Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: Małe rybki tylko nie wiem czyje... ;)  (Przeczytany 3280 razy)

Seledynka

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 91
Małe rybki tylko nie wiem czyje... ;)
« dnia: Czerwiec 28, 2013, 16:26:07 16:26 »

Witam,posiadam akwarium 112l i około 2 tygodni temu wpuściłam parkę mieczyków,parke molinezji ,4 gupiki( samce),4 otocje,3 bocje.Wczoraj delikatnie ogarniałam roztrzepane roślinki w akwa więc było lekkie poruszenie w wodzie po chwili zauważyłam tyci rybki ,maleńkie naliczyłam ich 8 szt,przyznam troszke z zaskoczenia działałam po swojemu i 6 odłowiłam do kotnika z siatki a 2 małe zostały z dużymi rybami a teraz pytanie czy postępuje dobrze? Mam na myśli odizolowanie tych małych nawet nie wiem czyje one są i co z nich wyrośnie chyba za wcześnie na przekonanie się o tym;) a może skoro do tej pory dawały sobie rade bez kotnika to tak powinnam zostawić? Tak na oko to mają chyba z pół centymetra ...takie tyci,tyci :)
Zapisane

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: Małe rybki tylko nie wiem czyje... ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2013, 16:35:56 16:35 »

W gre wchodzą gupiki molki i mieczyki. Wszystkie trzy mnożą się dość łatwo i często. Daj sobie spokój z odławianiem- zawsze coś przeżyje, a z czasem będziesz miała ich aż za dużo. Co ci się urodziło przekonasz się z czasem jak podrosną- wtedy je spokojnie zidentyfikujesz. pzdr
eee doczytałem, że gupiki same samce- śmiało je skreśl z listy (choć po tym co się ostatnio na świecie dzieje widzimy, że i pedzie mogą mieć dzieci.... >:( )
Zapisane

Seledynka

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 91
Odp: Małe rybki tylko nie wiem czyje... ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2013, 17:02:11 17:02 »

A jest opcja że przeżyją? Jest zagrożenie przy moich pozostałych rybkach? Chciałabym coś ocalić i pewnie lepiej by było bez kotnika bo zaraz wyjeżdżam do poniedziałku ,rybkom rzucam pokarm w tabletkach a czy te z kotnika coś dostaną do żarełka to nie wiem :-\ taka radocha początkującej  ;)

( moje gupiki raczej do tej grupy pedziowej  :P nie należą,skutecznie zagnębiły coprawda mieczyka ale teraz w ich centrum zainteresowania jest mieczykowa przez co popadła w depreche i w kącie siedzi cały czas  :o) nie fajne te gupiki bo po mieczykach jeżdżą jak po kobyle
Zapisane

sawu

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 486
Odp: Małe rybki tylko nie wiem czyje... ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2013, 21:21:15 21:21 »

odizoluj maluchy inaczej reszta może polować na młode mięsko :)
Zapisane

Seledynka

  • Gaduła
  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 91
Odp: Małe rybki tylko nie wiem czyje... ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2013, 21:56:59 21:56 »

Dzięki  ;)jednak odizolowałam bo obawa jest ale ciągne nowy wątek ospy :( to i młode trafi a tak się cieszyłam  :'(
Zapisane
Strony: 1   Do góry