Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu

Autor Wątek: [500] Neony - Alai @ domek  (Przeczytany 14482 razy)

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 11, 2009, 23:47:29 23:47 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 14:18:41 14:18 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 12, 2009, 08:42:41 08:42 »

Co byście polecali jako drugi plan? Ja póki co staram się wyhodować na nim lotosy czerwone i zielone, trochę średnich żabienic i brak mi pomysłu na więcej.
Lotosy trochę już widać, ale wciąż są za niskie by przebić się przez ponikło i tą niską boczną żabienicę (ta trawa po bokach to jakaś żabienica której nie pamiętam).
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 12, 2009, 09:17:51 09:17 »

Hmm dobra myśl :) teraz tylko muszę to jakoś wprowadzić w życię:)
Marthinez: a nie chciałbyś mi kiedyś na żywo z tym pomóc?:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

rafał.gorzów

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2238
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 12, 2009, 14:11:19 14:11 »

Post zostal usuniety na prosbe jego autora. Wiecej informacji znajduje sie watku na forum pod adresem http://www.akwa.szczecin.pl/index.php?topic=49907
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 14:18:53 14:18 wysłana przez rafał.gorzów »
Zapisane
-ocenzurowano-

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 21, 2009, 17:35:55 17:35 »

Tak wygląda akwarium po praktycznie "bezdotykowym" okresie od ostatnich fotek. Jedyne co było robione, to wycinanie roślin płożących się na tafli wody bo było już za ciemno. Specjalnie zrobiłem kilka fotek z lampą i bez. Zdjęć nie obrabiałem w żaden sposób graficzny - pomijając pomniejszenie i dodanie ramki.






W lepszej rozdzielczości:
http://akwarium.zsh.pl/07.21.2009/HD_Neony00001.jpg
http://akwarium.zsh.pl/07.21.2009/HD_Neony00002.jpg
http://akwarium.zsh.pl/07.21.2009/HD_Neony00003.jpg
http://akwarium.zsh.pl/07.21.2009/HD_Neony00004.jpg


Proszę o opinię i komentarze o buszu:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 14, 2009, 14:30:02 14:30 »

Nowy korzonek


Nowy korzonek z dekoracją:



Nowy korzonek z dekoracją zatopiony w akwarium z częściowym oświetleniem (1x150W HQI)



Jak się podoba taki korzonek? Czy rogatek będzie się sprawdzał jako oplot korzonka?
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 14, 2009, 16:58:15 16:58 »

Raczej sie nie sprawdzi bo dolna czesc łodygi zacznie gnic poszukaj jakies rozne gatunki mchow i poobsadzaj ten korzonek wpusc tam stado krewetek i bedzie pieknie
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 14, 2009, 18:32:24 18:32 »

Niestety, w tym akwarium mchy oraz krewetki nie żyją :( próbowałem już wielokrotnie i mchy po prostu znikają / obumierają a krewetki... potrzebuje ich tysiące:)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 29, 2009, 20:04:00 20:04 »

Drobna aktualizacja fotek na dzień dzisiejszy:)







i całość:

Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 11, 2009, 21:46:34 21:46 »

No i fotka zrobiona Grzesiowi jak podglądał akwaria :)

"Marzenia dorosłych oczyma dziecka" :)

Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Planowany restart
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 14, 2009, 10:03:15 10:03 »

Witajcie!
Jako że mój roślinny baniaczek żyje już rok na ziemi kwiatowej, która najwyraźniej straciła już swoje właściwości odżywcze to planuję kompletny restart baniaka.
Co za tym idzie chciałbym zastosować już jakieś porządne podłoże i tu pytanie do Was drodzy forumowicze co wybrać. Akwarium ma wymiary 200x50x50, a więc podłoża powinno być min 5cm - czyli 50 litrów. Niestety przy takich cenach produktów ADA'y to koszt takiego podłoża jest dla mnie niebotyczny (lekko licząc 750zł).
Myślałem aby rozwiązać to tak : na samo dno wrzucić "Rataj Stare Dno" w ilości ok 30 litrów (3cm podłoża) a na to położyć 18 litrów ADA Aqua Soli Amazonia II. Koszt całego podłoża to ok 150+260 zł + koszta transportu. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy warto oba podłoża razem wymieszać czy lepiej pozostawić je same sobie niech się mieszają? A może rozdzielić je drobną siatką?
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 14, 2009, 22:50:13 22:50 »

Paweł jedyny problem własnie w tym ze bedziesz miał za mało substratu na wierzchu i  po pierwsze bedzie ci wypłukiwac podłoze ktore powinno byc porzadnie przykryte , po drugie jezeli przedzielisz to siatka to jak posadzisz rosliny skoro bedziesz miał tylko ok 2cm substratu , po trzecie bez siatki zrobi ci sie meksyk wszystko sie wymiesza

