Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu

Autor Wątek: Obsada 200l  (Przeczytany 20827 razy)

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:37:42 09:37 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

diabeelek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:12:06 10:12 »

A zbrojniki niebieskie też czyszczą szyby? O tym glonojadzie poczytałem trochę i widzę, że jak urośnie to może być konfliktowy.
Chodzi mi o to, że taki glonojad to konieczność ze względu na moją drugą połowę :) Kazała mieć takiego typowego glonojada przyssanego do szyby a reszta rybek to już mój wymysł ale rasowy glonojad musi być tylko nie taki co zje mi połowe rybek a czytałem, że te syjamskie potrafią wyssać oczy rybą...
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:20:10 10:20 »

Młode zbrojniki niebieskie faktycznie jedzą glony ale im starsze tym mniej ich pochłaniaja. 
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

diabeelek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:24:52 10:24 »

Czyli tak z 2 zbrojniki i 5 otosków do tego będzie dobrze?
Zapisane

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 01, 2010, 12:38:04 12:38 »

A co do skalarów, nie lepiej wziąć np. 6-8 młodych i potem wybrać 2 pary? :) (o ile sprzedawca się zgodzi..) :D
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

diabeelek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2010, 15:03:38 15:03 »

No najlepiej by było ale sprzedawca pewnie się nie zgodzi :/ A 8 skalarów to chyba trochę za dużo na takie małe akwa nie?
Zapisane

lukaso2504

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 278
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 01, 2010, 15:05:57 15:05 »

Ja nad 8 skalarami zastanawiam się do akwarium 375litrów. Do 200litrów to zdecydowanie za dużo. Aczkolwiek, jak małe to jeszcze jeszcze, ale w miarę rozrostu można je oddać ;)
Zapisane

Adek

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
    • http://www.akwa.szczecin.pl/
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 01, 2010, 15:32:05 15:32 »

Ja nad 8 skalarami zastanawiam się do akwarium 375litrów. Do 200litrów to zdecydowanie za dużo. Aczkolwiek, jak małe to jeszcze jeszcze, ale w miarę rozrostu można je oddać ;)

właśnie o to chodzi, bo jak małe to nie wiesz ile samców, samic Ci się trafi itp.. a tak to z tych 8 wybierzesz 2 dobrane pary albo 1 i resztę oddajesz ;D
Zapisane
!!! DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

waskier

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 487
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 01, 2010, 20:45:14 20:45 »

Moi drodzy, dyskutujecie o ilości skalarów, parach.... a ktoś zapytał kolegę czy chce mieć hodowlę ?!
Jak się zaczną dobierać w pary to wtedy zacznie się młyn w akwa. Miałem 6 sztuk w 300 L, i pech chciał, że dobrały się 3 pary. Tarły się na zmianę, wiecznie młócka w baniaku, ryby sterroryzowane zagonione do jednego kąta. A kiedy tarła nie było to każda para warowała przy swoim terytorium, jak intruz podpłynął za blisko to obrywał w łuskę. Podbijanie i podmianki terytorium ..... łot, tak u mnie było :/. W końcu powiedziałem "dość" i została tylko jedna para. Co ciekawe, kiedy skalary były niepodobierane to pięknie pływały sobie w stadku, wspólnie żerowały... a potem, tylko WAR.
No a jeśli faktycznie chcesz rozmnażać, to rady kolegów są trafne. Kupuje się większą ilość młodych ryb, które z wiekiem dobierają się w pary. Nadmiar i niechcianych ryb trzeba się później pozbyć. Niestety, tak już jest z pielęgnicami.

Zbrojniki (czyli potocznie zwane glonojady) to bardzo duża rodzina ryb, można w czym wybierać ;). Najpopularniejszy to zbrojnik niebieski, też fajna rybcia - mam do nich straszny sentyment, miałem je praktycznie zawsze :). Jedzą glony tylko w młodym wieku, potem wolą wypasać się na marchewce, pomidorze czy innych badylach ;).
Zresztą, przyjmij jedną rzecz do wiadomości: nie ma tak, że kupisz sobie np. otoski i zapomnisz o czynności zwanej czyszczeniem szyb. Nie dopusć do rozrostu glonów, a szybę od czasu do czasu potraktuj gąbką do zmywania garów, taką podklejoną twardszym materiałem - sprzedają chyba w 10-cio pakach. Podczas podmiany polatasz z nią po szybach i po sprawie ;).
Zapisane

diabeelek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 02, 2010, 09:00:55 09:00 »

Fajnie opisałeś to z tymi skalarami :)
W sumie chciałbym aby była tylko jedna para tych skalarów ale kupując młode ciężko będzie im to narzucić.
Co do glonojadów to te zbrojniki niebieskie zasysają się na szybach tak? :)
aha i co do czyszczenia szyb to wiem, że o tym nie można zapominać...
Chciałbym mieć taką dość ciekawą obsadę tzn. ruchliwą i powiem szczerze że zależy mi na tych neonkach bardziej i na skalarach a z większych rybek podobają mi się:
Pielęgnica pawiooka - Astronotus ocellatus
Akara Błękitna - Andinoacara pulcher
Pseudotropheus saulosi ten bardzo mi się podoba
Iodotropheus sprengerae  ten też

Miałem taką wizję, że w tym akwa będzie właśnie ławica neonów i do tego jakieś większe ryby w mniejszych ilościach dlatego tutaj myślałem o skalarach, gurami.
Zapisane

berbam

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 116
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 02, 2010, 09:59:00 09:59 »

a może stado razbor klinowych i kilka gurami czekoladowych ;> pewnie wyglądałoby to fajnie.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:03:34 10:03 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

berbam

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 116
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 02, 2010, 15:42:02 15:42 »

masz rację, więc może inne gurami. zresztą kolega się i tak już chyba zdecydował na neony i skalary. ja jakoś nie jestem przekonany do tych ryb.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 02, 2010, 15:47:08 15:47 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

diabeelek

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 126
Odp: Obsada 200l
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 02, 2010, 18:48:04 18:48 »

masz rację, więc może inne gurami. zresztą kolega się i tak już chyba zdecydował na neony i skalary. ja jakoś nie jestem przekonany do tych ryb.
JA jakoś do skalarów się przekonać nie mogę. Niby ładne (niektóre) ale nie chciałbym mieć ich w akwarium.

Nie jestem zdecydowany na te skalary :) chce na pewno neony i do nich dobrać jakieś większe ale nikt z Was większych nie proponuje >:(
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do góry