Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: « 1 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: [500] Neony - Alai @ domek  (Przeczytany 14088 razy)

marti

  • Gość
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 15, 2009, 12:12:37 12:12 »

Adriaco dla czego ostatnio ( tak zauważyłem ) odbierasz moje wypowiedzi jak atak na drugą osobę  ;)  nigdy nie miałem takich zamiarów i nie będę miał. Po prostu piszę swoją opinię a nie każdy musi się z nią zgadzać.

Jeżeli jakiś substrat pod żwirowy to uważam, że najlepszy jest tropica. Nigdy go nie miałem ani innego ale po przejrzeniu kilku galeri na różnych forach śmiem twierdzić że jest on najlepszy. Sam Olivier Knott stosował i chyba nadal stosuje te substraty a efekty można podziwiać w jego galerii.

Paweł wg mnie zaczął kombinować za bardzo i trzeba go sprowadzić na prostą  :twisted:  a my jesteśmy tu po to aby to uczynić  :lol:

Połaczenie power sandu z amazonia jest najlepszym rozwiązaniem ale niestety najdroższym z tym że jak spojrzymy na żywotność i skuteczność takiego podłoża to wychodzi nam stosunkowo tanio.

Wiem łatwo mi pisać bo sam zakładałem malutki baniak na amazoni a Paweł potrzebuje naprawdę sporo tego specyfiku ale jak się nie będzie spieszył i stopniowo zgromadzi potrzebne mu rzeczy na pewno będzie zadowolony.

Dzisiaj przyjrzałem się roślinom po tygodniu bo właśnie dzisiaj mija tydzień od zalania amazonii i nigdy nie miałem tak ładnych krzaków. Póki co wszystko rośnie jak na drożdżach a dodatkowo jest soczyste i zdrowe. Dużego heńka jesczze nie miałem tag gęstego i z tak dużymi grubymi liśćmi i to samo tyczy się innych roślin. Jak będzie dalej tylko czas pokaże ale myślę że wszystko zmierza ku lepszemu  :)  
Tym optymistycznym akcentem dajmy Pawłowi czas na przeczytanie naszych wypowiedzi i na przemyślenie co i jak a także na wypowiedź w temacie  ;)
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 15, 2009, 15:38:46 15:38 »

Co do samej Amazonii to tylko potwierdza to moje zdanie, aczkolwiek nie wiem dlaczego wyeliminowaliście biogrunt? Polski produkt, tani produkt, wygrał AGA Aquascaping Contest co świadczy o nim bardzo dobrze. Wiem, że to podłoże jest bardzo lekkie i właśnie przez to myślę by zastosować siatkę.

Fakt, wcześniej pisałem o Rataj Stare Dno aczkolwiek faktycznie biogrunt wychodzi też dobrze.

Adriaco piszesz, że "jak ja chce posadzić coś w 2cm" - to żaden problem, mam 2 akwaria z taką grubością podłoża i sadzi się relatywnie dobrze, a jak się ukorzeni i dojdzie do biogruntu to powinno rosnąć bardzo dobrze.

Czy "przekombinowuje"? Tego nie wiem, szukam po prostu najlepszego rozwiązania za najmniejsze pieniądze. Oczywiście akwa oparte tylko i wyłącznie na produktach ADA byłoby najlepszym wyjściem, ale to nie jest 100 czy 200 zł a 1000zł czyli jakby nie patrzeć dość znaczna część mojego domowego budżetu.

Innym rozwiązaniem sugerowanym przez Sławka jest 5cm biogruntu + siatka + 2-3cm lawy od Kobry co też może być ciekawą opcją. 48 litrów biogruntu to koszt 12x30zł=360zł + 25 litrów lawy to 100zł czyli całość ok 460zł.

Zdaje sobie sprawę, że nie ma w tym wypadku wyjścia idealnego dlatego też liczę na Wasze sugestie.
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

adriaco

  • Bardzo wygadany
  • ******
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2514
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 15, 2009, 17:00:53 17:00 »

Cytat: "marti"
Adriaco dla czego ostatnio ( tak zauważyłem ) odbierasz moje wypowiedzi jak atak na drugą osobę  ;)  nigdy nie miałem takich zamiarów i nie będę miał. Po prostu piszę swoją opinię a nie każdy musi się z nią zgadzać.