Moim skromnym zdaniem nie ma sesu ładowac szmalu na podłoze ADA lepiej kupic AS II
za 18 l ADA bedziesz miał 50l AS II
Wybor nalezy od ciebie w sumie nie jestem renomowanym Rosliniarzem ale twoj pomysł wydaje sie bezsesowny ze wzgledow praktychnych
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

prominent

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 37
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 15, 2009, 10:16:20 10:16 »

Cytat: "adriaco"
za 18 l ADA bedziesz miał 50l AS II
A gdzie można kupić tak tanio as II? :)
imho dałbym pod spód podłoże tropica plant substrate około 13 l, koszt 120 zł i na to zwykły drobny żwirek.
Zapisane

marti

  • Gość
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 15, 2009, 10:54:02 10:54 »

Cytat: "adriaco"
Moim skromnym zdaniem nie ma sesu ładowac szmalu na podłoze ADA lepiej kupic AS II
za 18 l ADA bedziesz miał 50l AS II


Adriaco chyba troszeczkę przesadziłeś z tym AS II. 18 litrów amazoni to wydatek ok 300 zł a 50 litrów AquaSubstrate to 9 worków po ok 60 zł co daje 540 zł.
Nie wiem czy używałeś Amazonie ale wg mnie jest warta swojej ceny i nic jej nie dorówna.


Alai może spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytanie z małą kalkulacją cenową.

Power Sand Speciaj M 6 litrów  (powinno wystarczyć) -  329 zł
Aqua Soil Amazonia 45 litrów - 725 zł

Przy Power Sandzie Special nie musisz używać juz Clear super i Bacter 100 bo ma to już w sobie.

Ceny wziąłem z SRWiA sklep rośliny akwariowe ale jak się poszuka w sieci bądź na allegro można kupić trochę taniej. Koszt lekko ponad 1000 zł Dużo ale zważywszy na to jak długo będzie służyło takie podłoże na prawdę warto.

Ilości substratów podane przeze mnie niestety nie są na całe akwarium lecz na jego część a resztę wypełnić można na przykład piaskiem tworząc ładną plażę ze ścieżką. W takim akwarium jak Ty masz można robić cuda  ;)

I teraz pytanie czy to akwarium ma być dekoracyjne z naciskiem na rośliny a ryby jako dodatek czy bardziej zależy Tobie na ładnym akwarium z rybami i stosunkowo ładnymi roślinami.

Jeżeli to pierwsze to polecam uzbroić się w cierpliwość i zbierać kasiorę na podłoże. Nie musisz przecież wszystkiego kupować od razu.
Ja swoje 65 litrów kompletowałem ok pół roku i dopiero niedawno wystartowałem. Nie odczułem aż tak mocno finansowo bo wydatki rozłożyłem sobie na kilka miesięcy  ;)


Jest jeszscze inny wariant podłoża:
Plant nutrition substrate 5l TROPICA AquaCare x 3 - 140,97 zł
Aqua substrate II+ ( kolor wg uznania ) x 10 - 599.90 zł
i to powinno wystarczyć na całe akwarium bez wykorzystania piasku jako plaży

Wybór należy do Ciebie ale ja osobiście użył bym amazoni  :D

Oczywiście nie namawiam Ciebie na nawozy do kolumny wody FIRMY ADA bo zdaję sobie sprawę że puścił bym Ciebie z torbami  :lol:  i polecam w tym przypadku sole i metodę EI która u wielu przynosi bardzo dobre efekty a wtedy podłoże wystarczy na kilka ładnych lat.

Miałem AS II+ i mam teraz amazonię i pierwsze spostrzeżenie to takie że na AS start baniaka był tragiczny i ciężki a na amazonii przebiega to bezboleśnie.
Dodatkowo przy AS juz od początku powinno się nawozić słup wody gdyż jest ono strasznie jałowe a nie tak jak zapewnia producent napakowane nawozami  :?  

Ale się rozpisałem  :twisted:  sorki za wypracowanie  ;)
Zapisane

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 15, 2009, 11:44:53 11:44 »

Bardziej mi sie rozchodziło o to co miał zamiar zrobic Paweł z Actisubstrate + Amazonia i porownanie cenowe do zakupu 9-10 workow AS II

Nigdy nie twierdziłem ze produkt Aqua artu moze byc lepszy od wyrobow ADA  :shock:


Teraz ja policze .
AS II 9x56zł=504zł plus przesyłka lecz podejrzewam ze były by gratis  ;)
Actisubstrate 10lx3x56zł=168zł   oraz Amazonia 2x140=280zł  Suma 448 zł pomijajac brak sesu zrobienia takiego połaczenia chodzi mi o grubosc substratu wierzchniego
Ceny bez przesyłek zaciagniete z Alledrogo

Marti masz zupełna racje piszac o bezkonkurencyjnosci produktow ADA jednak ja jak na razie nie miałem przyjemnosci porownania ale mam taki zamiar choc na pewno nie zrobie tego w 500 litrowym baniaku  :o  lecz nie mowie ze Paweł lub ktos inny nie miałby tego zrobic  :D
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry