Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1   Do dołu

Autor Wątek: mułojad wyłowienie  (Przeczytany 5373 razy)

fesiopawel

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
mułojad wyłowienie
« dnia: Lipiec 31, 2011, 14:12:18 14:12 »

Witam serdecznie,
Mam spory problem i chciał bym się poradzić  doświadczonych akwarystów. Jakiś czasz temu wpuściłem do gęsto obsadzonego 200 litrowego akwarium mułojada. Problem polega na tym, że strasznie rozrabia i wywala mi male roślinki, przy próbie odłowienia go od razu się zakopuje w podłożu lawowym i przemieszcza się w nim, czy ktoś zna jakiś sposób na wyjęcie go z akwarium???
 Wpadł mi do głowy pomysł z odłączeniem tlenu czy wtedy wypłynie bliżej powierzchni ????? Proszę o pomoc gdyż już próbowałem wszystkiego a akwarium w którym roślinki pływają na  tafli wody mija się z celem
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: mułojad wyłowienie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2011, 14:30:38 14:30 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

fesiopawel

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
Odp: mułojad wyłowienie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2011, 14:48:23 14:48 »

dla mnie to nie ma znaczenia czy ja ją wyciągnę żywą czy martwą, wiem że jest to nie humanitarne ale nie mam wyjścia jeśli będzie to konieczne.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: mułojad wyłowienie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2011, 14:54:11 14:54 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

fesiopawel

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
Odp: mułojad wyłowienie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2011, 21:18:29 21:18 »

kolego ja cie nie prosiłem o takie odzywki jeśli nie umiesz pomóc albo nie chcesz to nie zabieraj głosu w tak głupi sposób, przez takich jak ty te fora potem wyglądają jak wyglądają, każdy jest mądry  każdy wszystko wie ale jedyne odpowiedzi  to takie jak twoje.
Zapisane

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Odp: mułojad wyłowienie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2011, 21:19:51 21:19 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
Zapisane
-ocenzurowano-

Pavulon

  • Przyjaciele Forum
  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1763
Odp: mułojad wyłowienie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2011, 21:31:44 21:31 »

połóż kawałek rury np 15-20 cm takiej średnicy aby w nią wlazł, w środek jego przysmak i może tak się uda- mi sie udało ale nie z mułojadem.
A po za tym Rafał ma rację - Ty pisząc, że Ci nie zależy czy żywa czy martwa po prostu pokazałeś w jaki sposób do tego podchodzisz... :o  ja też męczyłem się z gibbicepsem który non stop demolował mi akwa, ale nawet przez chwilę nie pomyslałem aby go zgrillować( a byłoby co jeść)- także więcej pokory Ci życzę i powodzenia w HUMANITARNYM połowie. pzdr
Zapisane

mynton

  • Ogromna gaduła
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
Odp: mułojad wyłowienie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2011, 15:36:48 15:36 »

Mułojad  raczej nie ma kolców więc najłatwiej było by go złapać w ręke , dokładnie tak samo łapałem gibbicepsa
lekko docisnąć do szyby i już .
Łapanie śiatką mija się z celem.
Zapisane

fesiopawel

  • Nowy
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
Odp: mułojad wyłowienie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2011, 19:20:08 19:20 »

ryba złapana!  temat zamykam i dziękować  niektórym za POMOC
Zapisane
Strony: 1   Do góry