Ja rowniez wcale nie miałem takiego zamiaru  :D A co do drugiej czesci w/w cytatu to sie zgadzam w 100% po to jest to forum aby kazdy sie mogł wypowiedziec  :mrgreen:  z czego inni mogliby skorzystac

Co do nowego TROPICA PLANT SUBSTRATE to rowniez czytałem dobre opinie i sam mam zamiar w przyszłosci wykorzystac jego walory do biotopu amazoni dla dyskowcow
Zapisane
300L Palety,128L Nature,42L Cube Iwagumi

marti

  • Gość
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 15, 2009, 19:13:48 19:13 »

Czyli Pawle wywnioskowałem że ADA odpada na 100%  :(  no ale cóż wiadomo koszta  ;)

Biogrunt powiadasz szczerze mówiąc to zupełnie o nim zapomniałem  :? ale jednak będę się upierał przy swoim i namawiał Ciebie na substrat Tropica a na to jak nie chcesz AS to żwirek drobnej gradacji albo ta nieszczęsna czerwona lawa od Kobry. Nie wiem tylko jak z ciężarem tej lawy i czy to nie będzie za lekkie.
Zapisane

marti

  • Gość
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 16, 2009, 08:59:58 08:59 »

Mam jeszcze jeden pomocny programik do obliczania ilości potrzebnego podłoża także może troszkę łatwiej będzie Tobie cokolwiek wyliczyć i policzyć koszta

http://pomoce.akwahobby.com/kalk_podloza.php
Zapisane

Sławek

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1330
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 16, 2009, 09:31:15 09:31 »

Co prawda Paweł nie widział zbiorników w ,których mamy Bio-grunt z AQUA-BOTANIKI,ale my używamy go dobre półtora roku i jak na razie wszystko jest ok.
Żywotność tego podłoża to ponoć 4 lata więc przez ten czas można zebrać odpowiednią ilość kaski na zakup np. Amazoni II :lol: ,tylko czy przez ten czas nie wyprodukują nam czegoś nowego? ;) .
Bio-grunt można również dobrze "przykryć" Volkanitem,tylko że nie jest on najtańszy,wbrew wyglądowi  nie jest on wcale ostry.
Podłoże od Kobry kupiliśmy w kolorze prawie czarnym i myślę że on sam jest zależny od tego co da mu dostawca.
Tak na marginesie,wszystko co zastosujemy (np. ziemia ogrodowa) będzie dobre,tylko jedno potrzebuje więcej inne mniej nakładu nasze pracy,w jednym rośliny będą szaleć a w innym wegetować i tu pytanie? na czym zależy Pawłowi?
Zapisane
Nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów moich postów w całości i ich części na innych forach i platformach informacyjnych bez mojej zgody.

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 16, 2009, 10:34:08 10:34 »

Mi zależy na bezingerencyjnym akwarium roślinnym do którego im mniej będę musiał "wlewać" tym lepiej. Oświetlenie 3x150W HQI, do tego CO2 z butli...i aby to się kręciło praktycznie samo...a moja ingerencja to podmiana wody, wyczyszczenie przedniej ścianki, przycinka roślin...:) ADA ADA ADA....może i ADA by to spełniła ale... mam Kasie:] z ADY muszę zrezygnować na rzecz innych rozwiązań
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 26, 2009, 09:36:25 09:36 »

A teraz mam jeszcze jedno pytanie - czy Aqua Substrate II+ tak samo zmiękcza wodę i obniża Ph jak Amazonia II? - pytanie pod kątem Paletek i 50%RO+50%Kranowit
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord

prominent

  • Rozgadany
  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 37
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 26, 2009, 10:06:19 10:06 »

http://www.aqua-art.pl/pl/katalog-produktow/details/654/19/1 - ale powiem Ci że jego właściwości zmiękczania i zakwaszania słabną po jakimś czasie.
Zapisane

Pawel

  • Administrator
  • Bardzo wygadany
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4823
    • Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
Re: [500] Neony - Alai @ domek
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 26, 2009, 10:15:49 10:15 »

Ich broszurkę znam na pamięć praktycznie, dlatego wole zapytać praktyków :)
Zapisane
Dobry dyplomata improwizuje to, co ma powiedzieć oraz dokładnie przygotowuje to, co ma przemilczeć
Charles De Telleyrand-Perigord
Strony: « 1 2 3 4   Do góry