. Wejdź w dział akwaria typu kostka http://www.akwa.szczecin.pl/akwaria-typu-%27kostka%27-%28cube%29/  i poszukaj inspiracji czy wolisz mieć bojownika czy krewetkarium, a może klika małych kolorowych rybek takich jak np microrasbora galaxy.
Zapisane

karas745

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 305
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2013, 18:42:15 18:42 »

No i ważne byś wywaliła tego okrągłego ślimaka ( nie świderki) bo to samoczynnie się rozmnaża i zjada roślinki. Kamień wygląda na piaskowiec więc na pewno podnosi twardość. Tak jak wyżej poszukaj inspiracji w tamtym wątku 
Zapisane

ZlotaKasienka

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2013, 18:56:04 18:56 »

Ze mną to tak jest,że podoba mi się wiele akwarium! Nie jestem zdecydowana jakie wybrać. Jak mi się spodoba  jedno , to zanim uzbieram te wszystkie dekoracje i rośliny, to już znajduje inne inspiracje. ;)
Więc jakie kamienie czy ozdoby nie będą szkodzić mojemu akwarium ?
Muszę jeszcze dodać, że akwarium mi zakwitło tuż z nadejściem "wiosny". Okno mam zachodnie, strasznie świeci słonce, przesunęłam akwarium bardziej w cień, ale pokój mam mały, więc za bardzo nie da się je uchronić przed słońcem, rolety staram się mieć zasłonięte podczas zachodu słońca. Jakieś rady ?
Zapisane
Pozdrawiam Kasia

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2013, 19:16:31 19:16 »

Na kamieniu przeprowadź próbę octową,parę kropli octu na kamień i jeśli zacznie się pienić to na bok z nim .

Co do inspiracji
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2010/index0a.html

co prawda są to zbiorniki z 2010 r i do 70l ale zawsze można coś zobaczyć co się może spodobać.
Na początek proponuję wiele więcej roślin,niech kipi ze zbiornika od nich a problemu z zakwitem nie powinno być.
Najlepiej jak zbiornik nie będzie miał kontaktu ze światłem słonecznym.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2013, 19:17:55 19:17 »

Klikając na wybrane zdjęcie masz opis wielkości zbiornika .roślin jakie w nim zostały posadzone ,praktycznie wszystko o zbiorniku.
Przepraszam za post pod postem ale chciałem modyfikować a skopiowałem.
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2013, 19:24:07 19:24 »

Na czas kiedy Twój pokój jest mocno "atakowany" przez słońce możesz zasłonić akwarium. Możesz też zakleić tył ( to norma ) oraz 2 boczne ścianki np czarnym brystolem od strony zewnętrznej pokrytym białym, bo jak będzie sam czarny to zbiornik będzie się bardziej nagrzewał. Jak trudno Ci coś wybrać to polecam kupić jednego bojownika w którym się zakochasz ( tak to z nimi jest ) koniecznie pamiętaj żeby dać mu imię :) . Zamiast kamienia jakiś korzonek, zawsze możesz coś na nim zaszczepić np mech lub anubiasy, tło z czarnego np brystolu, swoje roślinki zostaw. Wtedy będziesz miała jeszcze pole do modyfikacji. Jeszcze jedna rada większość rybek/żyjątek nie lubi mocnego ruchu wody, więc przykręć troszkę filterek, bo na zdjęciu widać, że mocno kręci.
Zapisane

ZlotaKasienka

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2013, 19:38:07 19:38 »

Dziękuję wszystkim za rady, na pewno je wykorzystam
A tak wygląda moje mój pokój i akwarium po przesłonięciu z drugie końca komody.


Przydało mi się jeszcze parę propozycji obsady akwarium
Zapisane
Pozdrawiam Kasia

Sylphie

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 414
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2013, 19:49:15 19:49 »

Nie będę się już powtarzać, że ryby powinny zostać oddane, ale...

Ze mną to tak jest,że podoba mi się wiele akwarium! Nie jestem zdecydowana jakie wybrać. Jak mi się spodoba  jedno , to zanim uzbieram te wszystkie dekoracje i rośliny, to już znajduje inne inspiracje. ;)
Więc jakie kamienie czy ozdoby nie będą szkodzić mojemu akwarium ?

Też tak miałam na początku, że co baniak to bardziej mi się podobał i co i rusz przeprowadzałam re-aranżacje zbiornika. Próbuj po kolei, w końcu uda Ci się osiągnąć coś co nie znudzi Cię po tygodniu. Na początek polecam standard, czyli korzonki, rośliny łatwe w hodowli (anubiasy, mchy, microsoria, rotale, coś na taflę pływającego, wgłębki, pelie i inne tego typu), ewentualnie jakieś kamyczki które przejdą próbę octową. Popatrz jakie rośliny z tych prostych najbardziej Ci się podobają, później pomyśl jak je ładnie ułożyć, dołóż do tego jakiś korzeń i pierwszy aranż gotowy :D
A później możesz sobie kombinować do woli, co wyrzucić, co dołożyć.

A co do obsady to ja osobiście jestem albo za bojkiem z małą ekipą krewetek, albo mikro rybkami typu wspomniane rasborki lub inne gupiki, albo za całkowitym krewetkarium jeśli zależy Ci na dobrej "widoczności" krewet (bo przy rybach będą się chować pewnie).

Aha, co do ślimaków -  ten duży różowy zatoczek faktycznie sam się rozmnoży jako obojnak, jednak nie zgadzam się z wypowiedzią kolegi jakoby pożarł wszystkie rośliny - mam u siebie istną plagę hodowaną z premedytacją i żadne rośliny nie zostały uszkodzone, wystarczy raz w tygodniu wrzucić kawałek jedzenia dla krewet, czy malusią marchewkę i po sprawie. A różowe ślimaki są naprawdę urocze!

Ps. Melkora mnie wyprzedziła, jeśli coś się powtarza to przepraszam ;)
Zapisane
Dupoko w głębie.

melkora

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 680
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2013, 19:58:29 19:58 »

Ładna firanka :). Co do obsady to tu masz rybki małe http://fishaliciousfish.blogspot.com/2007/08/perfect-fish-for-nano.html pooglądaj i wybierz .
Zapisane

ZlotaKasienka

  • Narybek
  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
Odp: danio różowe
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2013, 20:05:35 20:05 »

Rozumiem że glonojada też mam oddać ?
Zapisane
Pozdrawiam Kasia
Strony: 1 2 »   Do góry